NEŞE ERBERK ANAOKULLARI’NDA KASIM AYI DOLU DOLU GEÇECEK!

Share

Uyguladığı eğitim modeli ile yeteneklerinin farkında, kendine güvenen bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Neşe Erberk Anaokullları, kasım ayını öğrenciler ve aileleri için düzenleyeceğini programlarla dolu dolu geçecek.

Çocukların eğitim sürecine aileleri de dahil eden Neşe Erberk Anaokulları, kasım ayı boyunca öğrenciler ve aileleri için çeşitli etkinlikler düzenleyecek. Kasım ayı etkinlikleri hakkında açıklama yapan Neşe Erberk Anaokulları Samsun Kurum Müdürü Nilgün Celep, “2018-2019 Eğitim Öğretim yılı ile birlikte eğitim adına attığımız adımları güçlendirerek, aldığımız sorumluluğu, gerek eğitim içeriğiyle, gerek aile içi ilişkinin beslendiği kanalları geliştireceğine olan inancımızla bu sene AÇEV (Anne Çocuk Eğitimi Vakfı)’nın eğitim programlarından olan BADEP( Baba Destek Programı) ile babaların eğitimini destekliyoruz. Bu kapsamda, babalara 13 hafta sürecek ‘Babalık Semineri’ düzenliyoruz” dedi.

 

TEMA ETKİNLİKLERİNE DEVAM EDİYOR

Celep, “Bunu yanı sıra Eğitim öğretim döneminin başladığı günden bugüne kadar interaktif veli eğitimleri Okul Psikolojik Danışmanımız Leyla Murat tarafından 45 günde bir gerçekleştirilmektedir. Kasım ayının eğitim konusu Anne-Baba tutumları olarak belirledik. Aynı zamanda okul olarak TEMA üyesi bir okuluz tema uygulamalarını, eğitimlerini de yerine getirmekteyiz. Bunların paylaşımı noktasında da paylaşımlarımız olacaktır” diye konuştu.

 

NEŞE ERBERK’TE ÇOCUK HAKLARI ŞENLİĞİ

“20 Kasım Çocuk Hakları Günü etkinlikleri kapsamında, 20 Kasım haftası boyunca öğrencilerimizle geçen sene olduğu gibi bu sene de “Çocuk Hakları Şenliği” düzenleyeceğiz” diyen Nilgün Celep, “Okul Psikolojik Danışmanımızın hazırladığı, disiplinler arası olarak ele alınan tema çerçevesinde hafta boyunca özenli etkinliklerin uygulanması için hazırlıklar devam ediyor. Yapılan tüm etkinliklerde hedefimiz tema olarak çocuk haklarını ele alacak oyunlarla, şarkılarla, sanat, drama etkinlikleriyle öğrencilerimizin kendi haklarına dair var olan farkındalıklarını destekleyecek çalışmalar gerçekleştirmek” şeklinde konuştu.

 

HABER: Yasir BABA

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir