POP MÜZİĞİN SEVİLEN İSMİ EYLEM GERİ DÖNDÜ “HERKESİ ÇOK ÖZLEDİM”

Share

2000li yılların ortalarında peş peşe çıkardığı  ‘Aman’ , ‘Mız mız’ , ‘Masum Masum’ gibi şarkılarla Türk müzik piyasasını tabiri caizse sallayan, etkileyici dans performanslarıyla dikkatleri üzerine çeken Eylem, uzun yıllar süren sessizliğinin ardından söz ve müziği kendisine ait olan yeni şarkısı ‘Yangın var’ ile tekrar sevenlerinin karşısına çıktı.

Kısa zaman önce kendi müzik şirketini de kuran başarılı sanatçı, yakın zamanda da yeni bir albüm çıkarmayı planlıyor. Ses getirecek bir şarkıyla geri dönen Eylem’i, HaberHayat Dergisi’ne özel açıklamalarda bulundu.

 

Röportaj: Yasir BABA

 

HABERHAYAT: Öncelikle sizleri dergimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Uzun bir aradan sonra geri döndünüz. Dinleyiciye özlettiniz kendinizi…

EYLEM: Merhaba HaberHayat! Bu güzel sözleriniz için teşekkür ederim. Sizlerle bugün konuşmak, sohbet etmek ne güzel. Uzun zamandan sonra…

HABERHAYAT: Aktif müzik piyasasından uzak kaldınız zamanlarda neler yaptınız?

EYLEM: Çok fazla dinlendim sayılmaz. Ama kendime zaman ayırdım. Bu dönemde yine güzel ve büyük projelere imza attım. Bir şarkım Fox21 kanalında dikkat çeken dizilerinden Homeland’da kullanıldı.   İlk olarak Amerika’da ve sonra dünyada gösterildi. Ayrıca yeni müzik şirketimin EYLEMOFFICIALMUSIC’in heyecanını yaşıyorum.

HABERHAYAT: Nasıl bir duygu bu kadar zaman sonra Türk dinleyicisiyle buluşmak? Özlem var mı?

EYLEM: O kadar çok özlem var ki; anlatamam. Herkesi çok özledim. Çok mutluyum kavuşacağımız için.

HABERHAYAT: Albüm çıkarmayı düşünüyor musunuz?

EYLEM: Evet, albüm projemiz var yakın zamanda.

HABERHAYAT: ‘Yangın Var’ın klipi müzikseverlerle ne zaman buluşacak?    

EYLEM: Klipimiz şubat ayı itibariyle çıkıyor. Çok heyecanlı ve mutluyum.

HABERHAYAT: Biz Eylem’i şarkılarının yanı sıra dikkat çeken danslarıyla da hatırlıyoruz. Yeni klipte de bu dansları görecek miyiz?

EYLEM: Yeni şarkımız “Yangın Var” da tabii ki de var. Dans benim vazgeçilmezim. Klipe sadece dans koymadık; dört tane beş tane farklı koreografi danslarımız var.

HABERHAYAT: Avrupa’da büyümüş bir isim olarak; Türkiye ile Avrupa’da müzisyenlerin gelişme evrelerini karşılaştırabilir misiniz? Ne gibi farklılıklar var? 

EYLEM: Müziğin kendi dili var. ‘Production’u ve ‘sound’ olarak farklı çeşit yenilikler yaratabiliyor. Yurtdışında daha fazla efekt kullanıyorlar. Sadece piyasaya uyduğu için yapılmıyor. Ben de her zaman yeniliğin peşinde olduğum için farklı bir şey yapmaya çalışıyorum. Ama her şeye rağmen her zaman “Eylem’in kendi tarzı” olduğu için; izleyenler  “Evet, bu bir Eylem şarkısıdır” derlerse; işte o zaman ben mutlu olurum.

HABERHAYAT: Türkçe şarkı söylerken mi yoksa İngilizce şarkı söylerken mi kendinizi daha rahat hissediyorsunuz?

EYLEM: İkisini de severek söylüyorum. Yalnız Türkçe de bazen aksanım fazla belli oluyor. Bu da İngiltere’de doğduğum için tabii.  Ama Türkçe dilimi seviyorum. İlham oldukça müziğin kendine özel dili var.

HABERHAYAT: Bize gelecek projelerinizden bahsedebilir misiniz? İlerisi için neler yapmayı planlıyorsunuz?

EYLEM: İnanılmaz güzel projelerim geliyor. Müziğin kendi dili var. Bu gelecek projemde farklı ülkelerde çıkacak bir proje. Türk müziğini tekrar dünyaya anlatacağım İnşallah. Yepyeni bir şekilde.

HABERHAYAT: Son olarak, sizi sevenlere, hayranlarınıza neler söylemek istersiniz?

EYLEM: Son olarak sevdiğin işi yapmak çok güzel. Müzik benim vazgeçilmezim. Aşkla şarkı yazıyorum. Beni hiç yalnız bırakmayan fanlarım sevgileri için ve sevgilerini hiç bırakmadıkları için çok teşekkür ederim. Bu sevgiyi ve desteği hiç bırakmadıkları için kendimi çok şanslı, mutlu hissediyorum. İyi ki varlar. Yolumuza güzelliklerle devam ediyoruz.

 

KISA KISA…

En çok sevdiğiniz müzisyen: Ellie Goulding

En çok sevdiğiniz kitap: Memories of a Geisha

En çok sevdiğiniz film: “Ayla”

En çok sevdiğiniz yemek: Dolma

En çok sevdiğiniz şehir: İstanbul /İzmir/London

En sık gittiniz mekan: “Nusret” Etiler

En sık dinlediğiniz parça: Ses çalışırken kendi sesimden şarkılar

En büyük korkunuz:  Kirlilik…  Titizlik hastasıyım. Başak burcu olduğum için…

Sizi en çok mutlu edecek şey: Ailem ve kardeşlerim

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir