B&C HOTEL’DEN GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Share

Samsun’un önde gelen şirketlerinden İmamoğulları Grup ve Yaşar Grup ortaklığı ile hayata geçirilen B&C Hotel yoğun katılımın yaşandığı görkemli bir törenle açıldı.

İmamoğulları Grup ve Yaşar Grup ortaklığı ile Atakum İlçesi Körfez mahallesinde faaliyet göstermeye başlayan B&C Hotel konumu ve modern mimarisi ile olduğu kadar gerçekleştirdiği görkemli açılış töreni ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Toplam 36 oda, çok amaçlı 400 kişilik ve 200 kişilik balo salonu, spa, hamam, sauna ve kafeterya kısımları ile hizmet verecek olan B&C otel katılımcılar tarafından tam not aldı. Düzenlenen açılış törenine Samsun Valisi Osman Kaymak,  AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç,  Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şenocak ve daha birçok siyasi ve iş adamı katıldı.

 

İYİ BİR İŞ ÇIKARDIK

Açılış konuşmaları ile başlayan organizasyonda ilk olarak kürsüye çıkan B&C Hotel kurucu ortağı Cemil Bilici açılışta yaptığı konuşmada; ” Bizler ülkemizin üreterek büyüyen bir yapıya kavuşması için, var gücümüzle çalışan iş insanlarıyız. Enerjimizin büyük bölümünü yaşadığımız şehrin insanına enerjisine katkı sağlamak için harcıyoruz. Bu düşünceyle doğduğumuz topraklara İmamoğulları ve Yaşar Grup olarak bu oteli kurmayı hayal ettik. Bu hayali gerçekleştirmek için 2 yıl önce otelimizin temelini atarak işe başladık. Bugün iyi bir iş çıkardığımızın inancındayız. 30 milyon liralık yatırım bütçesiyle şehrimizin en iddialı ve dört yıldızlı oteli olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Otelimizin Samsun’umuza hayırlar getirmesini temenni ediyorum, ”diye ifade etti.

BOYNUMUZUN BORCUDUR

Daha sonra konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen B&C Hotelin kurucu ortağı Mustafa Polatcan ise; ”Büyüyen ülkemizin kurtuluş mücadelesini başlattığı Samsun ilimize yatırım yapan, istihdam sağlayan, ekonomide katkıda bulunan tüm şirketlerimize teşekkür ediyorum. Başta şehrimiz olmak üzere ülke olarak çok çalışmaya ihtiyacımız var. Doğum yerimiz olan Samsun’a yatırım yapmak bizim boynumuz borcudur. Bizde bu düşünce ve inançla üzerimize düşen görevi yerine getirmek ve şehrin turizmine katkı sağlayabilmek amacıyla bu yatırımı yaptık. Bugün burada olan ve bizleri yalnız bırakmayan bütün misafirlerimize teşekkür ediyorum,” dedi.

 

BİR ARAYA GELMEMİZ GEREKİYOR

Samsun’un kalkınması yönünde milletvekillerimiz ve mesai arkadaşlarımızla yoğun bir çaba sarf ediyoruz diye konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak’’ Samsun’un kalkınmasını son derece önemsiyoruz. Bu yolda gayemiz Samsun’da daha çok iş ve aş olsun. Samsun gerçekten potansiyeli çok yüksek bir il ve dışarıdan gelen insanlar bizlere Samsun’u anlatıyor. Çünkü Samsun’un bulunduğu jeopolitik konum yatırımcılar için cazip bir alan. Dışarıdan gelen ve Samsun’a yatırım yapmak isteyenler bile bunun farkındayken bizlerinde bu durumun farkında olması ve Samsun’un menfaatleri için siyasi ayrım gözetmeden bir araya gelmemiz gerekiyor. Yatırımlarını Samsun’da ve son derece önemli olan turizm sektöründe yaparak böyle güzel ve Samsun için önemli bir tesisi şehrimize kazandıran İmamoğulları Grup ve Yaşar Grup’a özveri ve cesaretlerinden dolayı teşekkür eder ve her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini isterim. B&C Hotel’in Samsun’a ve yatırımcılara hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

DEVAMI GELECEK

Samsun’a gelen insanların şehirden ayrılırken burada mutlu olduk dediklerini belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’’ Samsun turizm açısından oldukça geniş bir potansiyele sahip. Samsun’da turizmi her açıdan geliştirerek mutluluk turizmi getireceğiz. Samsun merkez ve Tekkeköy, Vezirköprü, Ayvacık gibi bütün ilçeleri ile birlikte tam bit turizm şehridir. Samsun’a turist çekebilmemiz için öncelikle bu kalitede konaklama alanlarına ihtiyacımız var ve yavaş yavaş bu eksiğimizi de tamamlıyoruz. Bugünde Atakum’un en güzel yerinde, çok güzel bir mimariyle, iyi bir kalite, bir iddia ile bu işe giren arkadaşlarımızın yanındayız. Özellikle 100. yıl dolayısıyla şu anda Türkiye’de iç turizm, olabildiğince de dış turizm alanında en iyi gelişme gösteren illerdeniz. Ciddi bir hareketlilik var. Konaklama ve turizm tesislerimizde çok yüksek bir doluluk oranı var. İnşallah bunun devamı gelecek.” şeklinde konuştu.

ÖRNEK ALINMALI

İmamoğulları ve Yaşar ailelerinin dostları olduğunu söyleyen AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş’’ Yakinen tanıdığım Samsunlu iki ailenin böylesine güzel bir iş için bir araya gelmelerine çok sevindim. Ayrı ayrı yaptıkları işlerde ne kadar başarılı olduklarını hepimiz biliyoruz. Bir araya gelerek turizm sektöründe de çok önemli işler başaracaklarına canı gönülden inanıyorum. Samsun’da ortaklık kültürünü yürümez diyenlere, Samsun’da ortaklığın yaşamayacağını iddia edenlere çok önemli bir cevap veriyorlar. Biz buradayız ve yolumuza devam edeceğiz mesajı veriyorlar. Herkes buradan ciddi bir örnek almalı. Samsunlu iş adamları Samsun’a yatırım yapmalı. Bu birlikteliği kuran ve şehrimize turizm anlamında yeni bir model yeni bir vizyon getiren genç kardeşlerimi tebrik ediyorum. Bu tesisin ailelere, kendilerine, Samsun’a ve bütün burada konaklayacak herkse hayırlar getirsin” dedi.

İSTİHDAM SAĞLAYACAKTIR

Bölgeye yapılacak olan yatırımların ekonomik olduğu kadar istihdam açısından da fayda sağlayacağını dile getiren Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’’ Şehrimizin ve Atakum’un gelişebilmesi için bu tür yatırımların artması ve Samsunlu iş adamlarının yatırım önceliklerini Samsun’a vermeleri gerekmektedir. Samsunlu iki firma İmamoğulları Grup ve Yaşar Grup Atakum’un en güzel noktalarından birinde muhteşem bir tesis açarak bu anlamda hem güzel bir örnek oldular hem de bölgede istihdam sağladılar. Bu özverili çalışmaları ve şehrimize yaptıkları yatırım için şahsım adına kendilerine teşekkür ederim. Yaptıkları bu yatırım ve yapacakları her türlü yatırımda bende yanlarında olmaya hazırım. Öyle umuyorum ki turizm sektöründe yaptıkları bu yatırımın devamı gelecektir,’’ diye belirtti.

ÇİÇEK TAKDİM EDİLDİ

Açılış konuşmalarının ardından B&C Hotel çalışanları tarafından sağladıkları istihdam nedeniyle B&C Hotel kurucu ortakları Cemil Bilici ve Mustafa Polatcan’a çiçek takdim edildi. Daha sonra yapılan kurdele kesme töreninin ardından B&N Hotel kurucu ortakları Bilici ve Polatcan misafirlere oteli gezdirdi. Açılış töreni teras katında bulunan restoranda yapılan ikramlar ile son bulurken katılımcılar ve işletme sahipleri hatıra fotoğrafı çektirerek sohbet ettiler.

Yaşar TUNCEL

 

 

 

 

 

 

 

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir