AYDIN KURTOĞLU    
Başarı popçu Aydın Kurtoğlu

Arabeskin efsanevi isimlerinden Cengiz Kurtoğlu'nun popçu oğlu Aydın Kurtoğlu, HaberHayat’a özel açıklamalar yaptı. Müzik sektörüne “Köle” ile iddialı bir giriş yapan Kurtoğlu ardından birbirinden başarılı çalışmalara imza attı. Yeni şarkısının klip çekimlerini Tokyo’da tamamlayan Aydın Kurtoğlu ile müzik yolculuğunu ve başarısını konuştuk.

HABERHAYAT: Üniversitede işletme eğitimi aldınız, ardından turizm sektöründe çalışmalarınıza devam ettiniz. İşadamlığından sonra müziğe nasıl yöneldiniz?

AYDIN KURTOĞLU:
Müziğe yönelmek hep aklımın bir köşesinde vardı fakat o zamanlar babam istemediği için pek sıcak bakmıyordum. Babamla bir televizyon programında beraber yer aldık ve akabinde kendimi müzikle uğraşırken buldum. Daha iyi hissettiğimi fark edip, daha başarılı olacağıma inandığım için yaptığım işlerden vazgeçip bugünkü mesleğime yani müziğe yöneldim.
HABERHAYAT: Peki, müzik sektörüne adım atmanıza babanız Cengiz Kurtoğlu’nun tepkisi ne oldu?
AYDIN KURTOĞLU: Babam pek istekli değildi ama katıldığımız yarışma sonrasında bu işi yapmaya kararlılığımı daha çok ortaya koydum. Kendisine ilk projem “Köle”yi dinlettiğimde ise o da çok beğendi.

HABERHAYAT: Şu sıralar neler yapıyorsunuz?

AYDIN KURTOĞLU:
Şu sıralar stüdyoda yeni şarkıların kayıt aşamasındayım. Çok güzel bir proje ile müzikseverlerle buluşacağım. Güzel şeyler olacak.

HABERHAYAT: Evli ve çocuklu olup popçu olmanın zorluğunu yaşadınız mı?

AYDIN KURTOĞLU:
Evli olduğunuzda kurulu bir düzeniniz oluyor. Çocuklarımla birlikte geçirdiğim her anım çok kıymetli ve olabildiğince onlara vakit ayırmaya çalışıyorum. Stüdyo ve konser takvimim dışında ailemle vakit geçirmeyi seviyorum. İş için seyahat ettiğimde özlem dolu oluyorum, işimin en büyük zorluğu bu.

HABERHAYAT: Genç bir babasınız. Baba olmayı nasıl tanımlıyorsunuz?

AYDIN KURTOĞLU:
Oğullarım bu dünyada benim başıma gelen en güzel şey. Tabii eşimde öyle. Her anımda ‘iyi ki var’ dediğim iki evlada sahip olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum.

HABERHAYAT: İlk projeniz "Köle" den bugüne kadar çok başarılı bir grafik çizdiniz. Nasıl gelişti bu süreç?

AYDIN KURTOĞLU:
Müzik sektörüne “Köle” ile iddialı bir giriş yaptığımı düşünüyorum. Akabinde diskografime eklediğim tüm projelerimde hep seçici oldum. Müzik zevkime güvendiğim için güzel bir kitleye ulaştım. Risk her zaman vardır ama başarıya ulaşmak için oldukça zorlu yollardan geçtim.

HABERHAYAT: Albümlerinizde şarkı seçimini neye göre yapıyorsunuz?

AYDIN KURTOĞLU:
Dinlediğim şarkının ne anlattığına, şarkıyı yorumladığımda bana neler hissettirdiğine dikkat ediyorum. Bugüne kadar dinleyicilerimle paylaştığım tüm şarkılarımı önce kendim benimseyip sevdim. Yorumlarken ve kliplendirirken de bu sıcaklığı dinleyicilerime hissettirdim.

HABERHAYAT: Peki, konserlerinizde repertuarınızı nasıl hazırlıyorsunuz?

AYDIN KURTOĞLU:
Konser repertuvarımı, kendi şarkılarımın yanı sıra günümüz şarkılarından ve 90’lı yıllardan en beğendiğim şarkıları seçerek oluşturuyorum. Sahne büyülü bir yer ve şarkılar bir şekilde sizi dinleyenlere dokunuyor.

HABERHAYAT: Son çalışmanız "Pişman" müzikseverler tarafından büyük ilgi gördü. Önümüzdeki günlerde sizi hangi projelerde göreceğiz?

AYDIN KURTOĞLU:
Yeni projemiz çok yakında sizlerle olacak. Klibini Murat Joker yönetmenliğinde Tokyo’da çekiyoruz. Tokyo’da klip çeken ilk Türk olmanın heyecanıyla beraber şarkının ruhuna uygun bir çalışma ortaya çıkaracağız.

HABERHAYAT: İleri de bir düet projesi gerçekleştirmeyi düşünürseniz, kiminle çalışmak istersiniz?

AYDIN KURTOĞLU:
Benim jenerasyonumdan, benim gibi genç ve yetenekli bir dostum olsun isterim. Böyle bir teklif gelirse tabii ki de değerlendiririm. Bir bayan ve bir erkeğin düet yapması daha iyi olur diye düşünüyorum ama hiç belli olmaz.

HABERHAYAT: Şarkı söylemek sizin için ne anlam ifade ediyor?

AYDIN KURTOĞLU:
Şarkı söylemek bana hayattaki birçok olumsuz şeyi unutturup kendimi iyi hissetmemi sağlıyor. Şarkı söylemeye başladığım an adeta zaman duruyor. Sesimle, müzikle ruhumu okşuyorum. Kendimi daha iyi ifade ediyorum.

HABERHAYAT: Ne tarz müzikler dinlersiniz?

AYDIN KURTOĞLU:
Babamdan dolayı onun bütün şarkılarını dinleyerek büyüdüm. Bunun yanı sıra Türk pop ve sanat müzikleriyle de iç içeydim. Kulağıma hoş gelen bütün şarkıları dinledim.

HABERHAYAT: Müzik dışında boş zamanlarınızda neler yaparsınız?

AYDIN KURTOĞLU:
Boş zamanlarımda genelde arkadaşlarımla ve ailemle vakit geçirmeyi tercih ediyorum. Bunun dışında yaptığım çok özel ve fazla bir şey yok. Sinemaya gitmeyi seviyorum. Plansız yaşıyorum, oluruna bırakıyorum. Tamamen spontane.

HABERHAYAT: Son olarak neler söylemek istersiniz?

AYDIN KURTOĞLU:
Samsun HaberHayat Dergisi okurlarına sevgilerimi gönderiyorum. Samsun’da bir AVM konserine gelmiştim ve çok güzel geçmişti. Dilerim bir daha bir araya geliriz.

Mehtap YILDIZ


RÖPORTAJLAR
 
Telif Hakkı © Haber Medya Grubu
RSS Samsun haber İletişim