Lezzet Durakları: Cook Burger SteakHouse

Share

Bir Seyfi Chef markası olarak Samsun’un Atakum ilçesinde hizmet vermeye başladığı günden itibaren dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Cook Burger Steakhouse zengin menüsü ve Seyfi Chef kalitesi ile HABERHAYAT Lezzet Durakları’nın konuğu oldu. Ülkenin ilk steak şeflerinden olan ve kısa sürede ününü duyurmayı başararak markalaşan Seyfi Chef’’ Cook Burger Steakhouse kaliteyi her kesime ulaştırma çabamızın sonucunda ortaya çıkan bir projedir. Hem burger hem de steakhouse olarak son derece geniş bir menüyü ve kaliteyi uygun fiyatlarla Samsun halkının hizmetine sunduk’’ dedi.

 

AYNI KALİTE, AYNI LEZZET, AYNI MENÜ

İstanbul’da Türkiye’nin ilk steakhouse’unda iki buçuk yıl çalıştıktan sonra kendisi için Nusret macerasının başladığını belirten Seyfi Chef’’ Nusret ile birlikte aktif olarak İstanbul ve Ankara şubelerinde beş yıl çalıştım. Ankara şubesini ve Etiler şubesinin kuruluşlarını ben yaptım. Daha sonra ise kendi projelerimi üretme kararı alarak ilk projemi Bursa’da hayata geçirdim. Ardından ise İstanbul ve Gaziantep’te hayata geçirdiğimiz steakhouselar ile kalitemizi bu şehirlerde de ispatladık. Daha sonra birçok teklif gelmesine rağmen tercihim Karadeniz oldu. Samsun’da ki ilk projemiz olan Seyfi Chef Steakhouse’dan sonra aynı kalite, menü ve lezzeti daha farklı bir konsept ile Cook Burger Steakhouse olarak Atakum’a taşıma kararı aldık’’ diye ifade etti.

SEYFİ CHEF’İN COOK BURGER STEAKHOUSE TAVSİYELERİ

KALİTELİ ET YEMEK HERKESİN HAKKI

Bütün projelerimizde sunduğumuz menü Cook Burger Steakhouse’da da var diye konuşan Seyfi Chef’’ Aynı lezzetleri daha uygun bir fiyat politikasıyla ama kesinlikle aynı kalitede Atakum’a taşıdık. İstedik ki herkes bu kaliteye ulaşabilsin ve bu lezzetleri tadabilsin. Türkiye’nin hiçbir yerinde bu kalitede ki ürünleri bu fiyata tatma şansınız yok. Şuan da bu işletmede ki tek amaç bütün Samsun halkının bu lezzetlere ulaşıp bizlerin kalitesini anlayabilmesidir. Kaliteli et yemek herkesin hakkıdır. Harika bir aile mekanı oldu. Steak kültüründe Samsun’da öncü olduğumuz için mutluyuz’’dedi.

 

VOLKANİK BURGER

Buluşu bana ait olan bu burgerin üzerinde yer alan Cheddar Sos’un görüntüsünden dolayı Volkonik Burger adını verdim. İçerisinde de sadece soğan, peynir ve et bulunuyor. Volkanik Burger sizler için etin tadını burgerin içerisinde cheddar sos ve kendimizin yaptığı taze burger ekmeğiyle birlikte doyasıya tadacağınız fazlasıyla orijinal bir deneyim olacak.

 

 

 

 

DANA ŞAŞLIK

En iyi etleri özel olarak seçtikten sonra ıslak dinlendirme yani marine ederek dinlendiriyoruz. Yani menümüzde kullandığımız bütün etlerin farklı bir hikayesi var. Dana Şaşlık özel bir kremalı sosla birlikte yapılıyor ve içerisinde kırmızı soğan var. Sos severler için harika bir tercih olacaktır.

DANA LOKUM

Dana bonfile etten yaptığımız Dana Lokum oldukça yumuşak ve yağsız bir ettir. Porsiyon olarak servis ettiğimiz gibi burger çeşidini de Cook Burger Steakhouse’da tadabilirsiniz.

 

TULUM PEYNİRLİ SALATA

En sevilen salata çeşitlerimizden olan tulum peynirli salata, hem taze ve özenle seçilmiş olan yeşilliklerimiz hem de tamamen orijinal olarak tedarik ettiğimiz kaliteli tulum peynirimiz ile muhteşem bir uyum gösterirken nar ve ceviz ile birlikte servis edilen farklı bir lezzet olarak sizleri bekliyor.

HAVUÇ DİLİM TATLI

Tatlılarımız Gaziantep’in ünlü markası Koçak’tan geliyor. Havuç dilim tatlıda yemeklerden sonra rahatlıkla tadabileceğiniz inanılmaz derecede hafif ve dondurmayla servis ettiğimiz özel bir tatlımızdır. Kesinlikle tatmanızı tavsiye ederim.

Damak tadınızı keyiflendirecek olan Cook Burger Steakhouse menüsünde Seyfi Chef’in kendi yarattığı lezzetler Şato Biryan, kalkan köfte, volkanik burger, atom bonfile liste başında yer alırken Dallas Steak, T-Bone Steak ve Newyork Steak de zenginleşen menüde kendine yer bulanlar arasında. Ayrıca dana bonfile, dana lokum, dana spagetti, dana şaşlık, biftek ve pirzolanın yanı sıra hazırlanan malzemeler ile farklı lezzetlerin bir araya geldiği köfte çeşitleri de sizleri bekliyor.

 

 

 

 

Adres: Güzel Yalı Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No:47 Atakum / SAMSUN

Telefon: 0 362 438 22 50

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir