Egzerfiz Samsun’un İlk ve Tek Egzersiz Danışmanlık ve Omurga Sağlığı Merkezi

Share

Samsun’un ilk ve tek egzersiz danışmanlık ve omurga sağlığı merkezi

Egzerfiz

Samsun’un ilk ve tek egzersiz danışmanlık ve omurga sağlığı merkezi Egzerfiz Egzersiz Danışmanlık, kişiye özel egzersiz planlamaları ve ağrılara karşı sunduğu farklı çözümleriyle yaşam kalitesini yükseltiyor

 

Alanında uzman fizyoterapistlerin tecrübeleri ışığında faaliyet gösteren Egzerfiz Egzersiz Danışmanlık, üyelerinin yaşam kalitesini arttırıyor.  Sağlıklı ve aktif bir hayata kavuşmayı sağlayan Egzerfiz Egzersiz Danışmanlık; bilişsel egzersiz terapi yaklaşımını (BETY), Klinik pilates, pilates, reformer pilates, hamile pilatesi, duruş bozukluklarında (kifoz, lordoz, skolyoz) egzersiz tedavisi, yoga, manuel terapi, masaj (klinik masaj, reflexoloji, manuel lenf drenajı, cupping), inkontinans (idrar ve gaita kaçırma) tedavisi gibi birçok alanda profesyonel hizmet sunuyor.

ÜÇ BOYUTLU SKOLYOZ HİZMETİ

Egzerfiz Danışmanlık Merkezi hakkında bilgi veren işletme ortağı fizyoterapist Sibel Yıldız Pehlivan, “ Egzerfiz Danışmanlık Merkezi’ni ortağım Tuğba Özbek ile geçen yıl hizmete açtık.  Merkezimizde skolyozdan terapiye, egzersiz danışmanlığından yogaya, pilates’ten masaja kadar birçok alanda hizmet veriyoruz. Samsun’da üç boyutlu skolyoz tedavisi sunan tek merkeziz. Skolyoz, omurganın yana doğru eğilmesi ve kendi etrafında dönmesidir. Normal ve sağlıklı omurgada, omurlar arkadan bakıldığında yukarıdan aşağıya boyun, sırt ve bel bölgelerinde düz bir hat şeklinde uzanır. Skolyoz da ise omurlar sağa veya sola doğru yer değiştirir ve aynı zamanda kendi eksenleri etrafında döner. Skolyoz tedavisi ile omurga, boyun, sırt ya da bel bölümünde olabilecek C ya da S şeklindeki eğriliği gidererek hastayı eski sağlığına kavuşturuyoruz” dedi.

SKOLYOZ TEDAVİSİ

Skolyoz tedavisinde hastanın tedaviye katkısının çok önemli olduğunu söyleyen Pehlivan, “ Hastanelerde skolyoz tedavisi 15-20 gün gibi kısa zaman zarfında yapılıyor. Ama bu süre hastanın tedavisi için yeterli olmamaktadır. Merkezimizde en az bir saatlik seanslarla skolyoz tedavisi gerçekleştiriyoruz. Skolyoz hastalığında, omurgadaki eğriliğin derecesi ve hastanın tedaviye katkısı çok önemli. Her şeyin olumlu ilerlediğini varsaydığımızda, sekiz seansta çok ciddi ilerleme kaydediliyor.  Skolyoz olmamak için, duruşumuzun nasıl olması gerektiğini bilmemiz gerekmektedir. Özellikle masa başı çalışanları, masadaki oturuşlarının nasıl olması gerektiğini bilmeli ve birtakım küçük egzersizleri yapmalılar” şeklinde konuştu.

KLİNİK VE HAMİLE PİLATESİ

Pilates egzersizleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Tuğba Özbek ise, “ Merkezimizde klinik ve hamile pilatesi hizmeti de veriyoruz. Klinik pilates, semptomları tekrarlayan veya kronik kas iskelet sistemi hastalığına sahip, romatizmal, duruş bozukluğu olan hastalar veya vücut algısını geliştirmek isteyen sağlıklı kişiler için uygun bir yöntemdir. Merkezimizde klinik pilates seanslarımız, klinik pilates eğitimi almış fizyoterapistlerimiz tarafından, hastalar değerlendirildikten sonra 6-8 kişilik gruplar halinde yapılmaktadır. Hamile pilatesi programında ise anne adaylarına hem gebelik boyunca yaşayabileceği problemleri azaltmaya yönelik hem de doğum sonrası bebek bakımında kolaylık sağlayacak çeşitli kas kuvvetlendirme ve esneme hareketleri çalıştırılmaktadır. Ayrıca hamile pilatesi programımızda yer alan pelvik taban çalışmalarıyla anneye normal doğum sırasında büyük öneme sahip olan pelvik taban kasları tanıtılmakta ve çalıştırılmaktadır. Hamile pilatesi yapan annelere program sırasında doğru nefes alıp verme teknikleri de öğretilerek, normal doğum eylemini kolaylaştırmaya yönelik katkı sağlanmaktadır. Hamile pilatesi,  doğum sonrasında sağlıklı kilo ve kas kuvvetine çabuk ulaşmayı da kolaylaştırmaktadır” şeklinde konuştu.

YAŞAM KALİTESİNİ ARTTIRIYORUZ

Bilişsel Egzersiz Terapi Yaklaşımını Samsun’da uygulayan tek merkez olduklarını söyleyen Özbek, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “BETY, pilatesin içerisinde dansın da yer aldığı bir uygulamadır. Ağrı yönetimi, duygu ve durum bilgi yönetimi ve akıl beden bilgi yönetimi bir seansın içinde bütünleştirilir. Dans terapi, sağladığı otantik hareket ile duygu durum, ağrı, spazm kısır döngüsünü kırmak için seansa ilave edilir. Amaç, bedenin kontrolünü öğretmek ve buradan hastalığa değişim için bir fırsat gözü ile bakma anlayışını, hayatın kontrolünde kullanmaktır. Egzerfiz Danışmanlık Merkezi olarak, birçok egzersiz yöntemini olduğu gibi BETY terapi yöntemini de Samsun’da uygulayan tek merkeziz. Mesleğimizi en iyi şekilde icra edebilmek ve insanlara faydalı olabilmek için açtığımız merkezimizde, üyelerimizin yaşam kalitesini arttırmak için azami çaba sarf ediyoruz. Sağlığını önemseyen herkesi merkezimize bekliyoruz.”

 

 

 

 

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir