ÖZLEM CEYLAN

Share

MÜZİK BENİM HAYATIM

On yedi yaşında başladığı müzik hayatında, 2009 senesinde katıldığı Popstar Alaturka yarışması ile çıkış yakalayan ‘’Hakkımızda Hayırlısı’’ ve ‘’ Hayır Duası’’ isimli çalışmaları ile müzik kariyerini taçlandıran Özlem Ceylan, hayatına ve müzikle ilgili projelerine dair soruları HaberHayat okurları için yanıtladı.

HABERHAYAT: Özlem Ceylan’ı tanıyabilir miyiz?

ÖZLEM CEYLAN: Adanalıyım ama Kökümüz İran’dan gelmeymiş. İlkokul öğrenim hayatım Adana’da geçti. Çocukluk dönemim ise Almanya Köln’de abim ve amcamın yanında geçti. Üniversite 1.sınıftan ayrılarak müzik hayatıma devam ettim. Adana öğretmenler korosu TSM solisti olarak ara sıra TRT tv programlarına çıktım. TRT Hocam ise Ali Şen Ozan’dır. Aslında babam beden öğretmeni olmamı istemişti ve spor akademisine hazırlanırken küçük yaşta olmama rağmen fitness hocalığı da yapıyordum. Babam beni spor aktivite, ingilizce kursu ve güzellik kurslarına göndermesine, her yerden sertifika almamı sağlamasına rağmen ben henüz 16 yaşımda şarkı söylüyor ve modellik yapıyordum. Hatta Best model yarışmasına hazırlanırken kızamık oldum ve yarışmaya katılamadım. Bende müzik hayatıma devam edip Amerika’nın ve Avrupa’nın birçok şehrinde sahne alarak Türkiye’yi temsil ettim. Para kazanmaya ihtiyacım olmadığı halde ayaklarımın üstünde durup kendi paramla yaşamak beni her zaman mutlu etmiştir. Popstar yarışmasından sonra ilk albümüm olan hakkımızda hayırlısı ile müzik piyasasına merhaba dedim ve hemen ardından ikinci single şarkım olan hayır duası ile yoluma devam ettim. Yüzmeyi çok severim, dalmayı ve denizin altında olmayı çok severim. Bol bol kitap okumaya çalışırım.  Her kadın gibi alışveriş yapmayı, dünyayı gezmeyi ve keşfetmeyi severim. Dostlarımla ailemle bir arada olmak ise benim en büyük mutluluğum. Müzik ise benim hayatım.

HABERHAYAT: Yeni single çalışmanız “Hayır Duası” nasıl oluştu?

ÖZLEM CEYLAN: ‘’Hayır Duası’’ single çalışmam Serkan Kaya’nın bağlamacısı Murat Sağır bana bir kaç şarkı dinletti ve bu şarkıyı dinlediğimde bu benim olmalı dedim. Çünkü Allah’ıma çok inanıyorum ve içinde geçen hayır duası sözü beni çok etkiledi ve bu şarkı benim oldu.

HABERHAYAT: Video klipte kimlerle çalıştınız? Yönetmen koltuğunda kim vardı?

ÖZLEM CEYLAN: Video klipte dostum Kamuran Kayra beni gönlü, kalbi güzel yönetmenimle tanıştırdı. Caner Erzincan ve Emrah Özbilen ile beraber güzel, keyifli bir çalışma yaptık.

HABERHAYAT: İlerleyen zamanlarda single olarak mı, yoksa albüm olarak mı kariyerinize devam edeceksiniz? Albüm düşünceniz var mı?

ÖZLEM CEYLAN: Şu anda single çalışmalara devam edeceğim. O kadar para harcayıp albüm yapıyoruz bir veya iki şarkı dinleniyor diğer şarkılara yazık oluyor. O yüzden single yapmaya devam. Ama Allah’ım kısmet ederse ileride Türkü ve Türk Sanat Müziği Albümü yapmak istiyorum.

HABERHAYAT: Özlem Ceylan‘ın hedefleri neler?

ÖZLEM CEYLAN: Benim hedeflerim ve kendimle ilgili ne hesap ettiğim değil Allah’ın benim için ne hesap ettiği önemli. Hesapsız yaşamayı daha çok seviyorum. Bugünü yaşayıp yarınımın ne olacağını bilmeden yaşıyorum. Olur ya da olmaz bilemem plan da yapmam ama tabi ki benimde isteklerim var. Allah’ım sağlık verdiği sürece her zaman müzikle iç içe olmak, şarkı söylemek ve dünyanın her yerinde daha büyük konserler vermek istiyorum. Kalıcı olmak, güzel şarkılar ortaya çıkarıp insanların halkın kulağına hitap etmek, insanlara güzel bir şekilde örnek solist olmak ve birde müzik okulu açmak isterim.

HABERHAYAT: Oyunculuk yönünüzde varmış. Rol aldığınız bir Hollywood filmi de olmuş?

ÖZLEM CEYLAN: Evet bir sinema filminde oynadım. Hollywood yapımı olan ‘’Görünmeyen’’ filminde rol aldım. Hatta farklı filmlerden de teklifler geldi ama şimdilik değerlendirmedim. Müjdat Gezen hocamın öğrencisi olarak aklıma yatan sinema ve dizi projelerinde rol almakta istiyorum ama söylediğim gibi projeyi beğenmem gerekir.

HABERHAYAT: Boş zamanlarınızda neler yaparsınız mesela ne tarz müzikler dinler misiniz?

ÖZLEM CEYLAN: Boş zamanlarımı daha çok spor yaparak, müzik dinleyerek geçiriyorum. Dans etmeyi de çok seviyorum. Kitap okumayı, gezmeyi, dostlarımla vakit geçirmeyi seviyorum. Rap müzik, yabancı müzik, klasik müzik ve jaz dinlemeyi de çok severim. Aslında bütün müzik türlerini seviyorum diyebilirim Bana göre her birinin farklı bir tadı var.

HABERHAYAT: Yakın zamanda sahne var mı? Sahnede daha çok hangi tarzda şarkılar okuyorsunuz?

ÖZLEM CEYLAN: Yakın zamanda alacağım sahnelerim var. Allah’ım izin verirse yeni şarkılar da geliyor. Sahne şarkılarım gittiğim yere, sahneye göre değişiyor. Sanat müziği ile başlayıp arabesk, fantezi, pop oyun havaları olarak devam ediyorum. İstekler geldiği zaman da söylemeye çalışıyorum. Sonuçta müzik evrenseldir. Her türlü şarkıyı severek dinlediğim gibi sahnelerimde de söylemeye çalışıyorum.

HABERHAYAT: Sosyal medyanızı kendiniz mi yönetiyorsunuz. Size sosyal medyadan nasıl ulaşılabilir?

ÖZLEM CEYLAN: Evet sosyal medya hesaplarımı kendim yönetiyorum. Instagram da gezinmek hoşuma gidiyor. Instagram hesabım Özlemcey, Facebook hesabım Özlem Ceylan.

HABERHAYAT: Bu keyifli röportaj için teşekkür eder bundan sonraki kariyerinizde başarılar dileriz. Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

ÖZLEM CEYLAN: Bende size teşekkür ediyor çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir