Alican AYTEKİN’in Haberhayat ile Röportajı

  • Haber Hayat Alican Tekin Roportaj
    Haber Hayat Alican Tekin Roportaj
Share

Haber Hayat’ın Bu Haftaki Röportajı:Genç ve yetenekli oyuncu Alican Aytekin

Genç ve yetenek oyunculardan Alican Aytekin’i reklam filmlerinin yüzü olarak tanıdık. Reklam filmlerinin ardından dizi oyunculuğuna yönelen Aytekin, şimdilerde Ufak Tefek Cinayetler’de Sarmaşık’ın entrika dolu dünyasında yer alıyor. Dizide doktor Oya karakterinin asistanı İlhan’ı canlandıran Alican Aytekin, aynı zamanda ‘I Wanna Play a Game’ ismi altında insanın içindeki o büyümeyen ergene seslenen “Ben hiç!” ve tabu gibi oyunların oynandığı özel gecelere de ev sahipliği yapıyor. Çok yakında eğlenceli bir yemek programı ile izleyici karşısına geçeceğinin müjdesini veren Aytekin’in HaberHayat’a özel açıklamaları sizlerle…

 

HABERHAYAT: Sizi reklamlar aracılığıyla tanıdık. Oyunculuğa başlama hikayenizden bahseder misiniz? 

ALİCAN AYTEKİN: Üniversite için İzmir’e gitmiştim ve ilk sene okul çok yoğun olmadığı için bir yanda da oyunculuk eğitimlerine başladım. Oyunculuk çocukluk hayalimdi. Yerel kanallardan birinde oyunculuk yarışmasının olacağını öğrendim ve bir arkadaşımın zoruyla seçmelere girdim. 6 eleme geçirerek ana yarışmacılardan birisi oldum. Finale kalarak 1. seçildim ve İstanbul’a yerleştim. Böylece oyunculuk yapmak için uğraşlarım başlamış oldu. Tekrar eğitimler aldım ve bir yanda da müzik sektöründeki insanlarla tanışmaya başladım.

 

HABERHAYAT: Özellikle reklamlarda tanınan bir oyuncu olarak dizi yolculuğu zor oldu mu?

ALİCAN AYTEKİN: Zor olmadı ama son dönemlerde çok fazla reklam filminde yer aldığım için içimde “reklamlardaki çocuk” olarak kalma korkusu vardı. Bu yüzden bir karar alıp gelen reklamları geri çevirmeye ve dizi görüşmelerine gitmeye başladım. Sonrasında da önce Hayat Şarkısı sonra Ufak Tefek Cinayetler’ de yer aldım.

 

HABERHAYAT: Artiz Mektebi sizin için dönüm noktasıydı diyebilir miyiz? Yarışma size neler kattı?

ALİCAN AYTEKİN: Kimsenin “Yarışmadan çıktım, her şey çok hızlı bir şekilde ve kusursuz oluştu” algısına kapılmasını istemem. Asla böyle bir şey olmadı. Yarışmanın bana kattığı en güzel şey, o dönemdeki rakiplerim şu anki en yakın arkadaşlarımdır. Bunun dışında hiçbir katkısı olmadı. Kimse “Sen birinci olmuşsun gel elinden tutalım” demedi, ne yaptıysam kendi başıma yaptım.

 

HABERHAYAT: Artiz Mektebi’ndeki yarışmacı arkadaşlarınızla halen görüşüyor musunuz? 

ALİCAN AYTEKİN: Yarışma bitince İstanbul’a yerleştim ve yarışmadan iki arkadaşımla aynı evi paylaştık. 3 sene boyunca diğer yarışmacı arkadaşlarımız da sürekli bize gelip gidiyorlardı. Bir süre aynı evi paylaştığım arkadaşlarım kardeşlerim; diğer arkadaşlarımsa kuzenlerim gibi olmuşlardı. Hepsiyle halen görüşüyoruz.

 

HABERHAYAT: Ufak Tefek Cinayetler’deki rolünüzden biraz bahseder misiniz?

ALİCAN AYTEKİN: Dizide İlhan karakterine hayat veriyorum. İlhan; saf, iyi niyetli ve sadık birisi. Yanında çalıştığı Oya hanıma karşı büyük bir hayranlığı var. Aynı zamanda meraklı bir karakter. Kendisi ile ilgisi olmayan olayları da merak edip burnunu sokan biri. Neyse ki Oya hanımdan çekindiği için kendini frenleyebiliyor.

 

HABERHAYAT: Ufak Tefek Cinayetler’in İlhan’ının tek bir özelliğine sahip olacak olsanız hangisini seçerdiniz?

ALİCAN AYTEKİN: Ben zaten bu özelliklere sahibim desem çok samimiyetsiz biri olacağım ve röportaj çok politik bir yola sapacak. Bu nedenle gerçeği söylemek istiyorum. İlhan kadar sadık olmak isterdim.

 

HABERHAYAT: İlerleyen bölümlerde Doktor Oya karakterindeki kilit isim İlhan mı olacak?

ALİCAN AYTEKİN: Bunu hep beraber izleyip göreceğiz. Ben de bana gelen senaryo kadar biliyorum.

 

HABERHAYAT: Gökçe Bahadır ile oynamak nasıl bir duygu?

ALİCAN AYTEKİN: Gökçe çok tatlı, enerjisi pozitif ve çalışkan birisi. Böyle olunca o insanla çalışmak çok büyük bir keyif oluyor. Çekim aralarında çok eğleniyoruz.

 

HABERHAYAT: Oyunculuğun en çekilir ve çekilmez yanları neler?

ALİCAN AYTEKİN: Oynadıkça oynamak istiyorum. Çok oynamak istediğim için, set bittiğinde üzülüyorum. En çekilmez yanı ise bu işin düzenli olmaması. Ne zaman, ne kadar kazanacağını ve ne zaman tatil yapacağını bilemiyorsun.

 

HABERHAYAT: Genellikle komedi ağırlıklı projelerde yer alıyorsunuz. Özellikle istediğiniz bir şey mi?

ALİCAN AYTEKİN: Çekiyorum biraz galiba. Ama ben artık dram oynamak istiyorum. Hep istiyordum daha doğrusu, takındığım maskenin altında aslında çok büyük bir dram var. Bunu da göstermek istiyorum.

 

HABERHAYAT: Oyuncular bir rolde parlıyor, bir sürü hayranları oluyor sonra sönüyor. Unutulmak çok kolay, kalıcı olmak için neler yapıyorsun?

ALİCAN AYTEKİN: Bir oyuncu koçum var, oyunculuk eğitimlerime başlıyorum. Bu projede bu karakter çıktı evet, ama ben bunun sefasını sürmekten çok şimdiden kalıcı olmak için oynayabileceğim diğer karakterlere de yatırım yapmak istiyorum.

 

HABERHAYAT: Wanna play a game ismi altında insanın içindeki büyümeyen ergene seslenen ‘Ben hayatımda hiç ve tabu gibi oyunların oynandığı, özel gecelere ev sahipliği yapıyorsunuz. Biraz bahseder misiniz?

ALİCAN AYTEKİN: Arkadaşlarımla bir araya gelince oyun oynamayı çok seviyorum ve sürekli kendi aramızda tabu, vampir köylü, ben hayatımda hiç ya da ben kimim gibi oyunlar oynuyorduk. Ben de bunu daha kalabalık bir grupla oynamak istedim ve böyle bir proje yaptık. Sizleri de aramızda görmek isteriz.

 

HABERHAYAT: Başka projeleriniz var mı? 

ALİCAN AYTEKİN: Mutfakta zaman geçirmeyi çok seven birisiyim. Benim için dinlenme alanı mutfak. Ben de bu durumu proje haline getirip youtube üzerinden yayınlanacak bir eğlenceli bir yemek programı hazırlıyorum. Çok yakında yayınlanmaya başlayacak.

 

HABERHAYAT: Son olarak neler söylemek istersiniz?

ALİCAN AYTEKİN: Keyifli röportaj için çok teşekkür ederim. Sizin aracılığınızla sevenlerime ve okuyucularınıza sevgilerimi gönderiyorum.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir