IVANA SERT, SAMSUN HABERHAYAT DERGİSİ’NDE!

Share

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Güzel mi güzel, eğlenceli Türkçe’si, samimiyeti ve dobra kişiliği ile ayrı bir yere koyduğumuz modacı, manken, oyuncu İvana Sert, ‘’Yok Böyle Dans’’ ve ‘’Bugün Ne Giysem’’ programlarıyla kendisini milyonlara sevdirmeyi başardı.

Samsun gökdelen kulede açılan Gold Hair Kule Güzellik Merkezi’nin açılışına katılmak için Samsun’a gelen ünlü modacı İvana Sert’i orada yakaladık. Öncelikle şunu söyleyebiliriz ki son derece mütevazi ve içten bir kişilik. Sağ olsun bizleri de kırmadı ve HaberHayat’ın sorularını içtenlikle yanıtladı.

 

 

HABERHAYAT: Samsun’a daha önce geldiniz mi?

İVANA SERT: Evet daha önce Samsun’a bir avm açılışı için gelmiştim. Çok fazla gezme fırsatım olmasa da batı parkı ve amazon kadını heykelini gezmiştim ve çok beğenmiştim. Tarihin bu şekilde gündemde tutulması ve sahip çıkması güzel bir şey. Ayrıca şuan açılışına geldiğimiz mekanı da gerçekten çok beğendim. Güzellik adına bütün hizmetlerin bir arada bulunduğu bir yer yapmışlar. Böylesi İstanbul’da bile yok. Ellerine sağlık. Başarılı olacaklarına inanıyor ve kendilerine başarılar diliyorum.

HABERHAYAT: Katıldığınız programlar ve özellikle ‘’Bugün Ne Giysem’’ yarışması oldukça ilgi gördü. Bu ilgiyi neye bağlıyorsunuz?

İVANA SERT: Kesinlikle doğal olmamıza bağlıyorum. İnsanlara insan gibi davranılması ve ego tartışmalarından uzak durmak gerekiyor. Herkese kendiniz gibi bakmalısınız. Yarışmaya katılan kızlarımıza elimizden geldiğince yardım etmeye ve bir şeyler öğretmeye çalıştım. Bu doğallık ve içtenlik sayesinde programlarımız oldukça ilgi gördü ve beğenildi. Şimdilik devam etmiyor ama önümüz de ki aylarda yine çok sevilecek birkaç yeni proje bizleri bekliyor. Onlara hazırlanıyoruz.

HABERHAYAT: Moda, mankenlik, oyunculuk, programlar derken bir de single haberi aldık. Müziğe nasıl karar verdiniz?

İVANA SERT: Evet iki ay süren bir single çalışması yaptık. Müzikler Murat Yeter, sözler Şehrazat’a ait. Ben zaten daha önce konservatuar okumuştum ve piyana çalıyordum. Müzik benim için ilk aşktı. Daha sonra mankenliğe olan merakım yüzünden sadece ara vermek zorunda kalmıştım. Balkan melodileri ile donatılmış çok çok güzel ve eğlenceli bir yaz şarkısı ay sonunda geliyor.

HABERHAYAT: Bu yıl Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. Yılı kutluyoruz. Bunun ile ilgili olarak bir şeyler söylemek ister misiniz?

İVANA SERT: Bilgim var ve bununla gerçekten çok gurur duyuyorum. Hatta çağrılırsam seve seve katılmak isterim. Türkiye’de bu tarz şeylere fazlasıyla ilgi gösteriliyor ve önem veriliyor. Buda beni oldukça mutlu ediyor. Söylediğim gibi bir ülkenin geçmişine ve tarihine önem gösterebilmesi çok önemli. İnanıyorum ki kutlamalar son derece keyifli geçecektir.

HABERHAYAT: İvana Sert hayallerinin peşinden koştu ve amacına ulaştı diyebiliriz. Peki, sizin gibi olmak isteyen ve hayaller kuran gençlere tavsiyeleriniz olur mu?

İVANA SERT: Öncelikle kesinlikle ok çalışmak gerekiyor. Hatta çalışmak, çalışmak, çalışmak. Asla pes etmeden, bıkmadan, usanmadan çalışmak gerekiyor. Tabi ki eğitimde önemli ama yeterince çalışmaz ve tecrübe kazanmazsanız o eğitimin pek bir önemi kalmıyor. İşe odaklanarak disiplinli bir şekilde iyi anlamda hırs yapmak gerekiyor. Yeteneğinizde varsa zaten gerisi geliyor.

HABERHAYAT: Türkiye’de modanın öncülerinden biri oldunuz. Hatta sizin için moda ikoni deniliyor. Sizce Türkiye’de moda ne seviyede?

İVANA SERT: Türkiye hem moda, hem kumaş, hem tasarım olarak çok çok iyi bir yerde. Hatta Dünya’da bu konuda ilk beşteyiz. Bu konuda fazlasıyla iddialıyım. Üretim olarak baktığınızda bile birçok büyük marka Türkiye’de üretim yapmakta ve Türkiye’de üretilen kumaşları kullanmaktalar. Her geçen günde daha iyiye gidiyoruz.

HABERHAYAT: Bize vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederiz. Dergimizde yayınlamak üzere birlikte bir fotoğraf çekinebilir miyiz?

İVANA SERT: Tabi ki çekinelim. Asıl ben ilgi gösterip geldiğiniz için teşekkür ederim.

 

Röportaj & Haber: Yaşar Tuncel

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir