KİMYA GÖKÇE AYTAÇ    
Başarılı oyuncu
Kimya Gökçe Aytaç


Medcezir dizisi ile oyunculuk kariyerine adım atan Kimya Gökçe Aytaç, Rüzgarın Kalbi, Kertenkele, Böyle Bitmesin, Zeyrek ile Çeyrek, Kariyer, Vezir Parmağı, İdeal Koca, Sevgili Karım gibi birçok dizi, sinema filmi ve tiyatro oyununda yer aldı. Son dönemlerin ilgi ile izlenen dizisi Ufak Tefek Cinayetler’de Sude karakterine hayat veren başarılı oyuncunun oyunculuk serüveni ile başlayan söyleşimiz hayvan sevgisine kadar uzandı.

HABERHAYAT: Biraz kendinizden bahseder misiniz?

KİMYA GÖKÇE AYTAÇ:
1990 doğumlu eğitimci bir ailenin küçük kızıyım. Babam matematik öğretmeni, annem okul müdürü, ablam ise bir üniversitede film tasarımı bölümünde öğretim üyesi. Böyle bir aile tablosunda, oyunculuğa gönül kaptırmış biri Kimya Gökçe Aytaç. Hayvanlara, doğaya, yaşamına dahil olan tüm güzelliklere aşık, hayatın pozitif tarafında var olmaya ve bunu yaymaya çalışan biriyim.

HABERHAYAT: Oyuncu olmaya nasıl karar verdiniz?

KİMYA GÖKÇE AYTAÇ:
İzlediğim her şeyi taklit etme güdüm, çocukluğumdan beri oyun aracımdı. İlerleyen zamanda bu başka bir hal aldı. Büyüdükçe, oyunculuğun derinliğini fark etmeye başladım ve oyunculuğa daha da aşık oldum. Bir karakteri anlamak, kendini onunla bütünleştirmek, o karaktere bürünmek, hayattaki birçok şeyi farklı taraflarından gözlemlememi sağladı. Kendimi bildim bileli oyunculuk hayatımdaydı. Çocukken tiyatrolarda yer aldım. İlk dizi deneyimim çok erken yaşlarda başladı. Lise yılarında bile oyuncu olacağımı bilerek yoluma devam etmiştim.

HABERHAYAT: Şu an Ufak Tefek Cinayetlerde rol alıyorsunuz. Nasıl gidiyor dizi?

KİMYA GÖKÇE AYTAÇ:
Ufak Tefek Cinayetler’e konuk oyuncu olarak dahil olmuştum. O sırada diğer dizi görüşmelerimiz devam ediyordu. Sonrasında Ufak Tefek Cinayetler’e devam kararı alındı. Canlandırdığım Sude karakterinin çok yoğunluğu olmasa da bu dizi benim için senaryosu, kadrosu ve ekibi gereği çok önemli bir yere sahip. İzleyenler de takdir edecektir ki çok kaliteli bir iş. Dizideki ekiple 20 Dakika ve Medcezir’den sonra üçüncü projem oldu. Dizi çok güzel gidiyor, izleyici tarafından sevildi.

HABERHAYAT: Oyunculuk sektörüne yeni adım atan gençlere neler tavsiye edersiniz?

KİMYA GÖKÇE AYTAÇ:
Kesinlikle kolay bir sektör değil. Bir yere gelebilmek, gerçekten bir şeyler öğrenmek için çok çaba gerekiyor. Eğitim çok önemli. Konservatuvar eğitimi almadım ancak bu işe gönlümü kaptırdığımdan beri eğitim almaya başladım. Tek bir yerden değil, farklı yerlerden farklı ekollerden eğitim aldım. Bence bu çok önemli. Tek bir ekole ya da metoda bağlı kalmadan her şeyi öğrenmek, size uygun olan yolu benimsemek gerektiğine inanıyorum. Ve hiçbir zaman “Ben oyuncu oldum” dememek gerekiyor. Çünkü bu öğrenmenin bitmediği andır.

HABERHAYAT: Hayvanlarla ilgili yönünüz...

KİMYA GÖKÇE AYTAÇ:
Ailemin anlattığı, hatırlamadığım yaşlarıma dair bazı hikayeler var. O zamanlardan belliymiş, hayvanlara bu kadar düşkün olacağım. Çocukların girmeye korktuğu evlerin ya da balkonların altlarına girip, mahsur kalan hayvanları kurtarırmışım. Çocukluk arkadaşlarım sosyal medyadan, “Hep okula farklı cinste hayvanlar getirirdin. Hayvanları bu kadar çok sevip ilgileneceğin o zamanlardan belliydi” diye mesaj atıyorlar. Şu an 3 kedim, 1 köpeğim var. Biraz daha gücüm olduğunda, sokak hayvanları için çok fazla şeyler yapmak istiyorum. Çünkü onlar gerçekten çok acımasız. Gün geçtikçe kötülüğün çoğaldığı bu dünyada hayvanlar ve çocuklar için, dünyayı daha güzel hale getirmek uğraşımız olmalı.

HABERHAYAT: Güzellik sırlarınız neler?

KİMYA GÖKÇE AYTAÇ:
“Ne yerseniz osunuzdur” diye bir söz vardır. En önemsediğim konu bu sanırım. sanırım fast food’tan uzak dururum, salata bağımlısıyım. Sağlıklı yemekler yemek gerekir ama uykunun ve sporun da sağlık açısından değeri tartışılmazdır. Makyaj yapmayı çok sevmem, yapmam gerektiğinde naturel haliyle yaparım. Eğer düzgün yaşıyorsan o tüm haline yansır. Modayı çok takip etmem. Yakışmayan, postürüme uymayan bir kıyafeti moda diye giymem. Kendi modamı kendim yaratırım. Tam bir kova burcuyum.

HABERHAYAT: Oyuncu olmasaydınız ne olurdunuz?

KİMYA GÖKÇE AYTAÇ:
Çocukluktan beri, oyunculuktan sonra istediğim ikinci meslek veterinerlikti. Hayvanların acısına derman olmak isterdim. İletişim konusunda yetenekli olduğuma inanıyorum. İletişim temelli işlerde de başarılı olabilirim. Şu an oyunculukla birlikte, organizasyon işlerini de zevkle yürütüyorum.

HABERHAYAT: Boş zamanlarını nasıl geçirirsiniz?

KİMYA GÖKÇEK AYTAÇ:
Her zaman yapacak çok işim oluyor. Boş zamanım var, diyemem ama kendime ayırdığım zamanlarda okumayı, araştırmayı ve öğrenmeyi seven, idealist bir yapım var. Bir şeyler yazmayı çizmeyi severim. Birkaç enstrümanım var. Çalmayı bilmesem de boş zamanlarda kendi kendime öğrenmeye çalışırım. Yetişkin oyuncaklarım onlar diyebilirim.

HABERHAYAT: Bu zamana kadar aldığın en önemli tavsiye nedir?

KİMYA GÖKÇE AYTAÇ:
Birinden aldığım değil de uyurken bilinçaltımın kendi kendine söylediği bir sözle uyandım ve mottom oldu. Bu söz, “Önemli olan yolun nereye gittiği değil, önemli olan yolda olmak”tır.

HABERHAYAT: Oyunculuk kariyerindeki hedefleriniz neler?

KİMYA GÖKÇE AYTAÇ:
Hedeflerimin bir sınırı yok çünkü bu sonu olan bir yol değil. Her zaman bir şeyler öğreneceğiniz, öğrenmenin bitmediği bir yol. Hedefim gerçekten iyi bir oyuncu olmak ve hayat verdiğim karakterleri bana özgü bir şekilde sunabilmek.

HABERHAYAT: Son olarak HaberHayat okuyucularına ve hayranlarınıza neler söylemek istersiniz?

KİMYA GÖKÇE AYTAÇ:
Öncelikle HaberHayat’ta emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Herkese sevgilerimi gönderiyorum. Yeni yılın sağlık, huzur ve barış dolu bir yıl olmasını diliyorum.

Mehtap YILDIZ
RÖPORTAJLAR
 
Telif Hakkı © Haber Medya Grubu
RSS Samsun haber İletişim