GENÇLİĞİN YENİ SESİ: ZIMBA!

Share

Samsun’da yeni bir gençlik dergisi yayın hayatına başladı; Zımba!

Samsun’da faaliyet gösterilen İğne Deliği Gençlik Merkezi üyesi üniversitesi öğrencisi activist ruhlu bir grup genç tarafından çıkarılan Zımba Dergisi nisan ayı itibariyle yayın hayatına başladı.

Derginin kadrosu her biri farklı alanda eğitim gören yaklaşık 20 üniversite öğrencisi bulunuyor. Zımba Dergisi’nde sanattan spora, tıptan hukuka, geziden teknolojiye kadar birçok farklı alanda içerik bulmak mümkün.

Tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak bir araya gelen Zımba Dergisi ekibi, Samsun’da gençliğin yeni sesi olmayı hedefliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beterotu

Pınar Öğünç / İletişim Yayınları

Pınar Öğünç kendi içinin mutfağına geçiyor, kıvamlı öyküler hazırlıyor… Zamanı yakalıyor, anlıyor, hünerli bir dille anlatıyor.

Beterotu, günümüz Türkiyesi’nin aslından da fazlasını sunan fotoğraf kareleri. Muazzam bir gözlem heyecanının süzgecinden geçen hikâyeler.

Hazırlıksız yakalandığımız çok şey var, sevdiğin biri bindiği trenden inmeyebiliyor, kaldırımda yürürken bir kamyon ezebiliyor, bekler misin, tepesine yıldırım düşebiliyor. Bir bomba patlıyor, öldürmeyecek kadar uzakta. Ya da evin yıkılıyor, dümdüz, belki her şeyin yanıyor. Ya da âşık olduğun insan birden hayatından gidiyor, görünmez bir organın eksilmiş, çok sevmenle kalıyorsun. Ya da bir cinayete tanık oluyorsun, önünde oluyor her şey, kan pembe değil, tam kan rengi… Ölmüyorsun ama aynı da kalamıyorsun. O sabah bunları hiç bilmeden yüzünü yıkamışsın, aynaya bakmışsın.

(Bu tanıtım İletişim Yayınları’ndan alınmıştır)

 

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir