İŞ DÜNYASINDAN MÜZİK PİYASASINA MR JADE

Share

İş adamı kimliğiyle tanınan Özkan Şen namı diğer Mr Jade, kuzeni İsmail YK ile yaptığı düet ile müzikseverlerin karşına çıktı. Mr Jade, “Welcome To Turkey” isimli şarkısının çıkış hikayesini HaberHayat Dergisi’ne Anlattı.

 

Röportaj: Yasir BABA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABERHAYAT: Mr Jade kimdir? Gerçek ismi nedir? Mr Jade ismi nasıl ortaya çıktı?

 

MR JADE: Efendim gerçek ismim Özkan Şen, doğum yerim Almanya. 2000 yılında kurduğum düğün eğlence organizasyon şirketiyle kısa bir sürede güzel projelere imza attım. Akabinde Almanya Frankfurt’ta hizmete giren ilk ve en büyük düğün eğlence merkezini açtık. Bunun ardından ise 2010 yılında Düsseldor/Mülheim şehrinde 2. merkezimizi hizmete açtık.

İsim olarak birçok teklif geldi ve sunumlar oldu. Ve sonrasında JADE ismi gözüme çarptı.  Düğün merkezimi JADE Saal olarak isimlendirdim. Bunun üzerine bir gün çok sevdiğim bir arkadaşım bana Özkan diye değil de; Mr. Jade diye seslendi. Ve o an bu isimi için, “Evet budur!” dedim. 2015 yılında İstanbul da Mr. Jade Turizm A.Ş.’yi kurdum. Bu şirket çeşitli faaliyetler içeriyor.

 

HABERHAYAT: Peki, müzik hayatınıza nasıl adım attınız?

 

MR JADE: Sivaslı bir aileden geliyorum. Bundan dolayı ilk enstrümanım 10 yaşındayken bağlama oldu.  Bağlama çalarak ile müzik hayatına ilk adımımı attım. Bağlamayı hakkı ile icra etmeye başladıktan sonra piyano, keman, bateri gibi müzik aletlerine olan ilgim artı ve bugün 13 enstrüman çalabiliyorum. Ee tabi ailede bir de İsmail YK gibi dev bir müzisyen olduğundan insan biraz daha fazla olanak sahibi oluyor.

 

HABERHAYAT: İsmail YK ile düet yapma fikri nasıl oluştu?

 

MR JADE: Kuzenim İsmail YK ile bundan 12 yıl önce yapmayı planladığımız bir projeydi bu. Fakat ikimizin de işlerinin yoğunluğundan gerçekleştirememiştik. En sonunda bombayı patlattık. Nasip 2018 yılına imiş. ‘Welcome To Turkey’ aramızda bugün.

 

HABERHAYAT: Tepkiler nasıl? Şaşıran oldu mu? Instagram’da, Avrupada bir fenomensiniz, hatta erkek sanatçılar arasında 1,2 milyon takipçi ile en çok kitleye siz hitap ediyorsunuz. Takipçileriniz sizi Avrupalı iş adamı olarak bilmekteydi. Birden bire müzik çalışması ile karşılarına çıktığınızda şaşıran olmadı mı?

 

MR JADE: Evet tabi ki… Hem de çok! Bugüne kadar yaptığım çalışmalar ve paylaşımlar hep iş adamı kimliğim ile alakalı oldu. Instagram kitlemi çekilişler, hediyeler projeler sayesinde bu seviyeye ulaştırdım. Bir gün hikâyemde paylaşım yaptım;  “12 senedir yapmak istediğim projeyi gerçekleştiriyorum” diye. Tabi herkes merak içinde; acaba nedir diye… “Evleniyor musun?” diye soranlar oldu ama hiçbirinin aklına bile gelmedi böyle bir proje ile karşılarına çıkacağım. Tepkiler çok olumlu oldu. Ses ahengimi çok beğendiler. “Ne kadar güzel ve rahat okumuşsun, klipte ne kadar rahat oyun vermişsin” diyenlerde oldu. Tabi ki bu insana gurur veriyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABERHAYAT: Bu kadar başarılı ve azimli olmayı neye borçlusunuz?

 

MR JADE: Evvela insanın kendisine güvenmesi en basta gelen unsur. Her ne yaparsanız yapın sevdiğiniz işi yapın ki; o işte başarılı olasınız. Basarimin sırlarından biri de; iyi bir aileden gelmem ve eğitimimi temelden almam. Uykuya fazla düşkün olmamak ve her an hızlı bir şekilde neyi nereye bağlayacağınız çok önemli… Yaptığınız işe yürekten inanarak dört elle sarılmak.

 

 

HABERHAYAT: Çok başarılı bir iş adamısınız ve bu konuda Avrupa’da birçok ödül aldınız. Peki, ileride düet yapmayı tek başınıza albüm çıkarmayı düşünüyor musunuz?

 

MR JADE: Sunu belirtmekte yarar görüyorum, iş adamı kimliğim ile tanınıyorum ve bu yolda devam etmeyi düşünüyorum.  Müzik alanında eğer böyle keyifli bir çalışma olursa neden olmasın?  Fakat sanatçı veya sarkıcı olma gibi bir hevesim yok! Yani konser falan vermek gibi… Bunu hobi olarak görüyorum.

 

HABERHAYAT: Gençlere söylemek istedikleriniz nelerdir?

 

MR JADE: Şunu her ortamda söylerim; “Geleceğimiz gençlerin elinde” Çok başarılı genç kardeşlerimiz var, görüyorum. Bu sayı her gecen gün artıyor. Onlara önerim; çok okusunlar, bilgi sahibi olsunlar. Hiç bir şey kendiliğinden gelmiyor, herkesin bir şeyler için ödün vermesi gerekiyor. Elini taşın altına koyması gerektiğini vurgulamaktan çekinmem.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir