BLUUH BABY SPA SAMSUN’DA!

Share

BEBEKLER İÇİN SPA KEYFİ BAŞLIYOR

Avrupa’da oldukça popüler olan bebek spa merkezi kültürünü Türkiye’ye getiren ve İstanbul’dan başlayarak Türkiye’ye yayılmasını sağlayan BluuhBabySpa, Uzman Psikolog, Evlilik ve Aile Danışmanı ve Bebek Masaj Eğitmeni Merve Özkal tarafından Samsun’a da kazandırıldı.

BLUUH BABY SPA

BluuhBabySpa merkezinin Samsun için ihtiyaç olduğunu belirten Merve Özkal’’ Psikoloji Bölümü, Lisans ve Yüksek Lisans eğitimlerimi 19 Mayıs Üniversitesi’nde tamamladım. Bugüne kadar başta anaokulu danışmanlıkları olmak üzere çocuklar ve ailelerle çalışmaktayım. Avrupa’da oldukça popüler olan bu hizmeti Türkiye’ye getiren BluuhBabySpa ile tanıştıktan ve ülkenin de birçok yerinde hızla bu hizmetin verilmeye başladığını fark ettikten sonra Samsun’da yaşayan annelerinde bundan faydalanabilmesi gerektiğini, böyle bir hizmete ihtiyaç olduğunu düşünerek bu işletmeyi açma kararı aldım. Çünkü Samsun’da yaşayan anneler bu konularda oldukça hassas ve ilgililer. Bu hizmet için farklı şehirlere giden aileler vardı. Bu durumda bizim BluuhBabySpa’yı Samsun’a kazandırma kararı almamızda etkili oldu. BluuhBabySpa Hollanda, Almanya gibi birçok Avrupa ülkesinde oldukça yaygın olan bebek spa merkezi kültürünü Türkiye’ye getiren ilk firmadır. 2017 yılında İstanbu- florya merkezli olarak kurulan BluuhBabySpa gördüğü yoğun ilgi ve verdiği profesyonel hizmet sayesinde kısa süre içerisinde ülkenin birçok yerine 18 adetfranchise vermiştir. 0-10 ay arası bebekler ile annelerin birlikte yapabileceği aktivitelerin sınırlı olması ve spa seanslarının bu anlamda bir çeşitlilik olanağı sağlayarak bebekler üzerinde gösterdiği olumlu etkiler spa merkezlerinin yoğun ilgi görmesindeki en önemli faktörler olmuştur. Çünkü seanslarımızda sadece bebekler ile ilgilenmiyor ayrıca aile bireylerine masaj eğitimi veriyor ve ebebeyn ile bebek arasındaki bağın güçlenmesini de sağlıyoruz,’’ dedi.

UYGULAMALARIMIZ

Suda serbest egzersiz dediğimiz floating hizmetimizde bulunmaktadır diye konuşan Merve Özkal’’ Bu uygulama bebeklerin eklem ve kas gelişimlerine olduğu kadar özgüven kazanmalarında da etkili olmaktadır. Bu uygulama merkezimizde yer alan olan küvetlerde ve markamıza ait bebekler için özel olarak tasarlanan boyun simitleri takılarak yapılmaktadır. Boyun simitleri bebeklerin rahatlıkla yüzmesini sağladığı bebeğe hiçbir şekilde rahatsızlık vermemektedir. Bu uygulama bebeğin durumuna ve kaç aylık olduğuna göre değişmekle birlikte maksimum 30 dakika sürüyor. Daha sonra masaj alanımıza geçerek aile ile birlikte bebeğimizin masajını yapıyoruz. Masaj uygulaması uzmanlarımız tarafından yapılıyor. Bebeğin masajı yapılırken anne ve babaya bebeklerine nasıl masaj yapabileceklerinin de öğretiyoruz. Bu sayede aile seans sonrasındaki süreçte evinde de bebeğine daha bilinçli bir şekilde masaj yapabiliyor. Masaj süremiz ise yine bebeğimizin durumuna göre değişmekle birlikte maksimum 25 dakika sürmektedir. Seans sonrasında bebeklerimizi anne odamızdaki hamağımıza alıyoruz.  Bebeklerimiz rahatlamış bir şekilde hamaklarında dinlenirken annelerimize kahve eşliğinde anne el masajı bizim küçük bir hediyemiz annelerimizin rahatlamasını da çok önemsiyoruz.

BÜTÜN ÜRÜNLER TEK KULLANIMLIK

Merve Özkal’’ Bebek masajımız sırasında bebeklerimizin cildi için en uygun olan ve yine tamamen doğal bir masaj yağı kullanıyoruz. Ailelerimiz buraya gelirken yanlarında her zaman kullandıkları bakım çantaları haricinde hiçbir şey getirmiyor. Bebeklerimiz için gerekli olan bütün malzemelerimizin hizmetini burada biz veriyoruz ve kullandığımız bütün ürünlerimiz tek kullanımlık. Küvetlerimiz her bebek için yeniden dolduruluyor ve bebeklere uygun doğal özel ürünlerle temizleniyor. İşimizin bebekler ile olması sebebiyle hijyen en önemli önceliklerimizden birisi durumundadır. Küvetlerimizde ki su sıcaklığımız 35 oda sıcaklığımız ise yaklaşık 24-25 derecede tutulmaktadır,’’ diye ifade etti.

AVANTAJLI SEANS PAKETLERİ

Sözlerine bütün bebeklerin rahatlaması ve gelişimi içinspa merkezimiz gaz, kabızlık ve uyku problemi olan bebeklerimizin bu sorunlarının çözümünde destekleyici olmaktadır diye devam eden Özkal’’ Kas gelişimi, motor becerilerini de destekliyoruz. Merkezimiz randevu sistemi ile çalışmakta olup bebeklerimiz gelmeden önce bütün hazırlıklarımız tamamlanıyor ve bebeğimiz geldiğinde seans için her şey hazır oluyor. Böylece seans hem her bir bebeğe göre özel olarak hazırlanmış oluyor hem de bebeğimiz burada seans öncesinde bekletilmemiş oluyor. Seanslarımızın süre olarak her hangi bir aralığı bulunmamaktadır. Aileler isterseler haftada bir gelebilirler. Bunun için hazırlamış olduğumuz oldukça avantajlı ve indirimli paket seanslarımız mevcuttur. Ailelerimiz 4’lü ve 8’li olarak hazırladığımız avantajlı paketlerimizden aldıkları seans haklarını bebeğimiz 10 aylık olana kadar istedikleri süre zarfında kullanabilmektedir. Zatenspa hizmetimiz 1 aydan 10 aylık bebeklere kadar uygundur,’’ diye konuştu.

ÜRÜNLERİMİZ

Anneler ve bebekleri için tamamen doğal olarak üretilen ve müşterilerin hizmetine sunulan BluuhBabySpa ürünlerine de değinen Merve Özkal’’ Bebeklerin daha rahat uykuya geçebilmeleri için tamamen doğal olarak üretilmiş ve kendi firmamıza ait olan BluuhBaby Lavanta uyku keselerimiz var. Yine BluuhBabySpa ürünü olan ve 7-14 kilo bebekler için özel olarak üretilen boyun simitlerimiz var. Bu ürün sayesinde bebekleriniz küvete, denizde veya havuzda son derece rahat, anneden bağımsız ve özgür bir şekilde yüzebilmektedir.  Hamile ve emziren anneler için özel olarak üretilen kafeinsiz ve tamamen doğal olarak üretilen kahvemizde annelerimizin vazgeçilmezi olacak ürünlerimiz arasında yer almaktadır. Gift kart hizmetimiz ile de 0-10 aylık bebeği olan sevdiklerinize spa keyfi hediye edebilme imkanı sağlıyoruz. Merkezimizden alabileceğiniz ya da sipariş ile size gönderebileceğimiz bu kartlar bebek sahibi annelere verilebilecek en güzel hediyelerden biri olacaktır,’’ dedi.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir