Sema Şimşek; Ünlü Manken, Oyuncu ve Modacı

Ünlü manken, oyuncu ve modacı

Sema Şimşek

Mankenlik kariyeri boyunca başarılı modellerden biri olan Sema Şimşek, 1994 yılında katıldığı Best Model of Turkey yarışmasında birinci seçildi. Yarışmanın ardından ülkemizi dünya çapında temsil etme hakkı kazandı ve 1996 yılında Best Model of The World yarışmasında dünyanın en iyi dördüncü modeli oldu. Modellik kariyeri boyunca birçok ünlü markanın defilesinde boy gösteren Sema Şimşek, ardından dizilerde ve beyaz perdede de adından söz ettirdi. Kurtlar Vadisi Pusu, Yeni Başlayan Kişiler İçin Hayatta Kalma Sanatı, Dabbe 6 gibi birbirinden önemli projelerde yer alan Şimşek, şimdilerde sevilen dizi Savaşçı’da Roza karakterine hayat veriyor. Ünlü manken, oyuncu ve modacı Şimşek ile mankenlikten oyunculuğa, annelikten güzellik sırlarına kadar her şeyi konuştuğumuz söyleşinin detayları sizlerle…

HABERHAYAT: 1994 Best Model of Turkey birincisi olarak 90’ların en iyi modellerindensiniz. Model olmak hayaliniz miydi?

SEMA ŞİMŞEK: Modellik aklımdan hiçbir zaman geçmemişti. Hep “Manken gibi kız” derlerdi ama öyle bir hevesim hiç yoktu. Hayalimdeki meslek cerrah veya resim öğretmeni olmaktı. Her şey okulun düzenlediği defileye beni zorla manken yaptıklarında değişti. Kader diye buna derim, çünkü gerçekten aşık olduğum mesleklerden yani oyunculuk ve mankenlikten para kazandım. İşime gerçekten aşık oldum.

HABERHAYAT: Hala podyuma çıkıyor musunuz?

SEMA ŞİMŞEK: Evet. Çok sevdiğim tasarımcılar rica ettiğinde kıramıyor, podyuma çıkıyorum.

HABERHAYAT:  Oyunculuk, annelik, ev kadınlığı… En çok hangisinde iyisiniz?

SEMA ŞİMŞEK: Bu konularda pek iyi olduğumu söyleyemem. Hayat bana her konuda öğretmeye devam ediyor. Ne zaman tamamlanırım bilemiyorum ama öğrenmeye devam ediyorum.

HABERHAYAT: Kendinizi nasıl tanımlarsınız?

SEMA ŞİMŞEK: Sakin, uyumlu, insanları seven, insan ayırmayan, kendine her daim olamasa da etrafa her daim pozitif olan, gülmeyi seven biriyim. Almanya’da doğmuş ve büyümüş olmanın verdiği disiplin ve kuralcılığı taşıyan, zaman zaman otoriter, merhametli ve aşırı duygusalım.

HABERHAYAT: Birçok konuda kontrollü yaşıyorsunuz. Kontrollü yaşamanın iyi tarafı nedir?

SEMA ŞİMŞEK: Kontrollü yaşamak yapımda var. Geleceği fazla düşünüp kurgulayan veya öngörüde bulunmaya çalışan biriyim. Bu da beni kontrollü yapıyor ama en önemlisi özgürlüğümü koruyor.

HABERHAYAT: Ekranlara uzun bir süre ara verdiniz. Bu süre içerisinde neler yaptınız?

SEMA ŞİMŞEK: Aslında ekranlara uzun bir ara vermedim. Dizi sektöründen biraz uzak kaldığım doğru ama bundaki tek amacım oğlumun bana en ihtiyacı olduğu dönemde yanında olabilmekti. Karakterinin şekillendiği 0-7 döneminde, doğruyu ve yanlışı benden öğrenmesini sağlamak istedim. Ama bu süreç içerisinde sinema filmleri yaptım. Terkedilmiş ilk uzun metraj filmim ama ardından Dabbe 6, Yeni Başlayanlar İçin Hayatta Kalma Sanatı gibi uzun metraj sinema filmleri ve reklam çekimlerim de oldu. Sinema bambaşka ama kamera önünde olmayı, kendimde ait olmayan duyguları o an için var edip aktarmayı seviyorum. Bu yüzden her karakteri canlandırabileceğimi düşünüyorum. Elbette projenin üstünde yoğun bir şekilde çalışarak.

HABERHAYAT: Dizi oyunculuğu da yaptınız ve çok beğenildiniz…

SEMA ŞİMŞEK: Sezon başında başladığım Komşular dizisi vardı fakat uzun soluklu olmadı. Ama şu an Savaşçı dizisinde yer alıyorum.

HABERHAYAT: Hız tutkunuz olduğunuzu duyduk, doğru mu?

SEMA ŞİMŞEK: Evet, hız yapmayı seviyorum. Ancak ve ancak yalnızken ve şehir içinde değilken hız yapıyorum.

HABERHAYAT: 2001 yılında model olan Burak Hakkı’yla evlendiniz. Boşandıktan sonra ne gibi zorluklar yaşadınız?

SEMA ŞİMŞEK: Boşanma, zorluklardan çok katkı sağladı. Daha özgüvenli ve güçlü bir kadın oldum.

HABERHAYAT: Oğlunuz Rüzgar’la aranız nasıl?

SEMA ŞİMŞEK: Disiplinsiz sevgi başıboşluğu, sevgisiz disiplin başkaldırıyı getirir. Bu denge içinde hem anne oğul hem arkadaş hem de her şey olabiliyoruz birbirimize.

HABERHAYAT: Haziran’ın üçüncü haftası Babalar günü. Babalar günü size neler hissettiriyor?

SEMA ŞİMŞEK: Babasıyla birlikte olamayan biri olarak, babalar gününde çok duygulanıyorum. Babamı son nefesime kadar özleyeceğim ve seveceğim.

HABERHAYAT: Özellikle kadınlar sizi çok beğeniyor ve güzellik sırlarınızı merak ediyor. Güzellik sırlarınız neler?

SEMA ŞİMŞEK: Doktorum Mevlüt Dağ’ın uyguladığı bazı işlemler elbette var ama en önemlisi düzenli bir hayat ve az yemek yemek. Yaşamak için yemek yiyenlerdenim. Bu yüzden de kilom yıllardır değişmedi.

HABERHAYAT: Tarzını nasıl tanımlarsınız?

SEMA ŞİMŞEK: Maskülen, sade, zarif ama hepsinin içinde yine beni yansıtan, beni ben yapan bir şey mutlaka vardır.

HABERHAYAT: Son olarak neler söylemek istersiniz?

SEMA ŞİMŞEK: Çok keyifli bir röportajdı. HaberHayat’a emek veren herkese çok teşekkür ederim. Tüm sevenlerime ve okuyucularınıza sevgilerimi iletiyorum.

 

En sevdiğim kitap…………………………. Sahilde Kafka

En sevdiğim yazar…………………………. Haruki Murakami.

En sevdiğim film……………………………Babam ve Oğlum/ Seven7.

En sevdiğim müzisyen…………………..Müziksiz yaşam olmaz diyenlerden biri olarak tek bir isim söylemem imkansız.

En sevdiğim şehir……………………………..İstanbul

 

 

 

Beğene bileceğinizi düşündüklerimiz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir