İBRAHİM SARICAOĞLU    
Kavak gün geçtikçe büyüyor

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, ilçe halkının memnuniyeti için azami çaba gösterdiklerini belirterek Kavak’ın çok kısa sürede büyük gelişim gösterdiğini söyledi. Kavak’ı çok daha güzel yerlere getirmek için çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ettiklerini kaydeden Sarıcaoğlu, ilçedeki çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.

HABERHAYAT: Dünyanın en büyük 3. spor organizasyonu olan 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyatları’nın güreş müsabakaları Kavakta yapıldı. Neler söylemek istersiniz?
İBRAHİM SARICAOĞLU:
İlçemiz için büyük bir sınav olan 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyatları’na en iyi şekilde ev sahipliği yaparak, böylesine büyük bir sınavı başarı ile geçtik. İlçemizi tüm dünyaya duyurabilmek için verilen bu büyük mücadelede emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Kavak halkı misafirperverliği ile adından bir kez daha söz ettirdi. Tüm dünyayı titreten dünya ve olimpiyat şampiyonu ve aynı zamanda tüm dünya tarafından 'Türk Tankı' olarak adlandırılan hemşehrimiz Yaşar Doğu’nun memleketi Kavak’tan şampiyonların çıkması hepimizi duygulandırdı. O duygu dolu, yufka yürekli insan Yaşar Doğu yaşasaydı, şampiyonlarımızla iftihar ederdi. Olimpiyatlar sürecinde ilçemizdeki organizasyonlara verdikleri emek, katkı ve desteklerden dolayı Kaymakamımız Hacı Hasan Gökpınar’a, sağlık, emniyet ve jandarma güvenlik birimlerimize, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü'ne, katkısı olan tüm kurumlarımıza, Kavak Spor Salonu'nu dolduran coşkulu ve heyecanlı hemşehrilerime, bu gururumuza ortak olan tüm misafirlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kavak hep birlikte el ele büyüyor.

HABERHAYAT: Güven Göleti'nde çıkan yangın sonucu yanan sosyal tesisin yerine yenisini inşa ediyorsunuz. Çalışmalar nasıl gidiyor?
İBRAHİM SARICAOĞLU:
Piknik sezonunun açılması ile birlikte sosyal tesisimizin yanması hepimizi üzdü. Ekibimiz ile yaptığımız istişareler sonucunda, yanan tesisimizin enkazını kaldırıp yenisini yapmak için kolları sıvadık. Şu an gerekli inşaat çalışmalarına başlanıldı. Yanan tesisimizin daha iyisi ve güzelini inşa etmek için tüm ekibimiz seferber durumunda. İnşaatın bir an önce bitmesi için çalışmalarımız gece gündüz devam ediyor.

HABERHAYAT: Geçtiğimiz günlerde araç filonuzu büyüttünüz...
İBRAHİM SARICAOĞLU:
Kavak’a daha iyi hizmet verebilmek adına araç filomuza 11 yeni araç kazandırdık. Araçlarımızın alımında büyük katkıları olan Genel Başkan Yardımcımız Sayın Çiğdem Karaaslan hanımefendiye, Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Demircan beyefendiye, eski Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç’a, Samsun Milletvekillerimiz Sayın Fuat Köktaş ve Sayın Hasan Basri Kurt’a, Sayın Av. Orhan Kırcalı’ya, eski Kavak Belediye Başkanımız Sayın Bahri Kesici’ye ile iş adamlarına şahsım ve tüm Kavaklı hemşehrilerim adına sonsuz teşekkürler ediyorum. 1 kepçe, 1 adet kamyon, 1 süpürge aracı, 3 damperli kamyon, 1 makam aracı, 1 otomobil, 1 su tankeri ve 2 çöp aracı olmak üzere toplam 11 yeni aracı ilçemize kazandırdık. Vatandaşlarımıza her kanattan hizmet sunabilmek gayesi ile hizmet filomuzu verimli hale getirmeye, tazelemeye ve yenilemeye devam edeceğiz.

HABERHAYAT: Her Mahalleye Bir Park projesi devam ediyor mu?
İBRAHİM SARICAOĞLU:
Sosyal aktivitelere katkı sağlamak için başlattığımız ‘Her Mahalleye Bir Park’ projemiz devam ediyor. Amacımız ilçemizdeki ailelerin vakitlerini geçirebilecekleri güzel ortamlar inşa etmek. İlçe merkezindeki park çalışmalarımız tamamlandı. Bundan sonraki süreçte ilçemize uzak olan kırsal mahallelere de bu çalışmayı götürmeyi hedefliyoruz.

HABERHAYAT: Belediye olarak ihtiyaç sahiplerinin her zaman yanındasınız. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Kavak genelinde başlattığınız giysi yardımı ile ilgili bilgi verir misiniz?
İBRAHİM SARICAOĞLU:
İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını bir nebzede olsa karşılayabilmek için başlatmış olduğumuz kampanya ile birçok vatandaşımızın yüzünü güldürdük. Hiçbir vatandaşımızı rencide etmeden tıpkı bir mağazadan alışveriş yapıyormuş gibi gelip ihtiyaçları doğrultusunda beden ölçülerine göre giysi almaları için Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz kapsamlı bir çalışma gerçekleştirdi. Belediye olarak ihtiyaç sahiplerinin her zaman yanındayız.

HABERHAYAT: Kavak belediyesi olarak tüm cadde ve sokakları adeta ilmek ilmek işliyorsunuz. Çalışmalarınızdan biraz bahseder misiniz?
İBRAHİM SARICAOĞLU:
Göreve geldiğimiz günden bu yana hedefimiz Kavak'ı çok iyi noktalara getirmek oldu. Halka hizmet Hakk’a hizmet mantığı ile çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Alt yapı eksiği olan cadde ve sokaklarımızın üst yapısına kesinlikle geçmiyoruz. Kavak çok kısa sürede çok büyük işlere imza attı. Göreve geldiğimiz günden beri 150 bin metrekarelik kilitli parke taşı çalışmamız oldu. Hedefimize henüz ulaşamadık, bu sayıyı çok daha yukarılara çekebilmek için çalışmalarımız 7 gün 24 saat devam ediyor. Önceliğimiz her zaman temiz bir Kavak oldu. Gerek araç ve gereç konusu gerekse ekipman açısından kadromuzu güçlendirdik. Vatandaşımızın memnuniyeti için belediye olarak ne yapılması gerekiyorsa yapmaya hazırız.

HABERHAYAT: Kavak’a kazandırmayı planladığınız cezaevi hakkında neler söylemek istersiniz?
İBRAHİM SARICAOĞLU:
İlçemize 2 bin kişilik cezaevi kazandıracağız. Ayrıca cezaevinin personeli için 300 dairelik lojman yapımının da çalışmalarına başladık. Bu durum ilçemizin kentsel dönüşüm anlamında çok ileriye gitmesi demektir. Cezaevlerinin çoğalmasını hiçbirimiz istemeyiz, ancak bir cezaevi yapılacaksa onu ilçemize getirmek için tüm mücadelemi sonuna kadar veririm. Çünkü bir cezaevi demek ilçedeki ekonominin hareketlenmesi, konut ve arsa fiyatlarının artması demektir. Cezaevinin yapılacağını duyan bir yatırımcı ilçede otel yapımına başladı. Cezaevinin adı dahi ilçede hareketlenmeye yol açıyorsa, kendisi geldiğinde çok büyük farklılıklar yaşanacak demektir.

HABERHAYAT: Peki, Kavaklılar doğalgaz ile ne zaman buluşacak?
İBRAHİM SARICAOĞLU:
Belediye seçimi çalışmaları kapsamında hemşehrilerimize ‘İktidarın gücünü Kavak'la birleştireceğiz’ diye söz vermiştik. İlçemize birçok hizmet geldi. Doğalgaz için vatandaşlarımızdan büyük talep olmuştu. Biz de doğalgaz ile ilgili çalışmaları başlattık. 2018 yılında ilçemize gelecek olan doğalgazın, çok büyük faydaları olacak. Gerek ısıtma gerekse organize sanayimiz açısından doğalgaz her yönüyle ilçemizin kaderini değiştirecek.

HABERHAYAT: Samsunda 3.’sü düzenlenecek olan Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nda Kavaklı çiftçiler de yer alacak. Fuarın çiftçilere sağlayacağı kazanımdan bahseder misiniz?
İBRAHİM SARICAOĞLU:
Çiftçilerimizin kendi branşlarında bir adım daha ileriye gidebilmeleri adına düzenlenen Samsun Tarım Fuarı’na Kavak Belediyesi olarak elimizden gelen desteği vereceğiz. Ülkemizin gelişmesi için tarıma her zamanki gibi değer vermeliyiz. Çiftçilerimizin sektörlerindeki gelişmeleri ve beklentileri yakından takip etmek önemli tarımsal avantajlarını incelemek ve fırsatları detaylı analiz edebilmek adına düzenlenen fuara, Kavak'ta bulunan tüm çiftçilerimizin katılım sağlaması çok önemli.

Mehtap YILDIZ

RÖPORTAJLAR
 
Telif Hakkı © Haber Medya Grubu
RSS Samsun haber İletişim