SAMSUN GENÇLİK FESTİVALİ 110 BİN GENCİ AĞIRLADI!

Share

Umut Kuzey öncülüğünde, Milyon Yapım organizasyonu ile Türkiye’nin en kapsamlı festivallerinden biri olan ve Samsun ayağı Sheraton Grand Beach’te 3. kez düzenlen Samsun Gençlik Festivali bu yıl 20-23 Haziran tarihlerinde düzenlendi ve 4 gün içerisinde 110 bin genci ağırladı.

YILDIZLAR GEÇİDİ YAŞANDI

Umut Kuzey öncülüğünde Milyon Yapım organizasyonuyla düzenlenen Karadeniz’in en büyük festivali olan Samsun Gençlik Festivali bu yıl 20-23 Haziran 2019 tarihleri arasında Sheraton Grand Beach’te 3. kez gerçekleşti. Festivalin ilk gününde sırasıyla Numune, Kamufle, Sena Şener, Flört, Ceza, Bulutsuzluk Özlemi ve Pentagram. İkinci gün Mehmet Alp, The Away Days, Şanışer Ft Sokrat St, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Manga, Selda Bağcan, Mor ve ötesi. Üçüncü gün Zebercet, Nil ipek, Deniz Tekin, Umut Kuzey, Ceylan Ertem, Moğollar, Athena. Son gün ise Karakelam, Al York, Seksendört, Can Gox, Adamlar, Cem Adrian ve Teoman sahne alırken adeta yıldızlar geçidi yaşandı.

Yoğun katılım sebebiyle uzun bilet kuyruklarının oluştuğu festivalde katılımcılar doyası eğlenirken sahne alan sanatçıların birbirinden başarılı performansları izleyiciler tarafından büyük alkış topladı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı festivalde yaşanan en büyük engel ise çadırların kumsala kurulması için izin alınamaması ve kumsal yerine çim alana kurulması olurken ilk gün yağmur yağması oldu. İlk gün öğleden sonra havanın açmasıyla Samsun genel olarak sorunsuz bir festivale başarıyla ev sahipliği yaptı.

SENA ŞENER YENİ YILDIZ ADAYI

Festivalin ilk gününde sahne alan isimler arasında söylediği şarkılar ve farklı ses tonuyla dikkat çeken Sena Şener, en az diğer isimler kadar ilgi görürken hakkında gelecek vadediyor yorumları yapıldı. Genç şarkıcı müzik piyasasında ki yerini hızla alırken videoları daha şimdiden 30 milyon izlenmeye ulaştı bile.

SELDA BAĞCAN HER YAŞ GRUBUNA HİTAP EDİYOR

Festivalin 2’inci gününde sahne alan 71 yaşındaki yaşayan efsane Selda Bağcan katılım yaşı kendisine göre bir hayli küçük olan bir gençlik festivalinde bile hayranlarından büyük ilgi görmeyi ve onları eğlendirmeyi başarırken Bağcan sahneye çıktığında gençler adeta sevinç çığlıkları attı. Festivale katılan gençler Selda Bağcan’ın söylediği slow ve hareketli şarkıların hepsine hep bir ağızdan eşlik ederken adeta kuşaklar arası bağ festivali de vardı. Her yaş grubuna hitap eden sanatçının ilerleyen yaşına rağmen sergilediği sahne performansı göz kamaştırdı.

ATHENA VE MOĞOLLAR BİLDİĞİMİZ GİBİ

Festivalin 3’üncü gününde peş peşe sahne alan Moğollar ve Athena grupları Samsun’da konser vereli henüz çok olmamasına rağmen yine festivalin en çok ilgi gören sanatçılarından olmayı başardılar. Moğollar Grubu söylediği şarkılarla olduğu kadar Cahit Berkay’ın çaldığı enstrümanlarla sergilediği performanslarla da büyük alkış aldı. Athena grubu ise yine gençler için en hareketli sahnelerden biri olur ve büyük ilgi görürken yine bildiğimiz gibiydiler.

CEM ADRİAN SHOW YAPTI

Farklı ses tonu ve tarzıyla her zaman ayrı bir yeri olan Cem Adrian çıkış yaptığı slow şarkılarıyla olduğu kadar son zamanlarda seslendirdiği ve dikkat çekmeyi başardığı türkülerden de söyleyerek yine sahnede yıldızlaştı. Farklı ses tonunu da kullanarak zaman zaman adeta show yapan sanatçı bu anlarda alkış toplamayı başardı.

CEZA FARK YARATTI

Ünlü rapci Ceza söylediğini şarkılarla festival alanını hareketlendirirken rock ve pop müziğin dışında bir tarzla sahne alarak hem festivale renk kattı hem de fark yarattı. Uzun süredir Samsun’lu olan bir başka ünlü rap sanatçısı Sagopa Kajmer’le dargın olduğunu bilinen ve kısa süre önce sosyal medya üzerinden babasının vefatı sebebiyle kendisine başsağlığı dileyen Sagopa Kajmer’e teşekkür gönderen Ceza’ye sevenleri, Sagopa Kajmer’le barışın şeklinde tempo tuttular. Ceza ise bu duruma gülümseyerek belki de bir barışma sinyali verdi ve şarkılarını söylemeye devam etti.

TEOMAN GÖNÜL ÇELDİ

Türk rock müziğinin güçlü isimlerinden Teoman geniş repertuarı ile dikkat çekerken sahne aldığı süre boyunca izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Özellikle eski şarkılarıyla sevenlerini mest eden Teoman başarılı sahne performansıyla izleyenlerin gönlünü bir kez daha çelmeyi başardı.

ADAMLAR

Uzun yıllardır müzik piyasasının içerisinde olmasına rağmen son dönemlerde özellikle Show Tv ekranlarının sevilen dizisi Çukur’da çalan ‘Zombi Misali’ şarkısıyla hızla popülerliği artan Adamlar’da festivalde dikkat çeken isimlerden olmayı başardı. Grup ismi Adamlar gibi ‘Koca Yaşlı Şişko Dünya’, ‘ Zombi Misali’ gibi şarkı isimleri de dikkat çeken grup son zamanlardaki yükselişinin haklı olduğunu Samsun Gençlik Festivali’nde de kanıtlamayı başardı.

GENÇ GRUPLAR GELECEK VADEDİYOR

Keşif sahnelerinde ve ilk sıralarda sahne alan genç sanatçılarda öğleden sonra ve akşam saatlerinde performans sergilemelerine rağmen izleyenler tarafından beğeni toplarken Milyon Yapım’ın sanatçı seçimleri hakkında olumlu eleştiriler yapıldı. Genç ve başarılı sanatçıları keşfederek festival kapsamında turne imkânı sağlayan Milyon Yapım bu özelliği ile de takdir topladı.

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜK

Milyon Yapım organizasyonunun mimari olan ve festivalde kendisi de sahne alan başarılı müzisyen Umut Kuzey’’ Anadolu’da festival kültürünü yaşatmaktan dolayı son derece mutluyuz. Zor ama bir o kadarda keyifli bir iş yapıyoruz. Amacımız festival kültürünü Anadolu’da yaşatmak ve gençlerin bütün sıkıntılarını unutup 4 gün boyunca eğlenerek enerjilerini yukarı çekmesini sağlamak. Festival yaptığımız bütün illerde olduğu gibi Samsun’da da büyük ilgi gördük. Bunun için bütün Samsun halkına teşekkür ederim.’’ Dedi.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir