SAMSUN TARIM FUARI 5. KEZ KAPILARINI AÇMAYA HAZIRLANIYOR!

Share

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, T.C. Ticaret Bakanlığı, T.C. Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun Esnaf ve Sanatkârlar Birliği, Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği,  Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Ziraat Mühendisleri Odası, Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR), 19 Mayıs Üniversitesi ve KOSGEB’in değerli destekleri ve işbirlikleri ile hazırlanan TÜYAP Samsun 5.Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, 25 – 29 Eylül 2019 tarihlerinde TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Bu yıl 5’incisi düzenlenecek olan TÜYAP Samsun 5.Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı hakkında konuşan TÜYAP Samsun Bölge Müdürü Oğuzhan Çamaş, “Bu yıl beşincisini gerçekleştireceğimiz Samsun Tarım Fuarı bölge ekonomisine büyük katkı sağladı. Her geçen yıl fuarcılık konusunda büyüme kaydettik ve Samsun Tarım Fuarı; bölgenin en kapsamlı ve en büyük fuarı haline geldi. Yerli ve yabancı büyük firmaların fuarda yer alması, Samsun başta olmak üzere bölgemizin tarım sektöründe önemli bir konumda bulunduğunun göstergesidir. Her geçen yıl büyüyerek 50.000 metrekare alanda hazırladığımız Samsun Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı; bölgesel anlamda sektörün en önemli etkinliği olmuştur, Türk çiftçisi ve üreticisi için çok önemli bir buluşma platformu haline gelmiştir. Samsun Tarım Fuarı’nı ziyarete gelecek on binlerce çiftçimizin tarım sektöründeki son teknolojileri yakından takip etme olanağı bulacak,” dedi.

Samsun Tarım Fuarımızla ilgili yapılan yurtiçi ve yurtdışı tanıtımlar neticesinde, yerli ve yabancı iş adamlarının profesyonel anlamda katılımcılar ile bağlantılar kurmasını sağlayarak, bölge ticaretine katkıda bulunacağız diye konuşan Oğuzhan Camaş’’ Ayrıca, başta Samsun ve ilçeleri olmak üzere birçok şehirden geniş bir katılım olacak. Ordu’ dan Erzurum’a, Sinop’tan Tekirdağ’ a özellikle Karadeniz ve İç Anadolu olmak üzere 30’un üstünde şehirden Samsun 5.Tarım Fuarı’nı ziyaret etmeye gelecek. Çiftçiler ve sektör temsilcilerinin sektördeki yenilikleri, teknolojideki gelişmeleri takip etmelerine ve verimli tekniklerle üretim yapılmasına Samsun Tarım Fuarı vesilesi ile imkân sağlanacak. Bu sene de yeni ürün ve teknolojileri görmek ve ticari fırsatlar sağlamak için tüm çiftçileri ve sektör temsilcilerini fuara davet ediyoruz,’’ diye konuştu.

 

YURT DIŞINDAN ALIM HEYETLERİ AĞIRLANACAK.

Yurt içindeki ve yurt dışındaki tanıtım faaliyetlerini 1 yıl boyunca aralıksız sürdürdüklerini dile getiren Çamaş’’ 5. Samsun Tarım Fuarı’nda bu yıl İran, Azerbaycan, Gürcistan, Umman, Arabistan, Filistin, İsrail, Ürdün, Lübnan, Irak, Sudan, Cezayir, Fas, Libya ve Mısır gibi ülkelerden iş adamı alım heyetlerini ağırlanacak. Alım heyetleri ve firmalar İkili iş görüşmeleri yapacak ve böylelikle önemli iş bağlantılarının kurulmasında etkili olacak. Ayrıca fuar, ülkeler arasında ticari bir köprü oluşturarak ülke ekonomisine önemli katkıları olacaktır,’’ diye ifade etti.

 

FUARIN ONUR KONUĞU VEZİRKÖPRÜ OLACAK

Vezirköprü’nün 5. Samsun Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nın Onur Konuğu olacağını açıklayan Oğuzhan Çamaş  “Vezirköprü ilçemiz, bu yıl fuarımızın onur konuğu olacak. Tarım Fuarında Vezirköprü’nün tarımsal ürünleri tanıtılacak, Vezirköprü’ye özgü ikramlar yapılacak ve özellikle Vezirköprü’nün tarım ekonomisi, tarımdaki geleceği, tarımının verimliliğini artırmak ve geliştirmek için ne yapabilir gibi düşünceler masaya yatırılacak” açıklamasını yaptı.

 

SAMSUN 5.TARIM FUARINA BÜYÜK İLGİ

Etkili pazarlama ve tanıtım faaliyetlerine hız verdiklerini Karadeniz Bölgesi ve çevresindeki tüm illerde ve köylerde Samsun Tarım Fuarı’nın tanıtımlarını yaparak daha erken bir farkındalık sağlamayı hedeflediklerini belirten Oğuzhan Çamaş “Karadeniz’de en büyük sektör tarımdır ve bizler de tarıma hizmet ediyoruz. Yerel yönetimlerimizle kol kola vererek, çiftçilerimize ve hizmet için bu fuarları gerçekleştiriyoruz. Firmalar, şimdiden talepte bulunmaya başladılar. Fuarımızdan stant almak isteyenlerin talepleri her geçen gün artıyor. Bu yıl, rekor kıracağımız bir yıl olacak” dedi.

Girişin ücretsiz olduğu 5. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı,  25 – 28 Eylül tarihlerinde 10.00 – 20.00 arasında, 29 Eylül 2019 günü ise 10.00 – 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Fuar hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve etkinlikleri takip etmek için www.tarimfuarisamsun.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir