LEZZET DURAKLARI: Friends Burger

Share

Aslında eski bir marka değil “Friends Burger”.  Ama ciddi emek var gerisinde ve dünyada binlerce şubesi olan hamburgercilere kafa tutan lezzetiyle kesinlikle denenmesi gereken  %100 Samsun’un markası.

Türlü işlerle uğraştıktan sonra hepsinden vazgeçip hayalimi gerçekleştirmek istiyorum diyen Murat Kırcı ve damak tadıma, mutfak bilgime güveniyorum, senin yanındayım diyen kardeşi Burak Kırcı’nın yaklaşık 4 yıl önce başlayan yolculukları.

Tabi öyle ha deyince olmamış hiçbir şey. Yaklaşık 1 yıl ince ince tasarlamışlar her şeyi, en çok da en doğal, en katkısız, en lezzetlisini pahalı olmadan nasıl yaparıza odaklanmışlar.

İşte bugün 3 şube ile (56’lar, Türkiş, Körfez), 26 farklı hamburger çeşidi ve kendi hazırladıkları özel sos ve ekmeğiyle ağırlıyorlar müşterilerini.

Bizi farklı kılan şey; “köftemiz” diyorlar. “Etin en lezzetli yerlerinden hazırlanan kıymamızın içine sadece ve sadece tamamen doğal baharatı katıyoruz. İstesek yasal ve doğal yoldan kıymamızın içine birçok şey katarak lezzeti bozmadan maliyeti düşürebiliriz. Ancak biz asla ve asla bunu istemiyoruz. Bizim köftemiz butik bir hamburger köftesi ve lezzetinin yanı sıra son derece de sağlıklı. En büyük mutluluğumuz da anne-babaların çocuklarıyla gelip gönül rahatlığıyla hamburger yemesi. Biz hamburgerin zararlı olduğuna dair var olan yerleşik düşünceyi yıktık. En sadık müşterilerimizin çocuklu aileler olması da bunun ispatı” diyerek hem lezzet sırlarını hem de olmazsa olmaz prensiplerini anlatıyorlar.

Şimdi hayalleri Türkiye genelinde şubeleşerek ulusal bir marka haline gelmek.

 

 

 

 

 

 

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir