Genç yetenek; Adnan Mehmet Ali Aslan

Share

Genç yetenek Adnan Mehmet Ali Aslan

Tiyatronun ‘Minik’inden özel açıklamalar

Genç yetenek Adnan Mehmet Ali Aslan, HaberHayat okuyucularına özel açıklamalar yaptı. Tiyatroya olan ilgisi ilkokul yıllarında başlayan Ali Aslan, şimdilerde Epizot Görsel Sanatlar topluluğunda tiyatroya devam ediyor. Tiyatro eğitimi almasına rağmen usta oyuncuların yanında alaylı olarak yetiştiğini belirten Ali Aslan, sahnenin her alanına hakim olduğunu söylüyor. Şimdilerde Arabesk Müzikali oyunu ile tiyatroseverlerle buluşan Minik lakaplı Ali Aslan sizlerle…

HABERHAYAT: Sizi tanıyabilir miyiz? Kendinizden biraz bahseder misiniz?

ADNAN MEHMET ALİ ASLAN: 1994 yılında Karaman’da doğdum. Çocukluğumun ilk yılları, Meydan Mahallesi ile Sertavul Yaylası’nda geçti. Ailemin Karaman’a taşınmasıyla ilkokul dördüncü sınıfa kadar orada okudum. Sonra ailevi nedenlerden dolayı Mut’a geri geldim ve dedemlerle yaşamaya başladım. Beşinci sınıfı Gazi İlköğretim Okulu’nda okudum. Altıdan sekizinci sınıfa kadar da Maraşal Fevzi Çakmak Yatılı İlköğretim Bölge Okulları’nda okudum. Maraşal’da eğitimime devam ederken, okulumuzun bünyesinde tiyatro kulübü elemelerini geçtim ve ilk sahnemi Gazi İlköğretim Okulu tiyatro salonunda oynadım. Tiyatroya olan ilgim ilkokul yıllarında başladı. Üniversite eğitimim sırasında, amatör tiyatrolarda küçük roller almaya başladım. Tiyatronun hayatımın bir parçası olmasını istedim ve bu işin eğitimini aldım. İstanbul Temaşa Tiyatrosu hayallerimin kapısını açtı. Şimdilerde Epizot Görsel Sanatlar topluluğunda oyunculuk yapıyorum.

HABERHAYAT: Oyunculuğa başladığınız yıllarda zorlandınız mı?

ADNAN MEHMET ALİ ASLAN: Alaylı bir oyuncuyum, sahnede yetiştim. İrfan Kangı, Dost Elver, Ferdi Akarnur, Ercüment Balakoğlu gibi ustalarla çalıştım. Onlardan çok şey öğrendim. Bana hem hoca hem ağabey ve arkadaş oldular. Çivi çakıp dekor da yaptım, rejide durup ses ve ışıkla da ilgilendim. Yeri geldi çaycı oldum yeri geldi sokakta broşür dağıttım. Sahnenin her alanına hakimim. ‘Arkadaşlar İyidir’ dizisi ile televizyon dünyasına adım attım.

HABERHAYAT: Şimdilerde Arabesk Müzikali oyunu ile tiyatroseverlerle buluşuyorsunuz. Oyun hakkında neler söylemek istersiniz?

ADNAN MEHMET ALİ ASLAN: Arabesk Müzikali’nin senaryosunu İrfan Kangı yazdı, yönetmenliğini ise Dost Elver yaptı. Oyunda  Yosi Mizrahi, Bay J, Demet Şaşmaz Levi, Dost Elver, Yasemin Hadivent, Taner Ergör, Kerem Poyraz Kayaalp, Merve Akaydın, Eray Türk, Nihan Tarhan, Soley Akça, Yücel Gökçek, Recep Bilen ve Dilan Şahin gibi isimlerle rol alıyor.

Oyunda, bir kesim tarafından hor görülmüş, ötelenmiş ama hepimizin en kuytu köşelerinde bir karşılığı olan arabeski ilk defa tiyatroya taşıyan ve modern dansla birleştirerek bir ilke imza atan bir karakteri canlandırıyorum.

HABERHAYAT:  Oynadığınız rollerin size benzer yönleri var mı?

ADNAN MEHMET ALİ ASLAN: Tabii ki var. Rollerimin hepsinde bir şeyler yiyorum. Cips, pizza… Sahnelerimde hep yemek oluyor. Normal hayatta da yemek yemeyi çok severim.

HABERHAYAT: Peki, birlikte rol almak istediğiniz bir oyuncu var mı?

ADNAN MEHMET ALİ ASLAN: Sinema filmlerinde Tolga Çevik, Ata Demirer, Cem Yılmaz ile rol almak isterdim. Dizilerde de ise samimi olduğum arkadaşlarımla aynı projede yer almayı diliyorum.

HABERHAYAT:  Minik lakabı ile anılıyorsunuz. Benzetildiğiniz biri var mı?

ADNAN MEHMET ALİ ASLAN: Tabii, hep birilerine benzetiliyorum. Sen şuna çok benziyorsun onunla oynamalısın gibi birçok ismi örnek verenler var. Bazen Ata Demirer’e benzetiliyorum. Saçımı kestirdiğim ilk zamanlar Meral Okay’a da benzetilmiştim.

HABERHAYAT: Komedi mi yoksa dram oynamayı mı tercih edersiniz?

ADNAN MEHMET ALİ ASLAN: Genellikle komedi işlerinde rol aldım. Benim için her ikisi de çok özel ama dram oynamayı biraz daha fazla istiyorum bu aralar.

HABERHAYAT: Son olarak neler söylemek istersiniz?

ADNAN MEHMET ALİ ASLAN: Hayatımda hayallerimden hiç bir zaman vazgeçmedim. Felsefi düşüncelerimin içinde hep şu sözler beni hayallerime kavuşturdu. Okuyucularınıza da hayat felsefelerimle küçük bir mesaj vermek isterim. ‘Olur mu değil, bana kim engel olacak’,  ‘Kimseyi takma! Ağzı olan konuşuyor’, ‘Hayallerin var. Unutma!’ Unutmayın arkadaşlar; hayalleriniz kadar insansınız! Hayatınız; iş sahibi olup, evlenip, ev ve araba almak olmasın. Siz de insansınız, hayatın tadına bakmazsanız boşuna yaşamız olursunuz. Her zaman sevdiğiniz işi yapın.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir