LIV Hospital Samsun “AİLEM BENİM İÇİN ÖĞRENİYOR” Projesinde Yer Aldı

Share

 

LIV HOSPITAL SAMSUN “AİLEM BENİM İÇİN ÖĞRENİYOR” PROJESİNDE YER ALDI

Liv Hospital Samsun Beslenme ve Diyet Kliniği’nden diyetisyen Aysun İpek, Demirci İlkokulu

sosyal sorumluluk projesi “Ailem Benim İçin Öğreniyor”da velilere eğitim verdi,

Demirci İlkokulu öğretmenleri Tuba Cebiroğlu ve Erol Ünal’ın sosyal sorumluluk projesi  “Ailem Benim İçin Öğreniyor” organizasyonu Serra Otel’de gerçekleşti. Liv Hospital Samsun Diyetisyen Aysun İpek’in eğitim verdiği projeye, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Tekkeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yalçınkaya ve Salıpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş ile veliler, öğrenciler katıldı. Keyifli anlar yaşanan organizasyonda anne ve babalarla birlikte eğitim eşliğinde krep, sandviç, tatlı atıştırmalıklar ve yararlı meyve suları yapıldı.

“Anne baba değişir, çocuk değişir. Bir çocuk değişir, dünya değişir”
Projeye hayat veren Demirci İlkokul öğretmenlerinden Tuğba Cebiroğlu, “Ailem Benim İçin Öğreniyor” projesi güzel yüreklerin buluştuğu gönül projesi. Bu projenin amaçlarından biri, kırsalda yaşayan ailelerimize ulaşmakta zorlandıkları etkinlik imkanlarını sağlamak ve çocukları ile birlikte hayatları boyunca unutamayacakları güzel anılar biriktirmektir. Biz bu projeye başlamadan önce, velilerimize ihtiyaç belirleme formları düzenledik. Çıkan sonuçlar, bize yol gösterici oldu. Beslenme bizler için büyük bir sorundu. Liv Hospital Samsun’dan diyetisyen Aysun Hanım ve gastro-art ekibinin işbirliği ile çok güzel ve faydalı bir çalışmaya imza attık. Artık anne ve babalarımız sağlıklı beslenmenin ne olduğu, sağlıklı beslenme çantasının nasıl hazırlandığı ile ilgili fikir sahibiler. Biz şu sloganla bu yola çıktık “Anne baba değişir, çocuk değişir. Bir çocuk değişir, dünya değişir” Projemiz sürecince, proje ortağım Erol Önal ile güzel yürekleri minik yüreklerle buluşturmaya devam edeceğiz. Liv Hospital Samsun ailesine ve diyetisyenimiz Aysun İpek’e katılım ve katkılarından ötürü teşekkür ederim” dedi.

“Yetersiz beslenme veya aşırı beslenme doğru değil”

Katılımcılara öğrencilerin nasıl beslenmeleri ve beslenme çantaları hazırlanırken nelere dikkat edilmesi gerektiği hususunda eğitim veren Liv Hospital Samsun Diyetisyeni Aysun İpek, “Çocuklarımız bizim geleceğimiz, yetersiz beslenmeleri de aşırı beslenmeleri de sağlıklı beslenme başlığı altında doğru uygulamalar değil. Okul çağındaki her çocuk, zihinsel ve bedensel gelişimini tamamlamak için yeterli ve dengeli beslenmelidir. Burada en büyük görevin ebeveynlere düştüğü gerçeği, projenin bu anlamda çok daha faydalı olacağını gösteriyor. Biz bu workshopta, çocukların okuldaki uzun süreli açlığının önüne geçmeyi ve düzenli kahvaltı yapmalarını sağlamayı amaçladık. Ulaşımı kolay ve sağlıklı tüm besinler, çocukların beslenme çantalarını doldurdu. Ebeveynlerin keyifli katılımı, günlük hayatta bu sürecin uygulanabilirliği, sonuçlarının da iyi olacağına inandırıyor. Ailem Benim İçin Öğreniyor projesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Böylesine faydalı projelere her okul katılmalı” şeklinde açıklamasını sonlandırdı.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir