O ŞİMDİ KENDİ ÖYKÜSÜNÜ YAZIYOR ELİ TÜRKOĞLU

Share

Tuğçe Kandemir’le yaptığı düetin ardından bir anda büyük bir hayran kitlesine kavuşan Eli Türkoğlu, Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Çıkış Yapan Solist” kategorisinde finale kaldı.

Adeta müzikle büyüyen Genç Yetenek, müzik dünyasındaki ilerleyişini HaberHayat Dergisi’ne anlattı.

Yasir BABA

Fotoğraf: Eymen Özdemir

 

HABERHAYAT: Merhaba Eli Bey, ilk olarak müzikle nasıl tanıştığınız anlatır mısınız?

ELİ TÜRKOĞLU: 3 yaşında şarkılar söyleyerek tanıştım. Ailem bunu o yaşlarımda fark etmiş. Hatta ses kayıtlarımı bile almışlar. Sonrasında kendimi sürekli geliştirdim. Kendime bir şeyler kattım ve müzik tutkum oluştu. Gitar ve Piyano çalmayı kendim öğrendim. Konservatuvara gidiyordum Azerbaycan’da. Dondurdum ama devam edeceğim.

HABERHAYAT: Tuğçe Kandemir’le beraber “Bu Benim Öyküm” şarkısını yaptınız ve youtube’da 140 milyon izlenmeye ulaştı. Böyle bir şeyi hayal ediyor muydunuz?

ELİ TÜRKOĞLU: Aslında etmiyordum. Evet, çok sevileceğinden emindim ama bu kadar etki yaratacağını ve yılın şarkısı olacağını hiç düşünmemiştim. Tüm dinleyenlere, fanlarıma ve şarkıyı sevenlere teşekkür ederim. İlk çıkış şarkısının bu kadar başarılı olması, ikinci proje için çok daha fazla çalışmam gerektiğini gösterdi.

HABERHAYAT: İlk solo çalışman “Yokluğun Ertesi” Gözde Ançel ve Buray şarkısı… Nasıl tanıştınız bu isimlerle? Şarkının oluşum sürecinden bahseder misiniz?

 

ELİ TÜRKOĞLU: Nasıl ifade etsem bilemedim… Hani bir şarkıyı dinlersiniz ve burnunuzun direği sızlar ya, hah işte öyle! Yapımcım Serkan Bey, şarkıyı dinlettiğim an direkt “Bu şarkıyı ben söyleyeceğim” dedim. Burada bir kez daha Buray ve Gözde Ançel’e şarkılarını bana emanet ettikleri için teşekkür ediyorum. Çok büyük bir emek ve çalışmanın sonucu… Tüm ekibime ve özellikle yapımcılarım Serkan Bey’e ve Samsun Bey’e, basın danışmanım Tuğçe Keloğlu’na çok teşekkür ederim.

HABERHAYAT:  Peki kimleri dinliyorsunuz? Bu aralar özellikle takip ettiğiniz birileri var mı?

ELİ TÜRKOĞLU: Bir Azerbaycan Türk’ü olarak Türkçe şarkıları çok seviyorum.  Yeni çıkan tüm çalışmaları dinliyorum, araştırıyorum. Benim müzikte sınırım yok! İbrahim Tatlıses de dinliyorum Şebnem Ferah da.

HABERHAYAT:  Bir de sizin gırtlak oyunlarınız var. Bir kesim tarafından çok beğeniliyor… Hiç olumsuz tepki aldınız mı bu konuda?

ELİ TÜRKOĞLU: Hiç olumsuz tepki almadım. Hatta geçtiğimiz günlerde bir programda seslendirdiğim “Yorgun Yıllarım” şarkısı youtube’da kısa sürede trendlere girdi, çok şaşırdım. Siz de beğeniyorsanız ne mutlu bana.

HABERHAYAT: İdolüm dediğiniz sanatçı ya da sanatçılar var mı?

ELİ TÜRKOĞLU: İdolüm yok! İlham aldığım biri de yok. Çok klasik bir yanıt olacak ama yolun çok başındayım. Kendimi yetiştirmek ve geliştirmek adına çok çalışıyorum. Artık kalıcı olmak çok zor. Kalıcı olmak için bir savaşçı gibi çalışıyorum.

HABERHAYAT: Kimlerle düet yapmak isterdiniz?

ELİ TÜRKOĞLU: Benim çıkışım düet bir şarkıyla oldu, biliyorsunuz. Bundan sonra düetlere pek sıcak bakmıyorum. Solo ilerlemek istiyorum ancak eğer “Yapacak olsan kimle düet yapmak istersin” diye soracak olursanız; Demet Akalın’la düet yapmak isterdim eski bir arabesk şarkıda.

HABERHAYAT: Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Çıkış Yapan Solist” kategorisinde finale kaldınız, neler hissediyorsunuz?

ELİ TÜRKOĞLU: Heyecanlıyım. Hatta çok heyecanlıyım! Hak eden kazansın. Diğer aday arkadaşlarım da çok başarılı… Ödül kime giderse gitsin böyle önemli bir ödül töreninde finale kalmak gurur verici. Çok mutluyum!

HABERHAYAT: Eli Türkoğlu’nun bundan sonraki hedefi nedir?

ELİ TÜRKOĞLU: Hedefler, planlar çok. Önemli olan hayata geçirebilmek! Sürpriz olsun… Bir proje albümünde ben de bir şarkı seslendireceğim, çok heyecanlıyım. Onun dışında youtube için sürprizlerim olacak. “Yokluğunun Ertesi” daha çok yeni. Duruma göre, Ara vermeden yeni bir şarkı gelebilir 2019’da.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir