Canik Basket iddialı!

Share

Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde Samsun’u temsil eden Samsun Canik Belediyespor Bayan Basketbol Takımı Süper Lig’deki 7. sezonunda da iddialı. Lige iyi bir başlangıç yapan mavi-beyazlı ekip, yeni başarılara imza atmak istiyor.

Samsun Canik Belediyespor Bayan Basketbol Takımı, 7. sezonda mücadele edeceği Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde bu sezon da büyük başarılara imza atmak istiyor. Samsun Canik Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, ligin ilk iki haftasını galibiyetle kapattı. Mavi-beyazlı ekip, ligin ilk haftasında evinde ağırladığı Kırçiçeği Bodrumspor’u mağlup etmeyi başarırken, ikinci hafta deplasmanda İstanbul Üniversitesi’ni 76-66 mağlup etti.

 

SÜPER LİG’DE 7. SEZONU

Canik Belediyesi olarak eğitim, kültür, sanat kadar spora da önem verdiklerini belirten Kulübün Onursal Başkanı ve Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Bayan Basketbol Takımımız şehrimizin dışa, dünyaya açılan yüzüdür ve şehrimizin tanıtımına katkıda bulunmaktadır. Samsun’u Süper Lig’de temsil eden Samsun Canik Bayan Basketbol Takımımız, bu bakımdan şehrimizin önemli bir markasıdır. Samsun’u en üst ligde 6 yıl başarıyla temsil eden takımımız, bu yıl da inşallah 7. sezonunda başarılı olacaktır” dedi.

BASKET TAKIMI MODEL OLUYOR

Canik’in sporda artık marka haline geldiğine de işaret eden Başkan Genç, “Ben takımımıza yeni sezonda da güveniyorum. Lige iyi bir başlangıç yaptılar. Samsun Canik Bayan Basketbol Takımımız gençler için, özellikle genç kızlarımız için model oluyor. Yüzlerce genç kızımız Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkez’inde baskete yazılıyor. Bu bakımdan ayrı bir onur ve mutluluk yaşıyoruz” diye konuştu.

 

ŞEHRİ TANITIYOR

 

Samsun Canik Belediyespor Kadın Basketbol Takımının dünyanın her yerinde şehrin tanıtımına katkı yaptığını ifade eden Başkan Genç, “Spor dünyanın her tarafında ilgiyle takip edilen, kitleleri peşinden sürükleyen bir dal. Bu yıl maçlarımızı Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda oynuyoruz. Tüm Samsunlu hemşehrilerimizi Süper Lig’de şehrimizi temsil eden takımımıza sahip çıkmak üzere maçlara davet ediyorum” şeklinde konuştu.

 

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir