DEKORATİF FİKİRLER: BANYONUZA ÖNEM VERİN

Share

Ev dekorasyonu denilince akla daha çok oturma odası, yatak odası, salon ve mutfak geliyor. Ama unutmamak gerekir ki banyonuz da en az evinizin diğer odaları kadar önemli bir alan. Burası rahatlamak için kaçtığınız, kendinizi güzelleştirmek için bulunduğunuz, yenilenmek için gittiğiniz yer; peki neden bu odaya bir stil, daha klas bir görüntü ve sıra dışı bir şeyler eklemeyesiniz? Banyolar her zaman beyaz olmak zorunda değil ya da içindeki eşyaların birbiriyle uyuşan, simetrik şeyler olmaları zorunlu bir şey değil. Aslında banyonuzda, mutfağınız ve yatak odanızda olduğunuz kadar farklı ve özenli olmanız oldukça önemlidir. Bu yüzden banyonuza önem verin.

Dekorasyon fark yaratmalıdır. Kabul etmemiz gerekir ki aklımıza banyonuza bir bisiklet koymak gelmez, fakat lavabo için kullanılmış bir bisikleti gördüğünüzde buna bayılabilirsiniz. Yine havalı asılı gibi duran ve desenlere sahip alt kısmıyla yuvarlak lavabo da hepimizi kendisine aşık edebilir. Hem akıllıca hem de farklı! Yani banyonuzda da evinizin diğer odalarında olduğu gibi farklı fikirler üretmek mümkün. Eğer küvet keyfini seviyorsanız banyonuzun küçük ya da büyük olması sizin için hiç fark etmemeli. Hiçbir şey sizi küvet fikrinden vazgeçiremiyor ise gerçek bir tutkunsunuzdur ve farklı küvet fikirlerine açık olun.

Mesela cam küvetler son zamanlarda oldukça popüler. Üstelik öyle kocaman alanlara da ihtiyacınız yok. Hatta banyonuz küçükse alanınızı oldukça ferah ta gösterecektir. Cam küvette kendinizi bir Pamuk Prenses gibi hissedebilirsiniz. Sizi canlandıracak olansa sıcacık suyla birlikte küvetinizin eşsiz tasarımı ve ergonomisi olacaktır.

Bir başka inanılmaz küvet ise sizi vahşi bir ormanda yağmur suyuyla dolmuş bir ağaç kovuğunda hissetmenizi sağlayacak ceviz, meşe ve çam ağacından imal edilen özel tasarımlar olacaktır. Doğadan bu denli koptuğumuz kent yaşamında doğal malzemeleri mümkün olduğunca yaşamımıza sokmalı, doğanın bir parçası olduğumuzu kendimize hatırlatmalıyız. Ağaçtan imal edilen küvet modelleri ve ölçüleri zevkinize göre değişiklik gösterir. Vücut ergonomisine göre uyarlanmış doğal kıvrımları ve dokusuyla banyo keyfinize bambaşka bir boyut katacak kadar özel bir parça.

Bir de modası asla geçmeyen tüm zamanların klasiği olan modernize edilmiş eski tip küvetler var. Armatürler de bu nostaljiye eşlik edecek şekilde yine eski tip tasarımlar. Banyonuzu da uyumlu şekilde dekore ederseniz, banyo yapmak gereklilik değil, nostaljik esintiler getiren keyifli bir özel zaman olacaktır.

Banyo küveti bebek için de düşünülmüş. Bebeğin boyutlarına uygun, kendisini güvende hissedeceği şekilde dizayn edilmiş küvet modelleri ve ölçüleri var. Bebek için ayrı küvet koyacaksanız elbette banyonuzun biraz geniş olması gerekiyor. Yanları cam olarak dizayn edilmiş banyo küveti bebek için emniyetli bir alan sağlıyor. Bebekler üç aylık olana kadar yüzme bilirler. Suyun içinde rahatlıkla hareket edebilirler çünkü yaşamlarına su içinde başladılar ve kendilerini suda huzurlu, rahat ve güvende hissederler. Üç aydan sonra bu yetilerini kaybederler. Bu süre içinde bebeğiniz elbette sizin gözetiminizde küvetin içinde keyifle oynarken küvetin cam yan alanları sayesinde tüm hareketlerini rahatlıkla görebilirsiniz.

Eğer jakuzili küvet düşünüyorsanız standart beyaz dışında farklı renkleri de düşünmelisiniz. Tek kişilik olmakla beraber iki kişilik harika jakuzili küvetler var. Günlük zorunlulukların ve iş yaşamının stresinden sizi uzaklaştıracak, rahatlatıp dinlendirecek, sıcak suyun masajla beraberliğinden gelen şifa ile yeniden doğmuş gibi hissedeceksiniz. Özellikle camla birlikte kullanılmış mavi renk küvetler, sizi sonsuz, sınırsız bir şeyin içindeymişsiniz gibi hissettirecektir.

Banyoların en önemli birkaç unsurundan biri de lavabolar… Son derece sade ve basit bir banyoyu bile sadece tek bir lavaboyla istediğiniz tarzı yaratabilirsiniz. Küçük ama güçlü lavabolar ile kişilikli banyolar oluşturabilirsiniz. Öncelikle banyodaki ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak lavabo seçmenizi öneririz. Fazladan depolama alanlarına ihtiyaç duyuyor olmanız ya da küçük metrekareli banyonuzu büyük ve ferah göstermek istiyorsanız lavabo tercihleriniz de farklı olacak. Kullanılan malzeme ve renk ise zevkinize kalmış… Ama unutmayın ki, ferah bir görünüm için açık renkler her zaman idealdir. Banyonuzda retro bir hava yakalamak isterseniz de parlak kırmızı ya da turuncular size göre… Birbirinden farklı binlerce seçeneğin arasında zorlanıyorsanız, size yardımcı olabileceğini düşündüğümüz lavabo tasarımlarını paylaşıyoruz. Farklı renk ve malzemeler ile çalışılmış lavabolar, güzel fikirler elde etmeniz için karşınızda. Güzel bir banyo dekorasyonu, hislerinizi de artıracak…

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir