Rus Heyet Medicana’da

Share

Rus heyet Medicana’da

Rusya’nın Krasnodar, Novorossiysk ve Maykop şehirlerinden sağlık turizmi için gelen Rus heyet, Samsun’daki sağlık temasları çerçevesinde Medicana Samsun Hastanesi’ni ziyaret etti

 

Samsun’daki sağlık yatırımlarını yerinde görüp bilgi almak ve uluslararası hasta transferi konularında görüş alışverişinde bulunmak amacıyla Medicana Samsun Hastanesi’ni de gezen heyete, Medicana Samsun Hastanesi Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Remzi Karşı ve Kurumsal Pazarlama Müdürü Sezgin Kaçak detaylı bilgi verdi.

YAKIN İLGİ GÖSTERDİLER

İkili doktor görüşmelerinin de yapıldığı ziyarette, Rus doktor heyeti Medicana Samsun Hastanesi’nin fiziksel koşulları, tıbbi altyapı ve donanımına yakın ilgi gösterdi. Heyet özellikle Girişimsel kardiyoloji, kalp damar cerrahisi, obezite ve metabolik cerrahi, tüp bebek ( IVF ) ortopedi ve travmatoloji, özellikli tıbbi süreçler ve ileri düzey kanser tedavileri konularında detaylı bilgi aldı.

HASTANEYİ GEZDİLER

Medicana Samsun Hastanesi Kurumsal Pazarlama Müdürü Sezgin Kaçak tarafından Rus doktor heyete hastane hakkında detaylı sunum yapıldı. Sunuma Genel Müdür Yrd. Doç. Dr. Remzi Karşı da katkıda bulundu. Karşılıklı görüş alışverişi şeklinde geçen toplantı sonrası Rus doktor heyet hastaneyi gezdi.

MEDİCANA BÖLGEDE LİDER

Medicana Samsun Hastanesi Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Remzi Karşı, “Sağlık turizmi kapsamında şehrimize gelen misafirlerimizi hastanemizde ağırlıyor olmaktan oldukça memnunuz. Medicana Samsun Hastanesi uluslararası hasta tedavi ve bakım hizmetleri konusunda bölgede lider konumundadır. Hastanemizin fiziksel koşulları, tıbbi altyapı ve donanımı, deneyimli akademik ve uzman kadro ile profesyonel yönetim kadrosu gerek yurt içi, gerekse yurt dışı lokasyonlu hastalarımıza üst düzey sağlık hizmeti sunma imkanını sağlamaktadır” dedi.

ORTAK ÇALIŞMA İMKANI

Rus doktor heyetin ziyaretinde Medicana Samsun Hastanesi’nde görev yapan hekimler ile Rus hekimler karşılıklı görüşme imkanı da buldu. Genel Müdür Yrd. Doç. Dr. Remzi Karşı, “Ziyaret çerçevesinde hastanemiz akademik ve uzman hekim kadrosunun deneyim ve bilgilerini, Rus hekimlerinin bilgi ve deneyimleri ile birleştirip, karşılıklı iş geliştirme ve iyileştirme modelleri üzerinde de bilgi alışverişinde bulunduk. Bu model her iki ülke arasında tıbbi süreçler konusunda bir bilgi havuzu oluşturarak, ortak çalışma yapmayı kolaylaştıracaktır” diye konuştu.

SAMSUN’UN KONUMU ÖNEMLİ

Samsun’un sağlık turizmi konusunda da bilgi veren Yrd. Doç. Dr. Remzi Karşı, “Ülkemizin sağlık turizmi alanında yapmış olduğu girişimler, dolayısıyla Samsun şehrine de olumlu yansımış, gerek kamu gerekse özel teşebbüs birbiriyle yarışır hale gelmiştir. Bu durumun en önemli sonucu sağlık hizmetlerinde kalite standartlarının yükselmiş olmasıdır. Kalite standartlarının yükselmesi direkt olarak hasta ve hasta yakınlarına olumlu yansımaktadır. Hastanelerde fiziki mekanlardan, tıbbi süreçlere kadar tüm segmentlerde gözlenen iyileşme, hasta portföyünü şehir, bölge ve ülke sınırlarının dışına taşımıştır. Samsun, bulunduğu lokasyon itibariyle hem Karadeniz’i Anadolu’ya bağlayan hem de Anadolu’yu Karadeniz’e ve Rusya’ya bağlayan önemli bir konuma sahiptir. Şehirde konumlanmış üniversite-kamu-özel sağlık hizmetleri üçlemesi sağlık turizminin Samsun’da yerleşmesine ve devamlılığına katkı sağlamaktadır. Samsun sağlık kenti olma yolunda önemli adımlar atmış, atmaya devam eden ve gelecekte de bu adımlarını hızlandıracak bir kent profili çizmektedir. Şehirde turizm alanında yapılan yatırımların, organizasyonel oluşumların, sağlık turizmine de katkı sağlaması kaçınılmazdır. Bu doğrultuda uluslararası hasta hizmetine de uygun standartlarda kurulmuş olan hastanemiz, gerek Rusya, Türki Cumhuriyetler, Ortadoğu ülkeleri gerekse Avrupa ülkelerinden gelecek hastalar için hizmet verebilecek tüm standartları taşımaktadır” ifadelerini kullandı.

(OA)

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir