Gelini Öpebilirsin – Rock Müziğinde Yeni Bir Soluk

Share

Solist Gamze Lüküslü’nün gruba katılmasının ardından yakın zaman önce yeni şarkıları ‘Pardon’la hayranlarına karşısına çıkan Gelini Öpebilirsin grubu, gelecek hedeflerini HaberHayat Dergisi’ne anlattı.

HABERHAYAT: Grubunuz adı alışılmışın dışında. Gelini Öpebilirsin… Hikâyesi nedir?

GELİNİ ÖPEBİLİRSİN: Gelini Öpebilirsin hikâyesi 2011 yılına dayanıyor. Korhan ve Batu izledikleri bir filmde pederin ‘ Now You May Kiss Bride ‘ cümlesinden yola çıkıldı diyebiliriz.

HABERHAYAT: Ne zamandır müzik yapıyorsunuz? Grubun kurulma hikayesini anlatır mısınız?

GELİNİ ÖPEBİLİRSİN: Bu ekip resmi olarak 1,5 yıldır birlikte. Ama arkadaşlığımız ve projelerimiz 5-6 yıla varan bir sürece uzanıyor. Bu konuda şanslıyız çünkü kimyalarımız ve enerjilerimiz hızlı şekilde oturdu. Grubun ismini Türkçeleştirdikten sonra, daha önceki projelerimizde de birlikte çalıştığımız Gamze Lüküslü gruba dahil oldu. Ve bizim için yolculuk başladı…

 

HABERHAYAT: Hedefleriniz nelerdir?

GELİNİ ÖPEBİLİRSİN: Hedeflerimiz olabildiğince her yerde çalmak ve her kitleye ulaşmak. Daha çok üretmek, insanların gözünde farklı ve kalıcı izler bırakmak. Bu bizim için çok önemli.

HABERHAYAT: Türkiye’de rock müziğin güncel durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

GELİNİ ÖPEBİLİRSİN : Elbette ki çok zor. Geçmiş zamanlarda pop müzik kadar revaçta olan fakat artık geçmişte ki ilgisini kaybetmiş bir tarz. Son zamanlarda çıkan çok güzel işler var. Bunlardan birinin de çıkardığımız maxi single olduğunu düşünüyoruz. Ümidimiz şu ki; rock müziğin ilerideki dönemlerde hak ettiği değere ulaşması ve insanlar tarafından daha çok ilgi görmesi. Biz kendi açımızdan bunun için elimizden geleni yapıyoruz.

HABERHAYAT: Rock müziğin eski popülaritesinden uzak olduğunu düşüncesine katılır mısınız?

GELİNİ ÖPEBİLİRSİN : Kesinlikle katılıyoruz. Rock müzik günümüz şartlarında popülaritesini kaybetmiş durumda ve insanlar tarafından çoğunlukla ticari olarak düşünülmekte. Ne yazık ki mekan sahipleri ve organizasyon firmaları rock müzik gruplarına etkinliklerinde çok fazla yer vermemekteler. Bu durum rock müzik yapan / yapmaya çalışan birçok genç arkadaşımızın ruhunu, bu müziğe olan inanç ve ilgisini kaybetmesine sebep olduğunu düşünüyoruz…

Röportaj: Yasir BABA

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir