İranlı Yönetmen Haber Radyo’da

İranlı yönetmen
Haber Radyo’da

Samsun ve bölgenin en prestijli radyo istasyonu Haber Radyo, şehrin sanatına yön veren yayınlarına devam ediyor. Kaan Ali Kolcuoğlu’nun hazırlayıp sunduğu Dönence programının stüdyo konukları İranlı Yönetmen Farid Mirkhani, Eleştirmen, senarist yazar İlker Mutlu oldu

İranlı Yönetmen Farid Mirkhani ve eleştirmen, senarist yazar İlker Mutlu, Haber Radyo’da Kaan Ali Kolcuoğlu’nun hazırlayıp sunduğu Dönence programına konuk oldu.

“İran Sinemasına bir bakış” konu başlığıyla yapılan yayının özel konuğu Farid Mirkhani, tıp alanıyla ilgili çektiği kısa metraj filmleriyle tanınıyor. Sinema hayatına birçok kısa metraj ve bir de uzun metraj film sığdıran ve aslında tıp doktoru olan İranlı Yönetmen Farid Mirkhani, Ankara Film Festivali kapsamında Türkiye’ye geldiğini belirtti. Mirkhani, “4 yıl önce tanıştığım ve bir çok projeye imza atmak üzere olduğumuz İlker Mutlu’nun misafiri olarak Samsun’da bulunuyorum ve şehrinizi çok beğendim” dedi.

Yönetmen Mirkhani, İstanbul’da bir film çekmek istediğini ayrıca İlker Mutlu’nun senaryosunu yazdığı hikayesiyle ilgili beraber çalışacaklarını söyledi. Gece hatıra fotoğrafı çekimleriyle son buldu.

Beğene bileceğinizi düşündüklerimiz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir