Fatih Ayhan, Tiyatro, Sinema ve Dizi Filmlerin Yakışıklı Jönü

Fatih Ayhan, Tiyatro, Sinema ve Dizi Filmlerin Yakışıklı Jönü

9 yaşında başladı oyunculuk macerası Fatih Ayhan’ın. Bu yüzden ki, “Tiyatro benim yaşam alanım, nefes aldığım yer” sözleriyle tanımlıyor tiyatroya olan aşkını. Hepimiz onu oyunculuğuyla tanıdık ama on parmağında on marifet olanlardan Ayhan. Tiyatro, sinema ve dizi filmlerin yakışıklı jönü Fatih Ayhan; karikatür, müzisyen, ressam ve seramik sanatçısı olarak da önemli işlere imza atıyor. Resim sergileri açan, Fair Play Karikatür Yarışması’nda yeteneğini taçlandıran yetenekli oyuncu, bir single projesi ile sevenlerinin karşına geçebileceğinin müjdesini veriyor. Şimdilerde İçimdeki Hazine filminde Emre karakteri ile izleyici ile buluşmaya hazırlanan Fatih Ayhan’ın HaberHayat’a özel açıklamaları sizlerle…

HABERHAYAT: Türkiye’nin Yıldızları ile tanındınız. Nasıl bir süreçti, size neler kattı?

FATİH AYHAN: Benim için çok keyifli ve değişik bir tecrübeydi. 20 yaşında genç bir oyuncuydum. Babamın ısrarı ve isteği ile yarışmaya katıldım. Televizyon ve sinema sektörüne giriş için bir basamak oldu. Güzel insanlar tanıdım.

HABERHAYAT: 9 yaşınızdan beri tiyatro sahnesindesiniz. Tiyatro sizin için ne ifade ediyor?

FATİH AYHAN: Kendimi bildiğimden bu yana sahnedeyim. Tiyatro benim yaşam alanım, nefes aldığım yer.

HABERHAYAT: ‘Deli Mi Ne?’ isimli tiyatro oyununda bir şizofreni canlandırmıştınız. Bu rol için Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde hazırlık yatığınız doğru mu?

FATİH AYHAN: Evet. Oynayacağım karakter için derinlemesine bir hazırlık süreci yaptık. Oyun yaklaşık 4 ay sürdü ve tiyatroseverlerden tam not aldı. Yorucu ve zor bir performans sergiliyorum fakat oyunun sonunda herkesi ayakta görmek harikulade bir duygu.

HABERHAYAT: Oyuncu olmasaydınız ne yapardınız?

FATİH AYHAN: Oyunculuktan başka bir şey düşünemiyorum. Yine tiyatro oyuncusu olurdum.

HABERHAYAT: Güzel bir evliliğiniz ve çok tatlı bir oğlunuz var. Bu sektörde evli olmak zor mu?

FATİH AYHAN: Zorluk eşinize ve eşinizle uyumunuza bağlı. Sektör olarak değil, evliliğin kendisinin bir kurum olduğuna bakmak gerek.

HABERHAYAT: Nasıl bir babasınız? Oğlunuzla ilişkiniz nasıl?

FATİH AYHAN: Oğlumu çok seviyorum. O da beni seviyor ki birlikte çok eğleniyoruz. Babadan çok, şu an onun oyun arkadaşıyım. Sanırım beni kankası zannediyor.

HABERHAYAT: Oyunculuk sektörünü nasıl değerlendiriyorsunuz?

FATİH AYHAN: Zor ve tutunması güç bir sektör. Başarıyı elde etmek ve devamını sağlamak için çok çalışmak ve sabretmek gerekiyor.

HABERHAYAT: Peki, tiyatro mu sinema mı?

FATİH AYHAN: Önce tiyatro. Çünkü beni sinemaya hazırlayan tiyatro oldu.

HABERHAYAT: Birlikte çalışmayı istediğiniz isimler var mı?

FATİH AYHAN: Özellikle birlikte çalışmak istediğim bir isim yok. Disiplinli ve uyumlu herkes ile çalışmak keyif verici oluyor.

HABERHAYAT: Oyunculuğun yanı sıra resim de yapıyordunuz. Hatta sergi açıp ödül de almıştınız. Resim yapmaya devam ediyor musunuz? Bu özelliğinizden biraz bahseder misiniz?

FATİH AYHAN: Lise yıllarımda ve askerlikten sonra sergiler açtım. Karikatür alanında da bir ödül aldım. Zaman zaman boyamaya çalışıyorum kendimce. Resim benim için özel bir alan. Çocukluğumdan bu yana hep bir şeyler karalarım.

HABERHAYAT:  Amatör olarak piyano çaldığınızı, beste yaptığınızı ve sesinizin çok güzel olduğunu biliyoruz. Albüm çıkartmak gibi bir düşünceniz var mı?

FATİH AYHAN: Çok iddialı değilim. Dostlarımın ısrarı için belki bir single yapacağım. Piyanoya bayılıyorum. Benimki arkadaş ortamı müzisyenliği.

HABERHAYAT: Tuğba Özay, İpek Tenolcay, Mehmet Çepiç, Ayça İnci, Seda Demir gibi isimlerle rol aldığınız ‘Evlilik Curcunası’ ve ‘Kocamın Nişanlısı’ oyunları nasıl gidiyor?

FATİH AYHAN: Oyunlar gayet iyi ve yoğun geçiyor. Kocamın Nişanlısı 85. oyun oldu. Evlilik Curcunası ile de 12-14 Mayıs arasında Almanya’da olacağız. Turnelerimiz devam ediyor. Güldürüyoruz…

HABERHAYAT: ‘İçimdeki Hazine’ isimli filmde başroldesiniz? Nasıl bir film bekliyor izleyiciyi?

FATİH AYHAN: Senaryo ve çekim olarak harika bir iş olacağı düşüncesindeyim. Ayrıca partnerim Cemre Melis Çınar ile çok iyi bir uyum yakaladık. Çok başarılı bir actrees. Film, bize gerçek ve gerçek üstü bir yerde, eşikte yaşanan bir hayatı ve olayları anlatıyor. İnsanın kendini keşfetmesine dair metafizik, mistik ve sofistike bir hikaye sunuyor. Cevapları  filmi izlediğimizde bulacağız.

HABERHAYAT: Siz nasıl bir karakteri canlandırıyorsunuz?

FATİH AYHAN: Emre karakterini canlandırıyorum. Emre, görevi ile duyguları arasında tercih yapmak zorunda kalan tutkulu bir genç. Filmin sonunda görevini mi aşkı mı tercih edecek göreceğiz.

HABERHAYAT: Son olarak eklemek istediğiniz şeyler var mı?

FATİH AYHAN: Projelerimle sevenlerimin karşısında olmaya devam edeceğim. Herkese HaberHayat aracılığı ile sevgilerimi gönderiyorum. Bir dahaki röportajda görüşmek üzere.

Beğene bileceğinizi düşündüklerimiz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir