Lezzet Durakları: Pilavhanı Cafe & Bistro

Share

Pilavhanı Cafe & Bistro, Atakum’da ulaşımı kolay lokasyonu, modern konsepti ve eşsiz lezzetleriyle dikkat çekiyor.

Ben Murat Uzun.  Pilavhanı Cafe & Bistro işletme sahibiyim. Uzun yıllardır toptancılık sektöründe ticaret yapmaktayım. Hizmet sektörüyle bazı hayallerim vardı. Bu hayallerimi gerçekleştirmek için 2018 yılının son aylarında Pilavhanı Cafe & Bistro’yu açtım.

 

İşletmemiz, son yıllarda popülerleşen klasik pilavcı konseptini farklı bir noktaya taşıma hedefinde. Biz insanların sadece yemek yemeğe geldiği alelade bir mekan olmayı değil; insanların mutlu olmaya geldiği bir ortam oluşturmayı hedefledik.

Bu düşünce ile Pilavhanı Cafe & Bistro için özel bir konsept tasarladık. İşletmemizde ağırladığımız müşterilerimizin yemek yemenin dışında eğer öğrenciyseler; derslerini çalışabildikleri, özel sektör çalışanıysalar; çalışmaları yürütebildikleri ve molalarını sakin ve huzurlu bir ortamda geçirebilecekleri bir ortam oluşturduk. Aynı şekilde, vatandaşlarımızın arkadaşlarıyla yemek yer ve kahve içerken keyifli sohbetler yapabilecekleri, kendileri her an rahat hissedebilecekleri bir anlayışla hizmet veriyoruz.

 

Pilav çeşitlerinden köfte ekmek menülerine, günlük çorbalardan kahvaltı tabaklarına, kahvesinden tatlısına kadar seçkin bir menümüz var.

Mesleğinde 20 yıllık tecrübeye sahip aşçımız elinde eşsiz lezzetlere dönüşüyor. 2 aylık kısa süre içerisinde hatırı sayılır sabit müşteri kitlesine ulaştık.

Pilav çeşitleri menümüzün önemli bir kısmını oluşturuyor. Nohutlu pilavdan kuru fasulyeli pilava, ton balıklı pilavdan kavurmalı pilava kadar tüm pilav çeşitlerimiz menümüzde mevcut. Pilav yapımında kullandığımız pirinci ve tereyağını bizzat birinci elden, üreticisinden alıyoruz. Pilavımıza lezzetini veren de kullandığımız kaliteli terme pirince ve köy tereyağı…

Menümüzün tamamından doğal ürünler kullanıyoruz. Kahvaltılarımızda kendi yetiştirdiğimiz tavukların yumurtalarını kullanıyoruz. Ayrıca reçellerimizin tamamı da el yapımı… Kahvaltılarımızda aynı zamanda kuymak ve menemen gibi yöresel lezzetlerimizi tadabilirsiniz.

Bunların yanı sıra kahve türlerimiz ve el yapımı tatlılarımızla işletmemiz bir bistro kültürüne sahip. Tüm bu özelliklerimizle vatandaşlarımıza bir kafe-restorandan fazlasını vadediyoruz.

İşletmemiz, Atakum’da Cumhuriyet Mahallesi’nde Atatürk Bulvarı üzerrinde bulunan Hanımeli Parkı mevkiinde bulunuyor. Atakum’un tam orta noktasında Türkiş mevkiinde bulunmamız ve park sorunu yaşanmayan bir konumda bulunmamız işletmemizin en büyük avantajı.

Haftanın her günü sabah 9’da gece 1’e kadar vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz. Bunun yanı sıra Pilavhanı Cafe & Bistro olarak Yemeksepeti.com üzerinden ve diğer iletişim adreslerimizden gelen siparişlere de cevap veriyoruz.

 

 

 

 

 

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir