Oyuncu Olmak İsteyen Parmak Kaldırsın!

Share

Tümay Özokur – Destek Yayınları

Hayat bir sahne… Doğduğun an senin için aralanır perde. Sana yazılan senaryoda ve biçilen süre içerisinde bazen evlat, bazen dost, bazen oyuncu, bazen baba, bazen kardeş ve daha birçok bazen diye başlayan kimlik ya da diğer adıyla rollerinle hayatının baş rolünü oynarsın. Oyunun sonunda takdir görmek ister insan, alkışlanmak, onaylanmak ister. O da olur elbet ama olmayabilir de bazı zaman… Aslında eylemin ne olduğu değil sizin nasıl bir ruhunuz olduğu önemlidir. İyi bir oyuncu olmak için önce iyi bir insan olmak gerekir.

Yirmi yıldır sinema ve dizi sektöründe oyuncu menajeri ve eğitmeni olarak hizmet veren Tümay Özokur’un, birikimlerinden derleyerek kaleme aldığı Oyuncu Olmak İsteyen Parmak Kaldırsın, hem oyuncu adaylarına motivasyon ve bilgi kaynağı olarak rehberlik edecek hem de hayatının oyuncusu olarak kalmak isteyenlere mutlu ve başarılı olmanın kapılarını aralayacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gölgeni Ardını Al

İlker Mutlu – Tunç Yayınları

Okurlarımızın dergimizdeki sinema yazılarından tanıdığı yazar İlker Mutlu yeni kitabı Gölgeni Ardına Al, Tunç Yayınları’ndan çıktı. Mutlu kitabı hakkında, “Yılmaz Güney’in sanatına bir saygı duruşu fikriyle yola çıkılan bu kitap yazılırken ilk hedefim, yönetmenin her birinde başkarakterini öldürdüğü pek çok başyapıtını başka bir boyuta taşımak ve o kahramanların hayatlarını devam ettirdikleri yeni bir evren ortaya koymaktı. Yedi sene evvel koyulduğum bu yolculuk, beni bambaşka bir öyküye getirdi. Tam bir kayıp ruhlar galerisine…”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jambo- Eğitim Gönüllüsü

Yazan ve Resimleyen: Sinan Ceylan

Eğitim ve öğretimin önemine inanan sevimli mavi timsah Jambo’nun tek bir hayali vardır. O da hayvanlar alemindeki tüm dostlarını eğitmek. Eğitim gönüllüsü ve savaşçısı Jambo, arkadaşlarının yardımı ile bu hayaline kavuşabilecek mi?

Jambo’nun maceraları devam ediyor. Onunla maceradan maceraya koşmaya hazır mısınız?

 

 

 

 

 

 

 

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir