CANAN’DAN SÜRPRİZ COVER “ADAM OLAYDIN”

Share

Canan, 90’lı yılların hitlerinden biri olan, söz ve müziği Faruk K.’ya ait “ADAM OLAYDIN” şarkısını yeniden yorumlayarak 5 Temmuz’da Avrupa Müzik markası ile müzikseverlerle buluştu.

Ağustos 2018’de söz ve müziği Murat Güneş’e ait “KISIK ATEŞ” isimli ilk single’ı ile müzik dünyasına adım atan Canan, hemen ardından Kasım 2018’de ikinci single’ı “İKİ MUTSUZ ÇOCUK” ile yoluna devam etti. Canan, bu kez hayranlarının karşısına cover bir şarkıyla çıkıyor. Yeni çalışmanın video klibinde şarkının bestecisi Faruk K.’da oyunculuğu ve danslarıyla Canan’a eşlik etti.

Adam olaydın ile müzik listelerine hızlı bir giriş yapan ve oldukça beğeni toplayan Canan ile müzik kariyeri ve ‘’Adam Olaydın’’ üzerine bir sohbet gerçekleştirdik. Başarılı sanatçı sorularımızı içtenlikle cevapladı.

 

HABERHAYAT: Merhaba Canan Hanım bize biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?

CANAN: 20 Haziran 1981 Karabük doğumluyum. İlk ve orta öğrenimi Karabük’te tamamladıktan sonra babamın görevi gereği taşındığımız İskenderun’da liseyi bitirdim. İlk sahnem İskenderun’da okulumuzun mezuniyet töreniydi. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi kamu yönetimi bölümünü kazanınca 1999 yılında İstanbul maceram başladı. Okul devam ederken ayni zamanda Üsküdar musiki cemiyetinde Türk müziği eğitimi aldım. Marmara üniversitesinde ekonomi yüksek lisansını tamamladım. Çok uzun yıllar özel bir bankada müfettiş olarak çalıştım, bu sıralarda özel hocalardan san dersleri aldım. Keman ve gitar kurslarına gittim ama enstrüman çalmanın benim için bir tutku olmadığını vazgeçince devam ettirmedim. 2017 yılında Youtube kanalımı açtım, 2018 de de ilk profesyonel single çalışmam “kısık ateş” i yayınladım. Kısık ateş ten 6 ay sonra “iki mutsuz çocuk” geldi ve en son 2019 Temmuz’unda “Adam Olaydın” çıktı.

 

HABERHAYAT:  Yeni single’nız  “Adam Olaydın” nasıl oluştu? Hikayesini anlatır mısınız …

CANAN: “Adam Olaydın “ 90 yıllarının en iyi hitlerin bence, üçüncü single çalışmam için şarkı seçimi yaparken cover yapma düşüncem yoktu. Sonrasında araba da radyo da karşıma çıktı ve bir anda okumak istedim şarkının sahibi Sevgili Faruk K ‘ya ulaştım. Sonrasında tabi Faruk K ‘dan haber bekledim, sonrasında şarkının demosunu kaydettim ve tekrar kendisine gönderdim ve Faruk K okumamı onayladı. Sonrasında her bölümde titiz bir çalışma ile yeni şarkımız yayınlandı. Faruk K ‘nın hem şarkı da hem klip de kendi şarkısına eşlik etmesi beni çok mutlu etti. Desteğini her konuda esirgemedi. Çok iyi sanatçılarla bir araya geldiğim için ve müzik yolculuğuma ortak oldukları için çok teşekkür ederim.

HABERHAYAT: Canan‘ın sektördeki hedefleri neler?

CANAN: Hayatımın ilk yarısını hayat şartları doğrultusunda yaşadım, ikinci yarısında hayallerimin peşinden gitmeye karar verdim, bir sürü riski göze aldım. 50 yaşıma geldiğimde hala aynı heyecanla sahnede şarkı söylüyor olmayı hedefliyorum. Müzik aşkım hiç bitmeyecek.

HABERHAYAT: Yakın zamanda sahne var mı?

CANAN: 30 ağustos zafer bayramında çocuklar içi, düzenlenen bir etkinlikte sahneye çıkacağım ve bu sahne benim için çok ayrı bir heyecan, çocuklar en zor seyirciler.

HABERHAYAT: Bir sonraki çalışmanız single mı albüm mü olacak?

CANAN: Albüm sonraki zamanlarda hedeflerim arasında, belki maxi single da yapabilirim. Ama şuan ki düşüncem single olarak ilerlemek.

HABERHAYAT: Şarkınıza geri dönüşler nasıl?

CANAN: İlk 2 single da eleştiri almıştım, şarkı seçimi, aranje, klip, pr vs. birçok konuda ama adam olaydın la ilgili kayda değer bir eleştiri almadım, hakkını vermeli, iyi bir çalışma oldu, her şeyiyle… Sırf eleştirmek için cover yaptığımda cover yapmasaydın, yeni şarkı yaptığımda cover yapsaydın diyen profesyonel müzik insanlarına da bolca gülüyorum. Ben yeni bir isimim ve 2019 yazında adam olaydın, isim olan birçok sanatçının şarkısından daha fazla çalındı ve dinlendi. Bu başarıdır ve bunu dijital ortamlardaki sayısal manipülasyonları göz ardı ederek söylüyorum. Ben şarkı 1 milyon olsun diye dünyanın öbür ucundaki ülkelerden izlenme yaptırmıyorum. Her bölümde organik ilerlemeyi tercih ediyorum o yüzden de sağlam adımlarla kalıcı kalmak bence en güzel başarı.

HABERHAYAT: Peki hayranlarınız sosyal medyadan size nasıl ulaşılabilir?

CANAN: İnstagram, Facebook ve Youtube kanalımın adresi aynı; @cananmusicofficial

 

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir