Arabesk Müziğin Yaşayan Efsanesi: Cengiz Kurtoğlu

Share

Mutluluğun Kanatları Derneği’nin Samsun Grand Sheraton Hotel’de bütün gelirleri lösemili çocuklar, engelli çocuklar ve köy okullarına yararına kullanacağı 2.yıl Galasına gönüllü olarak katılan ve sahne alan arabesk müziğin yaşayan efsanesi Cengiz Kurtoğlu yoğun program içerisinde bizlere de zaman ayırarak sorularımızı yanıtladı.

Her zaman beyefendi kişiliği, magazin dünyasından uzak duruşu, unutulmaz şarkıları ve mütevaziliği ile tanıdığımız Cengiz Kurtoğlu’nun bir o kadarda esprili, içten, ilgili ve neşe dolu yönlerini de yakından gördük.

 

HABERHAYAT: Hoş geldiniz Cengiz Bey.

CENGİZ KURTOĞLU: Hoş bulduk teşekkür ederim.

HABERHAYAT: Mutluluğun Kanatları Derneği’nin düzenlemiş olduğun 2. Yıl Galasına gönüllü olarak katıldınız. Öncelikle bunun için HABERHAYAT ailesi olarak bizde size teşekkür ederiz. Organizasyon ile ilgili neler söylemek istersiniz?

CENGİZ KURTOĞLU: Adı üzerinde Mutluluğun Kanatları, çok güzel bir isim ve muhteşem işler yapıyorlar. Ben yıllardır evden çıkarken hanımımın ayaklarının altından öperim. Burada sahneye çıkan hanım hanımcık arkadaşlarımızı görünce aklıma bu geldi. Böyle önemli bir derneğe ve sosyal sorumluluk projesine imza attıkları için ve birer anne ya da anne adayı oldukları için onlarında ayaklarının altından öperim. Burada muhteşem bir organizasyon, muhteşem bir özveri ve muhteşem bir sahiplenme var. Bu gurur verici gecede benimde payımın olmasından onur duydum. Bundan sonra da yapabileceğim ne varsa yapmaya her zaman hazırım.

HABERHAYAT: Katılımı nasıl buldunuz?

CENGİZ KURTOĞLU: Buraya gelirken ciddi ve önemli bir organizasyona katıldığımın farkındaydım ama bu kadar kenetlenmiş bir şehir ve dernek gördüğümde çok daha fazla şaşırdım. Burada muhteşem bir iş için gönüllü olarak toplanmış muhteşem insanlar var. Siyasetten, iş dünyasından, sanat camiasından, memurundan ev hanımına kadar her meslek ve gruptan insanlar bir arada tek ve ortak bir amaç için çocuklar için gönüllü olarak toplanmış. Açıkçası duygulandım ve gurur duydum. Böyle bir organizasyona katılabildiğim için inanılmaz mutluyum.

HABERHAYAT: Sahne öncesinde salona geldiniz ve katılımcılarla sohbet ettiniz. Her zaman yapar mısınız?

CENGİZ KURTOĞLU: Hayır bunu her zaman yapmak mümkün olmuyor. Fakat burada bir gönüllülük projesi olduğu salonun atmosferi ve insanlar beni çektiği için salona katılmak istedim. Böylesine önemli bir organizasyona katılım sağlayan insanları tanımak sohbet etmek, teşekkür etmek istedim. Ayrıca misafirler arasında çok değerli dostlarımda var. Onlarla da vakit geçirmek istediğim için kuliste değil salonda bulunmayı tercih ettim.

HABERHAYAT: Evet. Gördüğümüz kadarıyla burada gerçekten samimi olduğunuz dostlarınız var.

CENGİZ KURTOĞLU: Her yerde dostlarımız var ama Karadenizli olmam sebebiyle bu bölgede ki dostluklarım daha fazladır. Hem iş hem de dostluk anlamında her zaman Karadeniz benim için öncelik oluyor. Her anlamda Karadeniz’i takip etmeye çalışıyorum. Karadeniz kanallarını ve medyasını da takip ediyorum. Mesela HABERAKS TV ‘de izliyorum. Her zaman gelemesem bu sayede buralardan haberdarım.

HABERHAYAT: Bunu duyduğumuza sevindik ve bizde gurur duyduk doğrusu. Ayrıca bize bu röportaj fırsatını verdiğiniz içinde teşekkür ederiz.

CENGİZ KURTOĞLU: Asıl ben sizlere teşekkür ederim. Herkes gibi sizlerde organizasyona önem ve değer vermişsiniz. Bakıyorum da televizyon, gazete, dergi ve radyo her yerde da HABER MEDYA GRUBU yazıyor. Bütün medya organlarınızdan ayrı ayrı ve kalabalık bir ekiple gelerek organizasyona burada herkes kadar katkı sağladığınızı görüyorum. Ayrıca organizasyonu takip eden ve destek olan bütün basın organlarına da teşekkür ederim.

HABERHAYAT: Organizasyona tamamen gönüllü olarak katıldınız. Herkes yapmaz biz bunu Cengiz Kurtoğlu farkı olarak görüyoruz.

CENGİZ KURTOĞLU: Gönüllülük konuşacaksak sıra bize gelene kadar çok isim olur. Buradaki gibi güvenilir olduğuna inandığımız ve bildiğimiz her türlü sosyal sorumluluk projesine katılmak hepimizin görevidir. Bu anlamda buradaki kimseden farkım yok. Ayrıca söylediğim gibi ben her zaman bu projelerde üzerime düşeni yapmaya hazırım. Bir insan olarak vaktim ve sağlığım olduğu sürece bu herkes için olduğu gibi benim içinde bir görevdir. Sanatçıların bu tür oluşumlara daha fazla destek ve hatta öncü olması gerektiğini düşünüyorum.

HABERHAYAT: Sorularımızı içtenlikle cevapladığınız için teşekkür ederiz.

CENGİZ KURTOĞLU: Bende sizlere geceye verdiğiniz önem ve destek için tekrar teşekkür ederim. Mutluluğun Kanatları ve bu güzel gece hakkında konuşmak keyifliydi keşke her zaman böyle şeyler konuşabilsek. Saygı ve sevgilerimle, görüşmek üzere.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir