İNANÇ KARADUMAN

Share

HEDEFLERİMİN SINIRI YOK

 

Profesyonel müzik yaşantısına müzik camiasının önemli değerlerinden şan ve temel eğitimler alarak başlayan Karaduman, “Senden İbaret” maxi single’da tanınmış müzik adamlarıyla çalıştı, aranjelerini Toylan Kaya & Oğuz Mühürdar yaptı Murat Güneş & Eyüp Çungay & Azer Nasibov besteleriyle sanatçıya tam destek verdi… 12 yıla aşkındır müzikle ilgilenen İnanç Karaduman canlı sahne performanslarıyla da adından sıkça söz ettirmeyi başardı. Başarılı sanatçı son olarak “Adı sevgi “isimli maxi single çalışması ile sevenlerinin karşısına çıktı.

HaberHayat olarak genç ve başarılı sanatçı ile müzik kariyeri ve ‘’ Adı Sevgi’’ isimli maxi single çalışması üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

 

HABERHAYAT: Merhaba İnanç Bey öncelikle sizi tanımayan okuyucularımız için biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?

İNANÇ KARADUMAN: Muğla merkez doğumluyum. Başak burcuyum ve müzik hayatıma çok küçük yaşlarda başladım. Usta müzisyenlerden Şan. Piyano ve gitar dersleri alarak müziğe profesyonel adım attım. Profesyonel olarak da 12 senedir yurt içi ve yurtdışı sahne performanslarına hiç ara vermeden devam ediyorum…

HABERHAYAT: “Adı Sevgi “isimli maxi single çalışmanız nasıl oluştu?

İNANÇ KARADUMAN: Maxi single ile aynı adı taşıyan Eyüp Çungay bestesi olan senden ibaret şarkısıyla başladı. Sonra değerli dostum Murat Güneş’in şarkısı Can Damarımsın ‘la hayat buldu, klip şarkımız olan ‘’ Adı Sevgiyle’’ de ölümsüzleşti.

HABERHAYAT: Yeni video klipinizin hikayesini anlatır mısınız?

İNANÇ KARADUMAN: İki deli aşığı oynayan ama aynı zamanda telaş içerisinde  olan  ve nereye gidersek gidelim yine bizi bizden başka kimsenin biz kadar değer vermeyeceğini anlatan güzel bir aşk hikayesi…

HABERHAYAT: İnanç Karaduman‘ın hedefleri neler?

İNANÇ KARADUMAN: Hedeflerimin sınırı yok. Öncelikle kendimle yarışan bir yapım var. Başarının disiplinle ve doğru hedeflerle hayallere ulaşmak olduğuna inanıyorum. Her yeni projemde kendimi daha çok geliştirmek, yenilik ve kalıcı olmak ise en büyük hedefim.

HABERHAYAT: Yakın zamanda sahne var mı?

İNANÇ KARADUMAN: İstanbul’da devam eden sahnelerimiz var ve başka şehirlere de ara ara gidiyoruz bunları zaten sosyal medya üzerinden günleri ve sahne yerlerini paylaşıyoruz…

HABERHAYAT: Sahnede ne tür şarkılar repertuarınızda yer alıyor?

İNANÇ KARADUMAN: T.S.M, T.H.M, POP, arabesk ve oyun havları olmak üzere geniş bir şarkı repertuarına sahibim, gittiğimiz mekanlar neyi isterse onu sunabiliyorum.

HABERHAYAT: Müzik sektörünün sizce şuan ki durumu nasıl? Yeni çıkan albümlerden en beğendikleriniz hangileri?

İNANÇ KARADUMAN: Müzik sektörü eskiye oranla çok çabuk tüketimle ilerliyor ve bu da projelerin ilgisini kısaltıyor. Bir şarkının promo süreci de ister istemez 2 ay ile tamamlanıyor. Sektörde çok iş çıkıyor lakin şarkılar, soundlar,  beğeniler daha genç gelen kitlelerce değişiyor. Şuan eskiye göre bence teknolojik olarak ilerde fakat daha çok kirlilik mevcut. Ama iyi projelerde kendini belli ediyor. Doğru promosyon stratejileri ile bilinirlik kazanılıyor.

HABERHAYAT: Sosyal medyadan size nasıl ulaşılabilir? Sosyal medya ile aranız nasıl?

İNANÇ KARADUMAN: Artık her şey sosyal medya üzerinden olduğu için her an aktif olmak durumundayız. Instagram: inanckaradumanonline, Facebook: inanckaraduman, Twitter: inanckaraduman1 takipte ve müzikle kalın.

 

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir