ACAR PETROL KADIN ÇALIŞANLARI TAKDİR TOPLUYOR!

Share

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında kadın personel çalıştırmaya başlayan Acar Petrol, müşterilerinden takdir topluyor.

Atakum’da Atakent Semtinde bulunan Acar Petrol, Opet ile devletin öncülük ettiği sosyal sorumluluk projesi kapsamsında bünyesinde 3 adet kadın personel çalıştırmaya başladı.

Samsun’da bu uygulamaya ilk katılan akaryakıt istasyonlarından biri olduklarını söyleyen Acar Petrol İşletme Sahibi Orhan Acar, “Biz Atakum Acar Petrol olarak bu tip sosyal sorumluluk projelerinin içinde yer almaya özen gösteriyoruz. Opet önayak olması sonucu devletimizin de sağladığı destekle 3 adet kadın personelimizi istihdam ettik” dedi.

OLUMLU TEPKİLER ALDIK

Akaryakıt tesislerinde kadın personel çalıştırmalarıyla ilgili olumlu tepkiler aldıklarını belirten Orhan Acar, “Tesisimizde büyük değişiklikler oldu. Kadın arkadaşlarımız havamızı değiştirdi. Erkek personellerimiz için de otokontrol mekanizması oldu. Müşterilerimizden durumdan memnun. Kadın personelin çalışması müşterilerimiz tarafından çok olumlu karşılandı. Biz de bu durumdan büyük memnuniyet duyuyoruz” diye konuştu.

 

DÜZENLEME YAPILMASINI İSTİYORUZ

İmkanları el verdikçe istihdam olanaklarını arttırmak istediklerini anlatan Acar, “Biz daha fazla kadın personel de istihdam etmek isteriz fakat akaryakıt sektörü şu sıralar bir daralma yaşıyor. Giderlerimiz arttı. Elektrik, su, tehlikeli madde danışmanlığı, iş güvenliği danışmanlığı gibi giderlerimiz oluyor. Bu giderlerimizin hiçbirini dağıtım şirketlerini katkısı olmuyor. Bu konularda bazı düzenlemeler yapılması gerekiyor” şeklinde konuştu.

Akaryakıt istasyonlarının giderlerinin azalması konusunda bir önerileri olduğunu belirten Orhan Acar, “Şehir merkezlerinde bulunan akaryakıt istasyonları arasında nöbetçi istasyon uygulamasına geçilebilir. Böylece akaryakıt istasyonları haftada en az bir gece kapalı olabilir. Bizim geceleri gelirimiz azalırken, giderlerimiz kat kat artıyor. Geceleri kapalı olabileceğimiz bir düzene geçilirse; tasarruf yapabiliriz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

HABER – FOTOĞRAF: Yasir BABA

 

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir