KAFKAS HALK DANSLARI TOPLULUĞU BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ!

Share

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Kafkas Halk Dansları Topluluğu’nun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde sergilediği gösteri büyük ilgi gördü.

SANAT YÖNETMENİ FATİH BAŞTUĞ

Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Kafkas Halk Dansları Topluluğu’nun Atakum Sanat Merkezi’nde sergilediği halk dansları gösterisi büyük ilgi gördü. Salonun tıklım tıklım dolduğu gece saygı duruşu ve istiklal marşıyla başladı. Sanat yönetmenliğini Kafkas Halk Dansları Topluluğu Azamat Ekibi Eğitmeni Fatih Baştuğ’un yaptığı gösteride toplamda 60 dansçı sahne alırken 15 farklı dans gösterisi ve Kafkas Halk Dansları Topluluğu’ndan şarkılar ve ezgiler sergilendi. Ayrıca gösteride Kahramanmaraştan gelen Ahulgoh Kafkas Dans ve Müzik Topluluğu’da sahne aldı. 2 perde olarak sergilenen ve 2 saat süren gösteri, seremonide tüm dansçıların ve görevlilerin sahneye davet edilmesinin ardından düzenlenen plaket töreniyle son buldu.

BÜTÜN KÜLTÜRLERE AÇIK BİZ EKİBİZ

Gösterinin sanat yönetmenliği üstlenen ve kendisi de dansçı olarak sahne yer alan Kafkas Halk Dansları Topluluğu Azamat Ekibi Eğitmeni Fatih Baştuğ’’ Kafkas Halk Dansları Topluluğundan şarkılar ve ezgiler sergilediğimiz bu güzel geceye katılımın bu kadar yüksek olması bizleri sevindirdi. Bugün daha çok 155 yıllık Anadolu’ya Çerkez sürgününden, Anadolu’da ki yaşama ve Çerkez kültürüne dahil figürler sergiledik. Farklı farklı yaş gruplarından Çerkez kökenli olan ve olmayan dansçılardan oluşan ekibimizle birlik beraberlik ve barışı anlatmaya çalıştık. Topluluk olarak bütün kültürlere açık bir ekibiz yeter ki saygılı, anlayışlı ve iyi insanlar olsun. Ekibimize katılmak isteyen herkese kapılarımız sonuna kadar açık.’’ dedi.

 

 

 

 

 

YAŞAR TUNCEL

 

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir