Seffa Peyzaj Samsun’a Estetik Duruş Kazandırıyor

Share

 

Soffa Peyzaj’ın çalışma alanlarından ve peyzaj mimarlığından bahseden Gedikli, peyzaj mimarlığı ekoloji, planlama ve tasarım kavramlarını sistematik bir yapı içinde inceleyen, insan ve fiziksel çevresini, doğal ve kültürel kaynakları, koruma ve yönetme temelinde uzlaştırıcı, sanatı, bilimi, mühendisliği ve teknolojiyi kombine eden alan planlaması, tasarımı ve yönetimi ile uğraşan meslek disiplinidir. Bu bilimsel tanım doğrultusunda amacımız oluşturulan fiziksel çevrenin, işlevsel ve yaşam kalitesini arttırmaktır. Lakin ülkemizde hala bu kapsamdaki mesleğimiz bahçıvanlıkla eş değer görülmekte ve hala çevre mühendisliği ile çok karıştırılmakta olduğunu söylüyor. Bitkiler, peyzaj mimarlığının çok önemli dallarından biridir ama aslında evinizden dışarıya adım attığınız andan itibaren bir peyzaj mimarının planlama ve tasarımlarıyla karşı karşıya kalırsınız. Topluma açık yeşil sahaları, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, spor sahaları, yüzme havuzları, taşıt yolları otoparklar, araçlarımızın yönlenişi… Bunların hepsi peyzaj mimarlığının çalışma alanına girer” dedi.

KAMUSAL PROJELERLE BİLİNİRLİK ARTIYOR

Site-Toplu konut ve kamusal projelerinin çalışma alanlarına olan katkısında bahseden Gedikli, “Kamu kurumlarının özellikle Belediyelerimizin meydan park ve yol düzenlemeleri, Orman İşletmelerinin Milli Park ve Orman içi mesire alan düzenlemeleri, Karayolları Genel Müdürlükleri’nin yol peyzajları halka örnek olmakta. Aynı zamanda artan site, toplu konut ve bahçeli müstakil evler peyzaj mimarlığının bölgemizdeki bilinirliliğini ve ihtiyaç duyulma oranını arttırmaktadır” ifadelerini kullandı.
Gedikli, “Soffa Peyzaj olarak biz; peyzaj (yapısal-bitkisel peyzaj, sulama, elektrik) proje çizimi, tecrübeli takım arkadaşlarımız ve çözüm ortaklarımız ile birlikte uygulama-bakım hizmetleri ve sert zemin malzemeleri -doğal ve yapay plak taşlar bordür ve çiçeklikler,
ahşap elemanlar yanı sıra fidan-rulo ve ekme çim temini ve satışı ve de hobi olarak başladığımız ve geliştirdiğimiz terrariumlarımız ve terrarium malzemelerimiz ile Lovelet AVM showroom-proje ofisimiz ve Derecik depomuzda artan deneyimimiz ve ilk günkü heyecanımızla hizmetinizdeyiz” şeklinde konuştu.
KENTİN SİMGELERİNE ZARİF DOKUNUŞLAR
Soffa Peyzaj İşletme Sahibi Füsun Yurttürk Gedikli, site, villa ve ev bahçelerinin yanı sıra belediyeler vasıtasıyla kamusal alanlarda da peyzaj çalışmaları yapıyor. İlkadım İlçesi’nde bulunan Kurtuluş Yolu ve Adnan Kahveci Parkının, Atakum ilçesinde Adnan Menderes Bulvarı üzerinde sahil şeridinin, Canik İlçesi’nde Canik Belediyesi Meydanının peyzaj çalışmalarını yapan Gedikli, Samsun’un simge noktalarına zarif bir kent dokusu kazandırıyor

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir