HAKAN BİLGİN

Share
HER PAZAR PİDE KUYRUĞUNA GİREN O ÇOCUKLARDAN BİRİYİM
RÖPORTAJ: YAŞAR TUNCEL
19 Mayıs 100. Yıl kutlamaları kapsamında Samsun’a gelen Samsun:’lu ünlü dizi ve sinema oyuncusu Hakan Bilgin Koçfest tarafından düzenlenen Athena konserine katıldı. Konser boyunca yerinde duramayan ve Athena şarkılarıyla gönlünce eğlenen ünlü oyuncu riöportaj isteğimizi geri çevirmeyerek HaberHayat’ın sorularını yanıtladı.
HABERHAYAT: Böyle özel bir tarihte Samsun’da olmak sizin için nasıl bir duygu?
HAKAN BİLGİN:  Ben Samsun Terme doğumluyum. 5 yaşıma kadar Terme’de 7 yaşıma kadar Bafra, sonrasında ise Çarşamba’da yaşadım. Yani bütün çocukluğum Samsun’da geçti ve her Pazar pide kuyruğuna giren o çocuklardan biriyim. Bilirsiniz 19 Mayıs eskiden çok daha etkin bir şekilde kutlanırdı. Çok daha coşkulu etkinlikler düzenlenirdi. Yine o etkinliklere her zaman katılan Samsun çocuklarından biriyim. Dolayısı ile böyle önemli bir günün 100. Yılında Samsun’da olabilmek benim için ayrıca  anlamlı ve gurur verici oldu.
HABERHAYAT: Sizi tiyatro sahnesinde çok farklı rollerde yer alıyor olmanıza rağmen sinema sahnesinde daha çok komedi filmlerinde görüyoruz. Bu sizin tercihiniz mi yoksa artık sizinle bütünleşti mi ?
HAKAN BİLGİN: Aslında haklısınız ,biz tiyatroda bütün rolleri oynuyoruz. Fakat Sinemada yapımcılar riske girmek istemiyor ve bu adam komedi de zaten iyi diye düşünüp bizlere daha çok komedi filmlerinden teklif getiriyorlar. Yoksa sinemada bende bir kabadayı rolünde yer almak isterim. Onlarada hak veriyorum iyi olduğunu bildiğiniz bir garsonunuz varsa onu kasaya oturtmazsınız. Sinemada komedi filmleriyle bir bütünleşmem oldu. İstemsizce olsa da böyle gelişti ve devam ediyor.
HABERHAYAT:  Sizin için rol aldığınız projelerden en keyif aldıklarınız hangileriydi ?
HAKAN BİLGİN: Oynadığım bütün rollerden keyif aldım.  Hepsinin ayrı bir keyfi vardı. Küçük Ağa’da Zeki abiyle oynamanın ayrı bi zevki vardı. Yılan hikayesinde sektörde yeni olduğum için keyifli şeyler yaşadım. Eegenin Hamsisi’nde Başkan rolünden fazlasıyla keyif aldım. Sokakta yürürken insanlar bana başkanım nasılsınız diye soruyorlardı.  Bunların hepsinin ayrı bir keyfi var. Yaptığınız işte kendinize keyif alacak birşeyler bulursanız her işten keyif alabilirsiniz. Zaten bu meslek sadece para kazanmak için yapılabilecek bir meslek değil. Sevdiğiniz için yapmalısınız. Eğer öyle olmasaydı zaten işletme mezunu birisi olarak bir şirketin genel müdürü falan bile olabilirdim. Aama sevdiğim keyif aldığım işi yapıyor ve her yaptığım projede keyif alıyordum.
HABERHAYAT: Sinema sektörünün şuan ki durumu hakkında ne düşünüyorsunuz?
HAKAN BİLGİN: Her dönemin bazı problemleri oluyor. Şuanda da bu tarz problemler var. Ama ben durumun çokta kötü olduğunu düşünmüyorum. Hatta kısa zaman içerisinde uluslararası düzeyde başarılı projelere imza atabileceğimizi düşünüyorum. Biraz geride kalmıştık ama hızla toparlıyoruz. Kısa zaman içerisinde kendi seyircimizide eskiden olduğu gibi daha fazla sinemaya yönlendireceğiz.
HABERHAYAT: Yeni proje var mı?
HAKAN BİLGİN:  Daha önce Azerbaycan’da çektiğimiz Yanlış Anlama isimli bir film vardı. Aynı yapım şirketinin yine Azerbaycan’da çekmeyi planladığı bir sinema filmi projemiz var. Aynı filmin devamı değil. Bir devam filmi değil. Tamamen yeni bir proje. Kısa zaman içerisinde ona başlayacağız. Şimdilik film hakkında fazla bilgi vermeyeyim ama en az Yanlış Anlama kadar keyifli bir film olacak.
HABERHAYAT:  Çakallarla Dans serisi ile de oldukça ilgi gördünüz. Bir devam filmi daha gelir mi?
HAKAN BİLGİN: Çakallarla Dans filminin ekibi gerçekten çok özel ve güçlü bir kadro olduğu için oldukça sevildi. Zaten bu yüzdende devam filmleri geldi. Şimdi ye kadar 2 yılda bir çektiğimiz için bu yıl öyle bir fikir yok. Ama önümüzdeki yıl seri için final niteliğinde bir son filmi çekilecek gibi duruyor.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir