HAKAN ALTUN

Share

Hani Bekleyecektin Bir Ömür Boyu, Ağlamak Yok Yüreğim, Her Sevda Bir Ölümmüş, Nefesimsin, Teklif, Ediyorum, Aşkıma Son Şarkım, Yaralı Bir Aşkın Öyküsü, Bir Telefon, Kördüğüm, Ayrılık Olmasaydı, Fenalardayım, Hediye, Küstüm Aşklara, Aklın Bende Kalmasın ve daha sayamayacağımız kadar unutulmaz şarkıyla gönüllere işleyen, şarkılarıyla duygulandıran ama sohbetiyle güldüren telefonun başında çaresiz bekleyen adam HAKAN ALTUN…

Mutluluğun Kanatları Derneği’nin Samsun Grand Sheraton Hotel’de bütün gelirleri lösemili çocuklar, engelli çocuklar ve köy okullarına yararına kullanacağı 2.yıl Galasına Cengiz Kurtoğlu gibi gönüllü olarak katılan ve sahne alan Hakan Altun gönüllerde bir kez daha taht kurdu. Başarılı söz yazarı ve yorumcu Hakan Altun sahne öncesinde röportaj isteğimizi geri çevirmedi ve sorularımızı yanıtladı.

HABERHAYAT: Hoş geldiniz Hakan Bey.

HAKAN ALTUN: Teşekkür ederim arkadaşlar. Ne güzel bir ekipsiniz böyle J

HABERHAYAT: Bizde teşekkür ederiz. Sizde Sayın Cengiz Kurtoğlu gibi Mutluluğun Kanatları Derneği’nin bütün gelirleri lösemi çocuklar, engelli çocuklara ve köy okullarına harcanacağı 2. Yıl balosuna gönüllü olarak katıldınız. Neler söylemek istersiniz?

HAKAN ALTUN: Ben aslında 2 ay önce bir konser için Samsun’a gelmiştim. Yani başka bir şey olsa bu kadar kısa süre içerisinde tekrar gelmezdim. Ama dernek başkanımız bana ulaşıp konuyu anlatınca bir de işin içerisinde Cengiz Kurtoğlu olunca büyük bir mutlulukla katılmak istedim. Sonuçta bu bir sosyal sorumluluk ve geri çevirmek olmazdı. Bu her vatandaşın olduğu gibi topluma örnek olması gereken biz sanatçılarında başlıca görevleri arasında yer alıyor.

HABERHAYAT: Neden Cengiz Kurtoğlu ve Hakan Altun diye düşündünüz mü?

HAKAN ALTUN: Öncelikle burada böyle bir organizasyona çağrılmak gerçek gurur verici ve bu teklifi de herkese yapmazlar. Bu gönüllüğe katılacağına inandıkları insanları çağıracaklardır diye düşünüyorum. Bizi aradıklarına göre demek ki bize inandılar diye düşündüm. Bu sosyal sorumluluk görevimi yerine getirmek adına da büyük bir mutlulukla buradayım.

HABERHAYAT: Mutluluğun Kanatları derneğinin yardımları ve çalışmaları hakkında neler düşünüyorsunuz?

HAKAN ALTUN: Hayat insana her şeyi yaşatabilir. İnsanlar kesinlikle eşit şartlar altında yaşamıyor. Bu ülkede çok şey başarabilecek çocuklarımız maddi imkansızlıklar yüzünden geri planda kalabiliyor ya da hastalıklar yüzünden ya da bazı engelleri yüzünden kendilerini toplumdan soyutlayabiliyor. Bütün bunlara engel olabilmek ve toplumsal bir bütünlük yakalayabilmek adına bütün bu çocuklarımızı el birliği ile kucaklamalı, aramıza almalı ve destek olmalıyız.

 

HABERHAYAT: Samsun halkının geceye katılımı için neler söylemek istersiniz?

HAKAN ALTUN: İnanılmaz buldum. Muhteşem coşkulu ve mutlulukları yüzlerinden okunan bir kitle var. Ama mutluluklarının sebebi sadece bizim katılımımız değil. Bunu görebiliyorum. Çocuklarımız için çıkılan bu yolda kazanılan başarının mutluluğu var yüzlerinde.

HABERHAYAT: Benzer amaçla düzenlenen programlara sürekli katılıyor musunuz?

HAKAN ALTUN: Çağrıldığım sürece her zaman katılmaya özen gösteriyorum ama bu çapta başarıya ulaşabilen çok fazla organizasyon yapılamıyor maalesef. Her zaman her yerde aynı destek ve büyüme sağlanamıyor. Umarım bunu 81 vilayete yaymayı başarabiliriz. Çünkü hastalıklar sadece başımıza geldiğinde önemli olmamalı çocuklarımızın savaş verdiği bu yolda onların yanında yer almalıyız. Onları hastalıklar bizim başımıza gelmediği zamanda görebilmeliyiz. Ateş sadece düştüğü yeri yakmasın. O gün benim komşumun hastası varsa bende hastayım demektir. Bu mantıkta hareket edersek toplumsal dayanışma anlamında üzerime düşen görevleri yerine getirebilmek adına şansımız artacaktır.

HABERHAYAT: Dernek yetkilileri ve katılımcılar hakkında neler söylemek istersiniz?

HAKAN ALTUN: Böyle bir dernek kurup bu seviyede yürütmek ve sorumluluk almak herkesin harcı değildir. İnan bana göre dünyanın en güzel yürekli insanları ama tabi ki arkalarında bugün burada olan ya da olmayan destekçileri Samsun halkı olmasa kimse bunu başaramazdı. Samsun kendisiyle ve Mutluluğun Kanatları Derneği’yle gurur duymalı ve bu oluşuma sahip çıkmalıdır.

HABERHAYAT: Sahneye ilk siz çıkacaksınız, daha sonra da Cengiz Kurtoğlu size katılacak. Bizi nasıl bir sahne bekliyor?

HAKAN ALTUN: Böyle bir organizasyon yapıldığını duyduğumda ve davet edildiğimde nasıl mutlu olduysam Cengiz Kurtoğlu ismini duyduğumda da o kadar mutlu oldum. Cengiz abimle ( Cengiz Kurtoğlu ) bizim çok farklı bir dostluğumuz var. Hem iş anlamında hem de dostluk anlamında benim için çok çok özel bir isim. Birbirimizin şarkılarını zaten okuyoruz ve benim yazıp onun seslendirdiği çok fazla şarkı var. Ama bütün bunların dışında onunla birlikte sahnede olabilmek inanılmaz keyifli.  Bu keyfi hep birlikte yaşayacağımız bir sahne olacak.

 

HABERHAYAT: Röportaj isteğimizi geri çevirmediğiniz için teşekkür ederiz. Hep birlikte bir fotoğraf çekinebilir miyiz?

HAKAN ALTUN:  Tabi ki çekinelim, mutluluk duyarım. Asıl böyle bir organizasyona değer verdiğiniz ve takip ettiğiniz içinde ben teşekkür ederim.

 

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir