Pınar Dilşeker Şinanari’yi Yeniden Yorumladı

Share

Pınar Dilşeker Şinanari’yi yeniden yorumladı

Ünlü şarkıcı Pınar Dilşeker, 90’lı yıllarda çıkış yakaladığı Şinanari şarkısını yeniden yorumladı. 90’lı yıllarda dillere pelesenk olan Şinanari’nin yeni versiyonu da dinleyiciden tam not aldı. Şinanari’yi bir renk katmak için yeniden yorumladığını belirten Dilşeker, müzik dünyasına asıl dönüşünün Benden Bu Kadar ile olacağının müjdesini verdi. Benden Bu Kadar’ı müzikseverle buluşturacak olmanın heyecanını yaşayan Dilşeker ile müzik çalışmalarından anneliğe kadar her şeyi konuştuk.

HABERHAYAT: Pınar Hanım nasılsınız, nasıl gidiyor hayat?

PINAR DİLŞEKER: Çok şükür, her şey güzel. Sağlıklıyım, bugün de nefes alabildiğime şükrediyorum ve tabii ki yeniden sevenlerimin karşısındayım. Daha ne olsun…

HABERHAYAT: Uzun zamandır yoktunuz,  neden?

PINAR DİLŞEKER: Aslında vardım ama ekranlardan biraz uzak kalmayı tercih ettim. Tabii bu arada konserlerim devam etti. Pek çok festivalde sevenlerimle buluştum. Herkes, “Pınar Hanım artık bir şeyler yapın, sizi ekranlarda daha sık görmek istiyoruz” diyordu. Sektör sizi bırakmadıkça, müzikten uzak kalamıyorsunuz. Biz de bu isteğe karşılıksız kalamadık ve iki şarkılık single ile yeniden merhaba dedik. Artık sık sık yeni şarkılarla ve kliplerle sevenlerimle olmaya devam edeceğim.

HABERHAYAT: Geri dönüşünüz yıllar önceki şarkınız Şinanari’yle oldu. Neden?

PINAR DİLŞEKER: Çünkü hala bu şarkım dillerde. Bütün konserlerde, sahnelerde okunuyor ve istek alıyor. Stadlarda da marş haline geldi. Ben de yeni bir versiyonla kliplensin, bir hatıra kalsın istedim. Bunu bir renk olarak düşünebiliriz. Esas şarkımız birkaç hafta içinde gelecek. Çocukluk arkadaşım, canım dostum of aman Nalan bana çok güzel bir şarkı hediye etti. Esas dönüş “Benden Bu Kadar” şarkımla olacak diyebiliriz.

HABERHAYAT: Klip çekimleriniz nasıl geçti?

PINAR DİLŞEKER: Ekibimiz çok keyifliydi. Eyüp Dirlik, sanatçısını çok güzel motive eden, çok başarılı bir yönetmen. Kendisine sizin aracılığınızla çok teşekkür ediyorum. Şimdiye kadarki en güzel klibim oldu diyebilirim. Fotoğraflardan saça, makyajdan stil danışmanıma kadar herkesle çok güzel bir çalışma gerçekleştirdik. İyi ki varlar, hepsine çok çok teşekkürler.

HABERHAYAT: Nalan Hanım’dan aldığınız ikinci şarkınız ne zaman geliyor?

PINAR DİLŞEKER: Evet, Nalan en güzel şarkılarından birini bana hediye etti. Kendisine çok teşekkür ederim. Hayatımda çok önemli bir yeri vardır Nalan‘ın. Şarkımız “Benden Bu Kadar”ın klibi iki haftaya kadar yayında olacak. Çok sabırsızlanıyorum çünkü gerçekten çok içime sinen bir çalışma oldu.

HER ŞEYİ ÇABUK TÜKETİYORUZ

HABERHAYAT: Müzik sektörünü nasıl değerlendirirsiniz?

PINAR DİLŞEKER: Hiçbir şey ilk çıkış yaptığım 90‘lı yıllardaki gibi değil. O zamanla bu zamanı kıyasladığımızda, tüketimin o yıllara göre daha hızlı ve sanal olduğunu söyleyebilirim. Çok çabuk tüketiyoruz her şeyi. Albüm ve CD satışı diye bir şey kalmadı. Yapımcı firmaların çoğu battı ya da kapandı. Artık her şey internet üzerinde yürüyor. Yeni isimler çıkıyor kimi tek şarkıyla çıkıp sonra kayboluyor, kimi başarısını doğru çalışmalar yaparak devam ettiriyor. En önemlisi, uzun yıllar kalıcı olmayı başarabilmek.

HABERHAYAT: Yeni isimlere neler tavsiye edersiniz?

PINAR DİLŞEKER: Artık sektör çok daha zor, yeni isimlere daha çok çalışmak ve üretmek düşüyor. Yeni çıkan isimlerin arasında çok başarılı bulup beğendiklerim var. Özellikle Merve Özbey ve Ediz‘i başarılı buluyorum ve kalıcı olacaklarına inanıyorum. Yolları açık olsun ama sabır ve üretmek çok çok önemli.

HAYATTA YAPTIĞIM EN GÜZEL ŞEY

HABERHAYAT: Oğlunuz Mert Ali ile aranız nasıl?

PINAR DİLŞEKER: Mert Ali şu an 15 yaşında ve tam bir ergen. Her anne gibi benim de oğlumla çatışmalar yaşadığım oluyor ama sevgi, şefkat ve biraz da sabırla üstesinden geliyoruz çok şükür. Çok merhametli ve güzel yürekli bir çocuk… Hayatta yaptığım en güzel şey ona sahip olmak diyebilirim. Allah, güzel günlerini görmeyi nasip etsin. Vatana, millete ve ailesine hayırlı bir birey olsun inşallah.

HABERHAYAT: Müziğe ilgisi var mı?

PINAR DİLŞEKER: Müzikle hiç alakası yok diyebilirim. Sporcu bir yapısı var ve hayali iyi bir futbolcu olabilmek. Karar onun, o ne olmak istiyorsa hep arkasındayım.

HABERHAYAT: Sosyal medya ile aranız nasıl?

PINAR DİLŞEKER: Sosyal medyayı aktif kullanıyorum ama dikkat de ediyorum. Özellikle instagram’ı aktif olarak kullanıyorum.

HABERHAYAT: Konser projeniz var mı?

PINAR DİLŞEKER:  Bayram ile birlikte koşturmaca başlıyor. Birçok festivalde sevenlerimle buluşacağım.

HABERHAYAT: Son olarak okuyucularımıza neler söylemek istersiniz?

PINAR DİLŞEKER: Uzun bir aradan sonra tekrar müzikseverle buluşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Yeni çalışmama büyük ilgi gösteren herkese çok teşekkür ediyorum. Herkese sevgiler…

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir