Başarılı Şarkıcı; KENDİ

Share

“EVLİLİK İÇİ BOŞALTILMIŞ BİR KAVRAM”

KENDİ…

“Sevişelim mi, dövüşelim mi?” isimli son şarkısını haziran ayı içerisinde müzikseverlerin beğenisine sunan Kendi, şarkısının hikayesini, iş hayatını ve gelecek planlarını anlattı.

Başarılı şarkıcı ayrıca, günümüz ilişkileri ve hayvanlara şiddet uygulayanlar hakkında HaberHayat Dergisi’ne samimi açıklamalarda bulundu.

HABERHAYAT: Bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Kendi kimdir?

KENDİ: Merhaba… 4 Şubat, İstanbul doğumluyum. 2009 yılından bu yana profesyonel müzik kariyerime devam ediyorum ve son teklim “Sevişelim mi, Dövüşelim mi?” ile tekrar takipçilerimle buluştum. Aynı zamanda 2013 yılında kurduğum bir kozmetik şirketim var. Kendi Cosmetics çatısı altında profesyonel müzik ve ticaret hayatıma devam ediyorum.

HER ŞEY SÜRPRİZ OLDU

HABERHAYAT: Son tekliniz müzik piyasasına hayli iddialı bir giriş yaptı? Şarkının hazırlık süreci ve klip çekimleri nasıl geçti?

KENDİ: Her şey çok sürpriz ve rüya gibiydi. Son dönemde ticari hayatıma ağırlık vermiştim, menajerim müzik piyasasından fazlası ile uzaklaştığımı ve sevenlerime yeni bir şarkı hediye etmem gerektiğini söyledi. O sırada; şarkının söz yazarı Aysel Enez, Menajerime şarkıyı ulaştırıyor ve bana fikirlerimi soruyor. Ben şarkının günümüz ilişkilerine çok uygun olduğunu düşünüyorum ve yaz için şarkıyı 2 versiyonla hazırlıyoruz. Şarkının düzenlemeleri Barış Engürlü ve Esad Fidan’a ait.

HABERHAYAT: Şarkınıza gelen tepkiler nasıl? Beklediğiniz ilgiyi görüyor mu?

KENDİ: Çok hızlı ilerliyor! “Sevişelim mi, Dövüşelim mi?” bir slogan olduğu için sosyal medyada çokça paylaşılıyor. Bana dünyanın her yerinden instagram aracılığı ile ‘cover’lar ve videolar ulaşıyor, hemen hemen tüm eğlence mekanlarında şarkı çalınmaya başladı.

HABERHAYAT: “Sevişelim mi? Dövüşelim mi?” diye soruyorsunuz. Daha önce de “artık evlenmeyi düşünmüyorum” demiştiniz. Bunları göz önünde bulundurursak; günümüz ilişkilerini nasıl değerlendiriyorsunuz?

KENDİ: Günümüz ilişkilerini istikrarsız buluyorum,  temeli sevgi değil zaaflara ve çıkarlara dayalı. 3. jenerasyon kişilerin zaten artık kadın-erkek ilişkilerini anlamlandırabildiğini düşünmüyorum. Evlilik de artık farklı çıkarlardan ve yanlış birlikteliklerden dolayı içi boşaltılmış bir kavram.

ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİN DUR DEMESİ LAZIM

HABERHAYAT: Sizin evcil hayvanlarınız olduğunuzu biliyoruz. Sosyal medyada da hayvan haklarıyla ilgili sıkça paylaşımlar yapıyorsunuz? Ülkemizde son zamanlarda hayvanlara işkence haberine sıkça rastlıyoruz? Bu konuda neler söylemek istersiniz?

KENDİ: Hayvanlara yapılan işkenceler artık sosyal medya sayesinde daha görünür oldu. Birçok belediye göz göre göre hayvanlara zulüm yapıyor, zehirliyor ya da toplayıp kırsal alanda yaşam olanağı olmayan yerlerde açlıktan öldürüyor. Öncelikle bu ülkenin üst düzey yöneticilerinin bu konuya dur demeleri lazım. Yoksa daha çok hayvan işkencesine sadece sosyal medyadan çemkirerek canımız yanarak izlemek zorunda kalacağız.

HABERHAYAT: Hayvanlara işkence edenlere sizce ne gibi yaptırımlara uygulanması gerekiyor?

KENDİ: Para cezasına çevrilemeyen hapis cezalarının gelmesi önemli, hükümetin bu konu ile ciddi olarak ilgilenmesi ve önerge vermesi gerektiğini düşünüyorum.

HABERHAYAT: Kısa zaman önce kozmetik sektörüne de giriş yaptınız? Bu fikir nerden aklınıza geldi?

KENDİ: Parfüm ve kozmetik benim çok severek ve merak ederek “Her zaman daha iyisini bulmalıyım” mottosu ile araştırarak ürün alma meraklısı olduğum bir sektördü, hem kadın hem de şarkıcı olunca daha da dikkat ederek hatta çok severek ürünlerle ilgilendiğimi fark ettim. 2013 yılında kurduğum Kendi Cosmetics şu an 7 ülkenin raflarında satılan bir marka oldu, önümüzdeki yıllarda hem pazarımızı hem markamızı hem de ürün gamımızı büyütmek için çalışacağız.

HABERHAYAT: Bir yandan şarkıcılık, konserler, klip çekimleri… Bir yandan da iş kadınlığı… Bu yoğun tempoya nasıl ayak uyduruyorsunuz?

DİSİPLİNLİ ÇALIŞIYORUM

KENDİ: Yoğun tempomun her saniyesi programlı. Programsız asla yaşayamam, ajandamda ayırdığım süre dışına taşan işi kabul etmem. Programlı ve disiplinli şekilde çalışınca her şeye zaman ayırabilirsiniz. Ekibinizin sizi iyi temsil etmesi ve yaptığı işi severek yapması kendinden çok işi düşünmesi de  çok önemlidir.

HABERHAYAT: Boş zamanlarınızı nasıl değerlendirirsiniz?

KENDİ: Şimdilerde Akyaka’dayım Kitesurf yaparak geçiriyorum. Spor ve seyahat yapmaktan keyif aldığım bir şey, bazen Instagram çekimlerim için seyahat ediyorum.

HABERHAYAT: Son olarak dergimiz okurlarına, sevenlerinize neler söylemek istersiniz?

KENDİ: Samsun Haber Hayat dergisi yakından takip ettiğim bir dergi. Bizleri sayfalarınızla buluşturduğunuz için ben teşekkür ederim.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir