MELEK    
Pop müziğinin genç yeteneği
Melek


Pop müziğin genç yeteneklerinden Melek, yıllardır hayalini kurduğu ilk teklisi “Biz Kızlar”ı DMC etiketiyle dinleyicilerin beğenisine sundu. Söz ve müziği Nazan Öncel, düzenlemesi Bahadır Şimşek imzası taşıyan “Biz Kızlar”ı Kemal Başbuğ yönetmenliğinde kliplendiren Melek, HaberHayat’a özel açıklamaları ile sizlerle…

HABERHAYAT: Kendinizi ne zaman keşfettiniz, nasıl başladı müzik yolculuğunuz?

MELEK:
Müzik çocukluk hayalimdi. Profesyonel olarak müzik camiasına adım atmam beş yıl önce gerçekleşti. 5 yıldır profesyonel olarak sahnelerdeyim.

HABERHAYAT: İlk tekli çalışmanız Biz Kızlar’dan bahseder misiniz?

MELEK:
Söz ve müziği Nazan Öncel, düzenlemesi Bahadır Şimşek imzası taşıyan “Biz Kızlar” a Kemal Başbuğ yönetmenliğinde hareketli ve iddialı bir klip çektik. Kızların tuvaletteki eğlenceli, duygusal dünyasını yansıtan klip çalışması için yapımı 14 gün süren kızlar tuvaleti dekoru inşa ettik. Nazan Öncel’in şarkılarıyla büyüyen biri olarak bir Nazan Öncel şarkısı ile müzik sektörüne adım attığım için çok mutluyum. En büyük hayalim gerçekleştiren Nazan Öncel’e çok minnettarım. “Biz Kızlar” olarak çok şanslıyız diyebilirim.

HABERHAYAT: Single yapma fikri ne zaman çıktı ortaya?

MELEK:
Single yapma hayalim; müzikte kendimi, tarzımı bulup, ilk alkışlandığımı duymanın gururunu ve heyecanını yaşadığımda başlamıştı. Fakat single’ın çalışmaları bir sene kadar önce başladı. Bizler de hemen şarkımızı seçip işe başladık.

HABERHAYAT: Peki, Biz Kızlar single çalışmanızda nasıl bir hazırlık süreci geçirdiniz?

MELEK:
Çok heyecanlı ve yoğun bir hazırlık süreci oldu. Stüdyo aşaması yaklaşık 6 ay sürdü. Şarkının aranjmanına, yorumuna büyük titizlik ve özen gösterdik. Ekip olarak herkesin fikrini almadan sonuç ortaya çıkarmak istemediğimiz için, süreç normalden biraz uzun sürdü.

HABERHAYAT: Nazan Öncel'le yolunuz nasıl kesişti?

MELEK:
Nazan Öncel şarkılarıyla büyüdüm. Onun kaleminde kendimden her zaman bir parça buldum. Dolayısıyla single fikri oluştuğunda ilk adresim o oldu ve içimdeki sevgisini yanıltmadı. Bu kadar güzel ve özel nitelikteki bir şarkıyı bana verdi. Ben de onun bu samimiyetine, şarkıyı elimden geldiğince, hissettiğimce yorumlamaya çalışarak layık olmaya çalıştım.

HABERHAYAT: Peki, Öncel'den neler öğrendiniz?

MELEK:
Çocukluğumdan beri kendisini dinlemem, şarkı söyleme hususunda eğitici olmuştur. Single sürecinde ise şarkının aranjman kısmında her zaman direktif verdi ve tecrübesini, müzikal bilgisini bu şarkıya harmanladı.

HABERHAYAT: Single’nızı çıkarırken başarılı olurum veya olmam kaygısı yaşadınız mı?

MELEK:
Yolun başında biri olarak, zaman zaman bu kaygı oluşmadı diyemem. Ama her şeyden önce şarkıma ve birlikte çalıştığım insanlara, onların enerjisine, bu işi en az benim kadar içten ve azimle yapacaklarına inandım. Ama bu kaygı gün geçtikçe yok oldu diyebilirim. Artık kendimden çok daha eminim ve kaygıya yer vermiyorum.

HABERHAYAT: Müzikal anlamda hedefleriniz neler?

MELEK:
Elimden geldiğince yazdığım ve yorumladığım şarkıları dünyanın her yerinde insanların dinlemesini ve o şarkılarla gülüp, eğlenip, hüzünlenip, aşık olmalarını istiyorum. Bunu başarmak için de bir gün bile müzikten bıkmadan, yorulmadan azimle çalışacağım. Çünkü biliyorum ki aşık olduğunuz işi yaparsanız, hayat boyunca bir gün bile çalışmamış olursunuz.

HABERHAYAT: Nasıl bir çocukluk geçirdiniz?

MELEK:
İnsanlara karşı hep güleç ve sevecendim. Yaramaz biri asla olmadım. Hep duygusal bir çocuk oldum. Şarkılar dinler, onların içinde yaşar, hayal dünyamı geliştirirdim. Bir de günün her öğününde zeytin yerdim.
Tek kelimeyle sevgi pıtırcığı bir evdi bizimki. Bu da ruhumu o kadar besledi ki yazdığım, yorumladığım her şarkıyı adeta yaşıyorum.

HABERHAYAT: Küçükken ne olmayı isterdiniz?

MELEK:
Hayalim iki ayrı mesleği aynı anda yapmaktı. Bu meslekler, öğretmenlik ve haber spikerliği.

HABERHAYAT: Sizin için hayattaki en önemli şey ne?

MELEK:
Aile ve samimiyet hayattaki en önemli değerlerim.

HABERHAYAT: Mutsuz olduğunuzda sizi en çok ne mutlu eder?

MELEK:
Müzik ve kedim mutsuz olduğum zamanda beni mutlandıran hayatımın iki güzelliği.

HABERHAYAT: Modaya uyum sağlar mısınız, yoksa kendi modanızı kendiniz mi yaratırsınız?

MELEK:
Uzun süredir sahne hayatında olmamdan kaynaklı, mümkün olduğunca modayı takip etsem de kendimi kendim olarak gösteren şeyler tercih ederim.

HABERHAYAT: Peki, dolabınızın vazgeçilmez kıyafetleri nelerdir?

MELEK:
Dolabımın vazgeçilmezleri şapkalarım.

HABERHAYAT: Son olarak neler söylemek istersiniz?

MELEK:
Röportaj için hepinize çok teşekkür ederim. Biz Kızlar ilk tekli çalışmam olduğundan, benim için çok önemli. Bu heyecanımı sayfalarınıza taşıdığınız için çok teşekkür ederim. Tüm okurlarınıza ve sevenlerime sevgilerimi iletiyorum.

Mehtap YILDIZ


RÖPORTAJLAR
 
Telif Hakkı © Haber Medya Grubu
RSS Samsun haber İletişim