KLİP ÇEKİMİ İÇİN İLK KEZ KAMERA KARŞINA GEÇEN SANATÇI : TAHİR FIRAT

Share

İlk klibi için kamera karşısına geçen sanatçı Tahir Fırat, ‘Falan Filan’ şarkısı ve klibi hakkında açıklamalarda bulundu. Fırat, ayrıca yeni projelerinden bahsetti.

Yasir BABA

 

HABERHAYAT: Yeni single’nız hayırlı olsun, müzik dünyasına neden bu şarkıyla giriş yaptınız?

TAHİR FIRAT: Teşekkür ederim. Şarkımın söz ve bestesini yapan Bülent Yetiş’le uzun yıllardır dostluğumuz vardı ve bu şarkıya inandık. İlk çalışmam oldu.

HABERHAYAT: Şarkınızı klibi çok eğlenceli ve renkli olmuş, şarkının klibinin siz mi öyle olmasını istediniz?

TAHİR FIRAT: İlk klibim olduğu için stüdyo tercih ettik. Yönetmenimiz Erkan Nas’la ortak kararımız oldu. Diğer şarkımda daha farklı düşüncelerimiz var.

HABERHAYAT: Sahnelerde uzun süre sizi gördük. Sahnede olmakla stüdyoda 0 km bir şarkı söylemek arasındaki farklar nelerdi?

TAHİR FIRAT: . Sahnedeyken kendimi çok daha rahat hissediyorum. Özgürüm… Karşımda izleyicim… Sıcak bir ortam var. Ama Stüdyoda yeni bir şarkı… Bunlar çok başka heyecanlar.

HABERHAYAT: Evlisiniz, ileri de çok popüler olduğunuzda şöhretin kapıları açıldığında eşinizin size müdahale etmesinden korkar mısınız?

TAHİR FIRAT: Eşim de oyuncu. Sektöre uzak olmadığı için anlayışlı ve destek olur her zaman olduğu gibi.

HABERHAYAT: Türkiye’de düet yapmak istediğiniz bir kadın sanatçıyı söylemenizi istesek kimi söylersiniz?

TAHİR FIRAT: Ajda Pekkan.

HABERHAYAT: Son dönemlerde dinlediğiniz Türkçe pop müzikler hangileridir?

TAHİR FIRAT: Tarkan, Murat Dalkılıç, Derya Uluğ, Merve Özbey dinliyorum. Ediz’in de sahne performansını beğeniyorum.

HABERHAYAT: Bir sonraki projeniz neler, biraz bahseder misiniz?

TAHİR FIRAT: İkinci şarkım ‘Hadi Git’ var. Ona klip çekmeyi düşünüyorum. Daha sonra kendi beste çalışmalarımı da değerlendireceğim.

HABERHAYAT: Size karşı tepkiler nasıl?

TAHİR FIRAT: Yaptığımız işi daha çok taze ama güzel tepkiler var.

 

HABERHAYAT: Sosyal medya ile aranız iyi midir?

TAHİR FIRAT: Açıkçası çok aktif değildim. Ama yeni yeni aktif olmaya başladım. Müzik sektöründe aktif olmak gerekiyormuş bunu gördüm.

HABERHAYAT: Şu anki müzik piyasası ile 90ları kıyaslayacak olursanız; 90’lar da mı müzik yapmak zordur yoksa şimdi mi müzik yapmak zor sizce?

TAHİR FIRAT: Aslında her iki dönemin de vardır zorlukları bence. 90lar tabi başka idi. Şimdi, daha çok tüketmeyi seven bir toplum olduk.

HABERHAYAT: Müzik dünyasında yeni isimlere destek olunuyor mu?

TAHİR FIRAT: Açıkçası müzik dünyasındaki yeni isimler bir yerlere gelebilmek için çok fazla uğraşıyorlar. Çok çabalıyorlar. Tırmanıyorlar. “Destek olunuyor mu” diye sorarsanız bence çok destek olunmuyor. Mesela, Bizim gibi müzik dünyasına yeni girenlerin parçalarının da radyolarda kendine yer bulması gerekir. Ama bu olmuyor maalesef.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir