Kostümde ‘DEĞİŞİM’ Bizimle Başladı

Share

Kostümde ‘DEĞİŞİM’ bizimle başladı

Birbirinden özel kostümlerle çocukları renklendiren Değişim Kostüm Sahibi Naime Bakkal, “ İddialıyım, kostümde değişim bizimle başladı” dedi.

2009 yılından bu yana hizmet veren Değişim Kostüm, birbirinden özel kostümlerle çocukları renklendiriyor. Marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Değişim Kostüm, özel tasarım kostümlerini yurt içi ve yurt dışındaki çocuklarla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyor.

KOSTÜMDE DEĞİŞİM BİZİMLE BAŞLADI

Değişim Kostüm hakkında bilgi veren işletme sahibi Naime Bakkal, “Değişim Kostüm olarak, 2009 yılından bu yana hizmet veriyoruz. Bu işi Samsun’da bizim gibi titiz ve düzenli yapan kimse yok. Samsun’da kostümde değişim bizimle başladı. Bizden önce, kostüm almak zorunda oldukları için tercih edilen, yıpranmış kostümlerin satıldığı işletmeler vardı. Değişim Kostüm olarak, hizmet vermeye başladığımız günden bu yana, bu zorunluluğu ortadan kaldırdık. Kostümlerin temizliklerini yapmadan, aynı gün içerisinde iki yere kiralayan firmalar var. Bu tabii ki hiç sağlıklı ve hijyenik değil. Bu konuda çok hassas davranıyoruz. Temizliği yapılmayan, ütülenmeyen kostümleri müşterilerimize kiralamıyoruz. Müşteri memnuniyeti için azami çaba sarf ediyoruz” dedi.

ÇOCUKLARI ÜCRETSİZ GİYDİRİYORUZ

Yalnızca okullarla çalıştıklarını vurgulayan Bakkal, “Okullarla ve öğretmenlerle diyaloğa geçerek 4-14 yaş grubu çocuklara; yılsonu gösterileri, balolar, özel günler ve okuma bayramlarında kostüm kiralıyoruz. Durumu olmayan öğrencilerden kesinlikle para almadık, almıyoruz da.  Ayrıca şehit çocuklarından da hiçbir şekilde ücret almıyoruz. Geçen sene 20 bin TL’lik ücretsiz öğrenci giydirdik. Kaparo alarak iş yapmıyoruz. Müşterilerimiz kostümleri kullandıktan sonra, üründen memnun kalırlarsa ücret ödüyor. Kostümlerimizi işletmemizde dikiyoruz. Aynı zamanda Kız Meslek Lisesi dikim atölyesi de kostümlerimizi dikiyor. Böylelikle öğrenciler hem para kazanıyor hem de meslek öğreniyor. Çalıştığımız alan artık yetersiz kalıyor. Büyük bir dikim atölyesine geçmek için çalışmalara başladık” şeklinde konuştu.

MARKA OLACAĞIZ

Birbirinden özel kostümleri çocuklarla buluşturduklarını belirten Naime Bakkal, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “ Türkiye’nin her yerine ürün gönderdiğimiz işletmemizde, özel sipariş üzerine yurt dışına da ürün gönderiyoruz. 1 Mart-30 Haziran arası çok yoğun çalışıyoruz. Bu tarihten sonraki süreçte kostüm temizlenmesi, yeni kostüm tasarımı ve katalogların hazırlanması işiyle uğraşıyoruz. Reklama ve tanıtıma büyük önem veriyoruz. Türkiye genelinde marka olmayı hedefliyoruz. Diğer illerden bayilikler için başvuran firmalar var. 2 yıl içerisinde bayilik vermeye de başlayacağız. Büyüyerek işimizin en iyisi olacağız.”

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir