Erhan Baytimur, Bordo Bereliler Afrin Sinemaseverlerle Buluşuyor

Share

Erhan Baytimur, Bordo Bereliler Afrin Sinemaseverlerle Buluşuyor

Aynalı Tahir, Aşkına Eşkıya, Bez Bebek gibi hafızlara kazınan televizyon dizilerinin yönetmeni Erhan Baytimur, birbirinden önemli sinema filmleriyle de adından sıkça söz ettiriyor. Ünlü yönetmen ve yapımcı Baytimur, Çat Kapı Aşk ve Bordo Bereliler Suriye’nin ardından, son filmi Bordo Bereliler 2 Afrin’i de sinemaseverlerle buluşturdu. Başarılı yönetmen Erhan Baytimur ile geçtiğimiz günlerde vizyona giren Bordo Bereliler 2 Afrin’i ve projelerini konuştuk.

HABERHAYAT: Borda Bereliler’in devam filmi Afrin’i çekmeye nasıl karar verdiniz?

ERHAN BAYTİMUR: Geçen sene Bordo Bereliler Suriye’yi çektik ve çok beğenildi. Suriye’deki sıcak gelişmeler ve çok fazla gelen istek üzerine, devam filmi olan Bordo Bereliler 2 Afrin’i çekmeye karar verdik. Asıl önemli nokta ise, geçen sene de söylediğim üzere,“Suriye için, Afrin için, özellikle de Türkiye için ne yapabiliriz?” den yola çıkarak oluşturduk filmlerimizi.

HABERHAYAT: Çekimler nasıl geçti?

ERHAN BAYTİMUR: Çekimler zor hava şartlarında gerçekleşti. Askeri konu alan film yaptığımız için, çekimler genellikle dağlarda ve dış mekanlardaydı. Bu da çekimleri çok zorladı tabii ki.

HABERHAYAT: Çekimler esnasında ilginç olaylar yaşadınız mı?

ERHAN BAYTİMUR: Çekimler sırasında, halktan insanlar sete geldi ve “Biz ne yapabiliriz?” diye sordu. Herkes elinden geldiğince Zeytin Dalı operasyonuna sahip çıkmaya çalıştı.

HABERHAYAT: Peki, filmle ilgili beyaz perdeden beklentiniz nedir?

ERHAN BAYTİMUR: Beyaz perdeden bir beklentim yok. Biliyorum ki bu proje spesifik, genel halka hitap etmeyen konsept bir proje. O yüzden de gişesi ne olur bilemiyorum.

HABERHAYAT: Bordo Bereliler Suriye ve Afrin’deki konuları, TV dizisi olarak işleyen birçok proje şu an ekranda aktif olarak yer alıyor. Bu dezavantaj olmalı sizin için? Filmin devamı gelecek mi?

ERHAN BAYTİMUR: Tabii ki bu bir dezavantaj. Çünkü onlar devamlı çekim halinde olduklarından, son gelişmeleri anında ekrana yansıtabiliyor. Ayrıca seyirci belli bir doygunluğa erişmek üzere. Bence burada bırakmak gerekir. Devamı gelecekse çok farklı bir aksiyonla gelmelidir.

HABERHAYAT: Geçmiş zamanda kült olmuş birçok dizinin yönetmenliğini yaptınız. Aynalı Tahir, Deli Divane, Aşkına Eşkiya, Zilyoner bunlar arasında. Geçmiş dönemle şu an yer alan projelere baktığınızda ne söyleyebilirsiniz?

ERHAN BAYTİMUR: Şu zamanda özellikle teknik olarak çok ilerledik. Diziler, halkın nabzını çok iyi tutarlar. Zaten bunu yapan diziler başarılı oluyor. Bu durum zamana göre de değişiyor. Yaptığım projelerde, her zaman sıcaklığı ve samimiyeti ön plana koymak istedim. Başarı da buradan geldi zaten. Şimdiki dizilerin de bu samimiyete ve sıcaklığa ihtiyacı var.

HABERHAYAT: Yeni projeleriniz nelerdir?

ERHAN BAYTİMUR: Yazın çekeceğim bir sinema filmi daha var. Önemli bir film, uluslararası bir proje olacak ve tüm dünyada ses getirecek bir proje. Daha sonra da eylül ayında bir dizi çalışmam olacak.

HABERHAYAT: Son olarak neler söylemek istersiniz?

ERHAN BAYTİMUR: Keyifli röportaj için çok teşekkür ederim. Çok emek vererek hayata geçirdiğimiz Afrin’in bol gişeli olmasını diliyorum. Filmi izleyen herkese keyifli seyirler diliyorum.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir