Et Atölyesi; Tadına Doyulmaz Hamburger Çeşitleri

Share

TADINA DOYULMAZ HAMBURGER ÇEŞİTLERİ

Çağımızın vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan hamburgerin tarihine baktığımızda, sanılanın aksine menşeinin Amerika’ya değil, Orta Asya’da yaşamış Tatar Türkleri’ne dayandığını görürüz. Çiğ etin zaman içinde yumuşadığını ve çeşitli baharatlarla hem ömrünün uzatıldığı hem de daha lezzetli hale geldiğini fark eden Tatarlar, etlerini bu şekilde tüketmeye başlar. Almanya’dan Orta Asya’ya giden bir tüccar bu lezzeti görür ve Almanya’ya taşır. İsim olarak ise Hamburg’a ait olduğu düşünülmesi için ‘Hamburger’ ismini verir. Coğrafi Keşifler döneminde Almanya’dan Amerika’ya giden göçmenler, bu lezzeti Amerika’ya taşımış ve hamburgere büyük bir ivme kazandırmıştır.

Tarihi bilgilerin ardından hamburgerin lezzetine bakarsak; en önemli iki nokta ekmeğinin ve köftesinin yapılışındadır. İnce kabuklu yapısı, yumuşaklığı ve kullanılan diğer malzemelerinin kalitesiyle fastfood restoranlarının kullandığı hazır ekmeklerden farklı olarak, mutlaka günlük ve taze olmalıdır. Köftesi ise, orta yağlı döş etinden yapılmaktadır. Köftesinin daha büyük, şişkin görünmesi için içine katkı maddesi koyan restoranlardan uzak durmak gereklidir. Tavada pişirmektense ızgara ateşinde pişirmek, etin lezzetini daha da hissetmenizi sağlar. Ateşte pişirme şansı olmayanlar için ise döküm tavayı kızdırıp tava kızgınken köftenin iki yüzeyini mühürleyip daha sonra orta ateşte pişirerek de bu lezzeti yakalayabilirsiniz.

ATÖLYE BURGER

Misafirlerimize her zaman lezzetin en kalitesini sunmayı amaç edinmiş bir işletme olarak, hamburgerin sunumu ve lezzeti üzerinde oldukça çalıştık. Onlarca demo çalışmasının ardından, doğru ekmek ve istediğimiz köfte lezzetine ulaştığımızda menümüze ‘atölye burger’i ekledik. 170 gramlık köftesiyle oldukça doyurucu olan ‘atölye burger’in içine çift cheddar peyniri, domates, marul ve tatlı ekşi Alman turşusu koyarak sade ama eşsiz bir lezzet yakaladık.

Günümüzde gurme burgerlerin artması ve misafirlerimizin de talepleri üzerine yeni menümüze birbirinden özel burger çeşitleri ekledik.

Etseverler için 130gram dana bonfileden steak burger; 180 gramlık tavuk göğsüyle tavukseverler için chicken burger; acı sevenler için içinde chilli sos, jalapone biber, talaş patates, acı sosun olduğu Mexican burger; közlenmiş patlıcan, kırmızı soğan ve Hellim peyniriyle yaptığımız Anadolu burger, çift köfteden oluşan double burger ve son olarak ta özel sunumumuz olan içinde köfte, julyen et, bonfile, lokum steak ve özel soslardan oluşan Hollywood burgeri yeni menümüzde misafirlerimize sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Unutmayın, en iyi yemek neredeyse en parlak gülüş oradadır!

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir