BLACK DIAMOND STEAK – Doğan Üyük

Share

Uzun süren ar-ge araştırmaları ve demo çalışmaları sonucundan menümüze eklediğimiz en özel lezzetlerimizden ‘Black Diamond Steak’i ve yapım aşamalarını sizlerle paylaşacağım.

Yeni special ürünümüz ismini, içeriğinde kullandığımız dünyanın en az bulunan ve en değerli mantarlarından olan Siyah Trüf Mantarından alıyor.

Trüf mantarı toplum tarafından ‘Siyah İnci’ ve ‘Kralların Yiyeceği’ olarak adlandırılmaktadır. Trüf mantarı toprağın 5 ile 20 cm altında yetişmektedir ve dünyanın belirli bölgelerinde limitli olarak çıkarılmaktadır. Trüf mantarının en önemli özelliği yüksek miktarda afrodizyak etkisi olmasıdır. Bunun yanında omuriliğin kuvvetlenmesi ve kolestrolü düşürücü etkilere sahiptir.

Black Diamond Steak’te kullandığımız et ise besi hayvanının en kaliteli etinin bulunduğu bonfile kısmından yapılmaktadır. Bonfileyi 10 gün dry-age dolabında dinlendirip himalaya tuzunda dinlenmesi ve daha lezzetli hale gelmesinin ardından 250’ şer gram şeklinde dilimlere ayrılır. Izgarada pişirdiğimiz eti tereyağı ve kaşarla yaptığımız patates püresi yatağı üzerine yerleştirilir. Ardından etimizin üzerine siyah trüf mantarları eklenir. Ardından da özel olarak getirttiğimiz Gıda ve İlaç İdaresi Onaylı ve Helal Sertifikasına sahip olan ‘24k Yenilebilir Altın’ ile üzeri süslenip sizlere servis edilir.

Bu eşsiz lezzetimizi deneyimlemek için sizleri Et Atölyesi’ne davet ediyoruz.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir