PİLATES İLE GÜZELLİĞİNİ KEŞFET! / TUĞÇE ŞENDUR

Share

Pilates tüm dünyada kabul görüldüğü üzere ayrıca fizyoterapi rehabilitasyon yöntemidir. Asıl amacının kontoroloji metoduyla beden ve zihin bütünlüğünü hedefleyen, nefes, denge ve hareket sisteminin yüzyıllık bir geçmişi olan sentezidir.

Bedeni dengede tutmayı sağlayan düzenli hareketler, bedenin güçlenmesini ve formunun güzelleşmesini sağlarken, aynı zamanda da pilates yapan kişilerin duruşları da iyileşir. Vücudun doğru pozisyonda duruş alışkanlığı kazanmayı sağlaması ve omurganın daha sağlıklı olması için dayanıklılığınızı arttırmak için egzersiz yapmaktan kaçınmayın. Omurgalarınızın arasını yapacağınız doğru egzersiz programıyla açıp (iki santimetreye kadar)aynada kendinizi daha güzel gördüğünüzde duruş alışkanlığı kazanmaya başlarsınız. Vücudumuzun üzerinde genel olarak büyük bir etki sağlayan pilates, güçlendirme ve sıkılaşmaya yönelik hedeflerinizi gerçekleştire bilmeniz için ara vermeden sürekli devam ederek sonucu görmenize yardımcı olacaktır. Örnek; kadınların genelinde basen ve bacak sorunu korkulu rüya gibi görünse de bedenimizin güzelliği için muhteşem egzersiz metodudur. Daha ince ve daha sıkı bacak için yapılan pilates hareketleri güzel görünüm kazandırdığı gibi aynı zamanda özgüven kazandırmayı da sağlıyor.

Kaslarınızı gereksiz bir şekilde şişirmeden güzel görünüm için yapılan pilates değişimi çok kısa sürede fark etmenizi sağlayacaktır. JOSEPH UBERTUS PİLATES’in dediği gibi”10 seansta farkı hissedeceksiniz,20 seansta farkı görecek ve 30 seansta yeni bir vücuda sahip olacaksınız”.

Biz insanoğlu her zaman her şeyin en iyisi ve en güzelini isteriz. Bu durum hayatın başlangıcından beri süregelmiş ve böyle devam edecektir. Her şeyin mükemmeli, her şeyin en güzelini yaşamak isterken kendimizi de mükemmel ve güzel görmek isteriz. Buradaki mükemmelden kastım güzel bir fiziğe sağlıklı bir vücuda sahip olmaktır. Daha güzel görünmenin, güzel bir fiziğe sahip olmanın en eğlenceli yolu tabi ki de Pilatesten geçer.

Örneğin; Pelvis hareketini yaparken yuvarlayarak veya sallayarak karın kontrolüne başlarsınız buda omurga hareketiyle karın kaslarını çalıştırır, şekillendirir ve güçlendirir. Böylece rahatsız olduğunuz görüntüden yavaş yavaş uzaklaşmaya başlarsınız. Hayatta mücadele ettiğimiz her şey sonunda mutluluğu yakalayabilmek içindir. İstediğimiz her şey için üst üste neden sorularını sorduğumuzda “MUTLU OLMAK” cevabını veririz. Kendinize sorun ve deneyin. Mutlu olmaktan başka bir cevap bulamazsınız. Sağlıklı ve güzel olmakta mutluluğun bir parçasıdır.

Son olarak; yüz güzelliğimiz için birçok ünlü markanın ürünlerini kullanmayı tercih ederiz ve kullanırız. Bunların yanında vücudumuzu formda görmek, fiziksel ve ruhsal olarak sağlıklı ve mutlu olmak güzelliği tamamlayan öğelerdir. ‘’PİLATES İLE GÜZELLİĞİNİ KEŞFET’’ bedenini güzelleştirmeyi unutma.

 

TUĞÇE ŞENDUR /PİLATES EĞİTMENİ

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir