CİLDİNİZİ YENİLEMENİN DOĞRU ADRESİ

Share

TEDAVİDE DEVAMLILIK ÖNEMLİ

Cilt yenileme tedavilerinde devamlılığının önemini vurgulayan Odabaşı, “Cilt yenileyici/gençleştirici tedavilerde fibroblastları uyaran devamlı anabolizanlar sağlamayı amaçlayan muhtelif protokollerde tekrar eden birkaç tedavi seansı gerekir. Sonuç olarak, dermal gözelerarası bileşenlerin biyosentezindeki artış ve nemlilikte artış, cilt sıkılaşması, fibriler ağın gelişimidir. Yenilenme tedavilerinin geri dönüşleri krono-yaşlanma ve cildi yumuşatma açısından çoğunlukla tatmin edici olmaktadır ama bu sonuçlar seanslarda devamlılık gerektirmektedir” diye konuştu.

Kolajen tip 1 dermatolojide olduğu kadar plastik ve vasküler ameliyatlarda da yaraların iyileşmesi ve cild ülseri tedavisi için en az otuz yıldır kullanılmaktadır.

AMELİYATSIZ ESTETİK UYGULAMALAR

Medikal Estetik Uzmanı Dr. Beste Odabaşı, ameliyatsız estetik uygulamaları hakkında konuştu. Son yıllarda ameliyatsız estetik uygulamalarında yoğun bir artış göründüğü belirten Odabaşı, “Ameliyatsız estetik uygulamaları ile hastalarımız ciltlerinde yaşadıkları sorunlardan kısa bir zamanda kurtularak gündelik hayatlarına devam edebilirler” dedi.

Kolajen takviyesi ciltteki kırışıklıkların ve sarkmaların önüne geçmesinin yanı sıra vücudun doğal protein ihtiyacını da karşılamaya yardımcı olur.

MEZOTERAPİ TERCİH EDİLEN YÖNTEM

Kolajen takviyesinin yanı sıra mezoterapi uygulamasının da ameliyatsız estetik uygulamalarında sık tercih edilen bir yöntem olduğunu söyleyen Odabaşı, “Ameliyatsız estetik uygulamalarında yaygın olan bir diğer yöntem de Mezoterepi uygulamasıdır. Mezoterapi uygulaması ile ciltteki sarkmalar ve yıpranma etkileri giderilir. Mezoterapi uygulaması ile cilt daha canlı ve dinlenmiş görünür. Cildin elastikiyeti artar ve kırışıklıklar azalır” şeklinde konuştu.

KOLAJEN TAKVİYESİ İLE CANLI BİR GÖRÜNÜM

Odabaşı, “Ameliyatsız estetik uygulamaları ile yaşın ilerlemesine ve yıpranmaya bağlı olarak ciltte görülen sarkmalar ve kırışıklıklar giderilir. Ameliyatsız estetik uygulamalarının çeşitli yöntemleri vardır. Kolajen takviyesi bunların en etkili yöntemlerinden birisidir. Kolajen takviyesi ciltteki kırışıklıkların ve sarkmaların önüne geçmesinin yanı sıra vücudun doğal protein ihtiyacını da karşılamaya yardımcı olur. Kolajen takviyesi ile cildinizdeki kırışıklıklardan ve sarkmalardan ve çizgilerden kurtularak genç ve canlı bir görünüm elde edebilirsiniz” diye konuştu.

Ciltte görülen sarkmalar ve kırışıklıklar giderilir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir