Sağlıkçılardan İlginç Tiyatro

Share

Sağlıkçılardan ilginç tiyatro

Samsun’da sağlık çalışanları görev yaparken yaşadıkları ilginç anılarını, bir doktor tarafından kaleme alınan tiyatro oyunu ile anlattı

Patoloji Uzmanı Canan Demirci, sağlık kurumlarında hasta, hasta yakınları, doktorlar ve sağlık çalışanları arasında yaşanan, komik ve trajikomik olayları iletişim eksikliğine bağlayarak tiyatro sahnesine taşıdı. Cihangir Dülger’in yönettiği tiyatro oyununun oyuncuları doktor, hemşire, ebe, tıbbi sekreter, sağlık memuru ve personellerden oluşuyor. Hemşireler Haftası dolayısıyla Samsun Olgunlaşma Enstitüsü Çok Amaçlı Salon’da oynanan oyun seyircilerden tam not aldı.

TAM NOT ALDI
Tiyatronun bir bölümünde evde bakım hizmetleri personelinin eve temizliğe çağrılması ele alındı. Vatandaşlar tarafından yanlış anlaşılan bakım hizmetlerinin konu alındığı bölüm, izleyicilerden tam not aldı.

GÜZEL BİR FIRSAT
Tiyatronun kuruluş amacından bahseden Samsun Sağlık İl Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, “Yaptığımız etkinlikte sağlık çalışanlarımızın kendi yaşadıkları sıkıntıları ve ilginç olayları kendi dilleriyle anlatmalarını istedik. ‘Sizi siz anlatmazsanız, sizi başkaları anlatır. Ama bu anlattıkları sizin doğrularınızın yerini tutmaz’ sloganıyla hareket ettik. Doktorlarımız, tıbbi sekreterlerimiz, hemşirelerimiz ve sağlık personellerimiz iş hayatlarındaki ilginç olayları burada sahnelediler. Tiyatroda herkes kendinden bir şey buldu. Sağlık çalışanları için de kendilerini anlatmak adına güzel bir fırsat oldu” dedi.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir