Erdoğan Tok; Tarihte Yapılamayanı 4 Yılda Yaptık

Share

Tarihte yapılamayanı 4 yılda yaptık

Basın mensuplarını iftar yemeğinde ağırlayan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “İlkadım’ın tarihinde yapılan hizmetlerden daha çoğunu bu 4 yıllık dönemde yapmanın gururunu yaşıyoruz” dedi

İlkadım Belediyesi’nin geleneksel basın iftar programı, Ihlamur Kafe ve Restoran’da düzenlendi. İftar programına İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Volkan Toptaş, Samsun Valiliği Basın Halkla İlişkiler Müdürü Fatma Dursun Atalay, Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun, yaygın ve yerel medyanın temsilcileri katıldı.

 

DOYA DOYA YAŞIYORUZ

Her gün farklı bir mahallede iftar verdiklerini söyleyen Tok, “Halkımız bu iftarlara yoğun ilgi gösteriyor. İsmine de ‘Komşu İftarları’ dedik. Komşu İftarları’nda dedeyle torun, gelinle kaynana ile birlikte bütün aile fertleri bir arada iftar yapıyor. İftarı her zaman aynı mahallede yaptığınızda gelen katılımcılar yüzde 80’i aynı oluyor. Biz de farklı insanlarla iftar yapmak için değişik mahallelerde iftar düzenliyoruz. Bu iftarlarımızdan birini de Ramazan’ın 11’inci gününde Yabancılar Pazarı önü Kurtuluş Yolu başlangıcında ilahi ve Kur’an Tilavetleri ile yapacağız. Bu iftarımıza da tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz. İftardan sonra teravih programında da Türkiye’nin sevilen ve tanınan hocalarını getiriyoruz. Her akşam farklı bir camide de Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıyoruz” dedi.

 

DEV PROJELERE İMZA ATTIK


4 yıllık hizmet dönemlerinde çok büyük projelere imza attıklarını belirten Başkan Tok, “Belediye olarak çok önemli projelere imza atıyoruz. İlkadım Belediyesi’nde bugüne kadar yapılan hizmetleri 4 yıl gibi kısa bir süre içerisinde yaptık. İlkadım tarihinde yapılan hizmetlerden daha çoğunu bu 4 yılda yapmanın gururunu yaşıyoruz. Unkapanı Kültür Merkezi de bu hizmetlerden bir tanesi. Burada 250 araçlık otoparkın bulunduğu, kadınların kullanacağı yaşam merkezi, hamam, güzellik merkezi ve sauna gibi alanlar oluşturacağız. En üst katı da düğün salonu olacak. Unkapanı Kültür Merkezi’nde bir bina içerisinde 6 projeyi birden hayata geçireceğiz. 2 Haziran Cumartesi günü saat 16:30’da temel atma merasimi yapacağız. Yılbaşına kadar da burayı yetiştireceğiz. Samsunumuza ve ülkemize hayırlı olsun” diye konuştu. Başkan Tok, iftar yemeği sonrasında basın mensuplarına mısır ikram etti.

 

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir