ÖYKÜ KESKİN KENDİ BESTELERİYLE VAR OLACAK

Share

‘O Ses Türkiye’ yarışmasıyla adından söz ettiren Öykü Keskin, sözü ve müziği kendine ait olan ‘Manipüle’ şarkısıyla müzikseverlerin karşına çıktı.

Kendisine ait 20’ye yakın şarkısı bulunan genç ve güzel sanatçı, müzik dünyasında kendi besteleriyle kalıcı bir yer edinmeyi hedefliyor.

Sanatçı yönünün yanı sıra Bilgi Üniversitesi’nde İletişim ve Medya Fakültesi öğrencisi olan Keskin, HaberHayat Dergisi’nde özel açıklamalar bulundu.

Röportaj: Yasir BABA

HABERHAYAT: Türkiye sizi ‘O Ses Türkiye’ yarışmasıyla ve çıkardığınız single’larla tanımaya başladı. Siz ekranda görünmeyen Öykü’yü nasıl tanımlarsınız?

ÖYKÜ KESKİN: 17 Haziran 2000 doğumluyum. Müzik hayatım dışında spor ve modayla da çok ilgiliyimdir. BJK genç voleybol takımında oynuyorum sporculuk altyapımda Vakıfbank’a ait. Müzik her zaman hayatımın bir parçası oldu ve görünmeyen yüzüm ise  sanırım kendi şarkılarıma yansıtmaya çalıştığım duygularım. Çok konuşkan biriyimdir ama duygularımı çok iyi ifade edemeyebiliyorum şarkılarım benim için ifade edebiliyor bu yüzden ekranda görünmeyen Öykü aslında biraz da içine kapanık biri (gülüyor) Fakat ne olursa olsun yine de tam bir ikizler burcuyum. Benimle 1 saat geçiren biri bunu kesinlikle teyit edebilir (gülüyor)

 

HABERHAYAT: Daha çok gençsiniz. Müzik dünyasına girmeye nasıl karar verdiniz?

ÖYKÜ KESKİN: Aslında müzik benim hep hayatımda vardı sadece benim kendime olan özgüvenim ve cesaretim büyüdükçe eskisine nazaran bu sektöre girme isteğim daha da arttı. Bu da kendi şarkılarımı çıkartmama ve tanıtmama sebep oldu. Genç biriyim doğru ama bence müzik sektörünü şu an için çoğunlukla genç isimler götürüyor. Bu da benim gibi genç isimlerin bu sektöre girmesi için örnek oluyor. Tesadüfler eseri ”O ses Türkiye”ye katılma kararım ve sonrasında hayatın bana getirdikleri ile müzik dünyasından kopamayacağımı daha iyi anladım.

 

HABERHAYAT: Bir yandan eğitiminize de devam ediyorsunuz, gelecek için planınız nedir?

ÖYKÜ KESKİN: Bilgi Üniversitesi’nde Medya ve İletişim öğrencisiyim. Çok istediğim bir bölümdü ve şu an da çok mutluyum bu bölümde olduğum için. Gelecek için planlarım kafamda daha net olmasa da müzikle ilgili yapmak istediğim daha çok şey olduğunu söyleyebilirim çünkü daha yeni başladım. Hayatımın bu parçasını tanımaya ve tanıtmaya çalışacağımı söyleyebilirim.

HABERHAYAT: Sporcu bir yönünüz de var. Spor alanında çok iyi bir teklif gelmesi halinde müziğe ara vermeyi düşünür müsünüz?

ÖYKÜ KESKİN: Sporu çok seviyorum ve 9 yaşımdan beri yapıyorum ama müzik benim için çok farklı. Her anımda olan bir yaşam biçimi benim için ve onu asla terk edemem. Sanırım ne kadar iyi bir teklif gelirse gelsin müziği asla bırakamam.

 

HABERHAYAT: Bugüne kadar müzik konusunda ne gibi çalışmalar yaptınız?

ÖYKÜ KESKİN: Yarışmalara katıldım, kendi şarkılarımı yazdım, kendi bestelerimi yaptım, solfej dersi aldım, piyano dersi aldım. Bir sürü şey yapmaya çalıştım hala da bu çabam devam ediyor ve edecek (gülümsüyor)

 

HABERHAYAT: En çok beğendiniz 5 Türk 5 yabancı şarkıcı sorarsak…

 

ÖYKÜ KESKİN: Sanırım en zorlayıcı soru bu oldu:) Aslında bu soruyu cevaplarken öncelikle şunu belirtiyim ki; beğendiğim şarkıcıları 5 kişi ile sınırlandırmak çok zor. Bu soruyu dinlemekten keyif aldığım şarkıcıların önde gelenleri olarak cevaplarsam şu şekilde; Mazhar Alanson, Kenan Doğulu, Sertap Erener, Şebnem Ferah, Nilüfer, Müslüm Gürses, Sezen Aksu, Ariana Grande, Dua Lipa, Wiz Khalifa, Lil Pumb, Unlike Pluto…

  

HABERHAYAT: Yolun başında denilebilecek bir yaştasınız ve yavaş yavaş toplumda tanınmaya başladınız? Nasıl hissettiriyor?

ÖYKÜ KESKİN: Bu güzel bir şey tabi ki ama en güzel şey şarkımla tanınmak. Manipüle hem kendi şarkılarım arasında çok sevdiğim hem de çoğu ilkime sahip olan şarkım. Bu yüzden şarkımın bilinmesi benim için çok önemli. Çünkü tek istediğim topluma doğru bir şekilde yansıtabilmek.

HABERHAYAT: Son olarak eklemek istediğiniz bir şeyler var mı?

ÖYKÜ KESKİN: Tek eklemek istediğim şey bana bu fırsatı (kendi şarkılarımı çıkartabilmem) verdikleri için ve bana her daim destek oldukları için aileme çok şey borçlu olduğum. Annem ve babamın desteği bu yolda çok önemliydi ve benden bunu hiç esirgemediler. Bundan dolayı onlara da buradan tekrardan teşekkür ediyorum. Sizlere de derginizin bu sayısında bana yer verdiğiniz için çok teşekkürler… İçinde müzik olan her şey güzeldir benim için… İçimizdeki müzik hiç susmasın…

 

 

 

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir